Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Wielka szansa przed Krzysztofem Twardowskim. W Londynie po kolejne zwycięstwo.

Opublikowano 30.09.2021 22:42:00 Zaktualizowano 30.09.2021 23:34:56 jaca
0 2134

Krzysztof Twardowski, bokser pochodzący ze Świdnika (gmina Łukowica) w najbliższą sobotę (2 października), stoczy kolejną walkę na zawodowym ringu. Tym razem wystąpi w Londynie, podczas gali bokserskiej Wembley Arena.

Ze względu na pandemię możliwość bokserskiej rywalizacji została znacznie ograniczona. Krzysztof Twardowski (9-2, 6 KO) na kolejną szansę czeka od prawie roku, czyli od czasu udanego rewanżu nad Piotrem Podłuckim. 2 października  rywalem Twardowskiego będzie Richard Riakporh (11-0, 8 KO). Niepokonany dotąd Anglik pokonał m.in. obecnego i niedawnego mistrza Europy w limicie 90,7 kilograma, Chrisa Billama-Smitha oraz Tommy'ego McCarthy'ego.

Krzysztof Twardowski (Golden Team Nowy Sącz) ma na swoim koncie 9 zwycięstw (6 przez nokaut) i dwie porażki. W 2019 roku w polskim boksie sporo się mówiło o jego zwycięstwie przez nokaut z doświadczonym Krzysztofem Zimnochem. Poprzedni rok ze względu na pandemię znacznie ograniczył możliwość organizacji kolejnych walkę. We wrześniu 2020 roku Krzysztof Twardowski pokonał Podłuckiego.

- Myślę, że przerwa od ostatniej mojej walki nie powinna wyraźnie wpłynąć na tą nadchodzącą. Przeciwnik nie walczył już dwa lata, więc to raczej on się powinien bardziej martwić przerwą. Rywal jest mocnym i znakomitym zawodnikiem, ale nie boję się największych wyzwań, to jest boks, wszystko się może zdarzyć - mówił przed wyjazdem do Londynu, Krzysztof Twardowski.