Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Waleczna Limanovia odpadła z rozgrywek

Opublikowano 01.08.2012 16:46:58 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:31
17 15527

Limanovia odpadła z Pucharu Polski. Jednak za swoją postawę w tym meczu nie musi się wstydzić. Limanovia grała bardzo ambitnie, jednak drużyna beniaminek ekstraklasy byłs nieznacznie lepszy. Piast wygrał zasłużenie, ale awans osiągnął po ciężkiej walce.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – PIAST GLIWICE 0 : 1 (0-0)

0-1 Sikora 78

Sędzia główny: Michał Mularczyk. Żółte kartki: Skiba, Kostek. Widzów 800.

Limanovia: Sotnicki – Czajka, Garzeł, Kulewicz, Dziadzio – Skiba (46 Kostek), Pietras, Kozieł (81 Gadzina), Basta – Cebula (76 Cygnarowicz), Mężyk.

Piast: Szkatuła – Matras (83 Buryan), Klepczyński, Zbozień, Oleksy – Alvaro Jurado, Podgórski, Zganiacz, Cicman – Ruben Jurado (61 Sikora), Kędziora (89 Krzycki).

Minutą ciszy uczczono pamięć ofiar Powstania Warszawskiego

Mecz rozpoczął się o godz. 17:03

Pierwsza połowa:

6 minuta - groźna akcja Piasta. Dośrodkowanie Matrasa obrońcy Limanovii wybili na rzut rożny. Po rozegraniu stałego fragmentu gry w polu karnym gospodarzy zrobiło się spore zamieszanie, ale goście nie zdołali oddać strzału na bramkę.

10 minuta - przewagę posiada Piast, ale na razie Limanovia umijętnie się broni.

15 minuta - kwandrans za nami, ostrożna gra z obu stron.

18 minuta - fatalna interwencja Zganiacza i niewiele brakowało, aby Piast stracił gola samobójczego. Szmatuła jednak na posterunku.

21 minuta - groźnie pod bramką Limanovii. Zbozień główkuje minimalnie nad poprzeczką.

30 minuta - okres lepszej gry Limananovii. Kilka dobrych okazji, jednak bez klarownej sytuacji podbramkowej.

31 minuta - najlepsza okazja dla Piasta na strzelenie gola. Najpierw bliski pokonania Sotnickiego był Podgórski. Potem po rozegraniu rzutu rożnego setkę zmarnował Zbozień z 12 m posłał piłkę nad bramką.

33 minuta - ponownie w ataku goście. Strzał Alvaro Rubena z dystansu w ostatniej chwili zablokowali obrońcy Limanovii.

35 minuta - faulowany Podgórski w środkowej cześci boiska i żółta kartka dla Skiby.

37 minuta - kolejna setka dla Piasta. Podawał Zganiacz ale Podgórski z kliku metrów uderzył w środek bramki, a Sotnicki wybił piłkę przed siebie.

40 minuta - przed szansą Kędziora. Król strzelców I ligi ubiegłego sezonu był bardzo bliski celu. Na posterunku obrońcy Limanovii.

41 minuta - wreszcie odpowiedź Limanovii. Groźny strzał Mężyka i piłka wybita na rzut rożny. Staly fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką gości.

42 minuta - znowu strzał z dystansu oddał Kędziora, bez problemów broni Sotnicki.

44 minuta - świetna interwencja Sotnickiego po strzale z 16 metrów Podgórskiego.

Koniec pierwszej połowy. Piast posiada przewagę, ale Limanovia w kilku akcjach pokazała, że nie zamierza sie poddawać. Druga połowa zapowiada się bardzo ciekawie.

46 minuta - zmiana w Limanovii; za Skibę wchodzi Kostek. Piast drugą połowę rozpoczyna w tym samym składzie.

48 minuta - piłkę w bramce Limanovii umieścił Kędziora, ale zawodnik gości znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

51 minuta - Limanovia gra odważniej. Strzał z dystansu Kozieła poszybował dwa metry nad bramką.

61 minuta - zmiana w drużynie gości. W miejsce Rubena Jurado wchodzi Adrian Sikora. Na boisku spokojna gra z obu stron.

63 minuta - z 18 metrów uderzał Garzeł, ale został zablokowany przez obrońców gospodarzy. Po chwili szybka akcja gliwiczan, ale zawodnik gości znalazł się na pozycji spalonej.

70 minuta - piękna akcja Podgórskiego i groźne uderzenie Zganiacza. Skuteczną interwencją popisał się Sotnicki.

71 minuta - tempo gry znacznie słabsze. Widać zmęczenie w poczynaniach obu drużyn.

76 minuta - zmiana w Limanovii. Za Cebulę wchodzi Cygnarowicz.

77 minuta - od kilku minut gra toczy się głównie w środkowej części boiska.

78 minuta GOL dla gości. Sikora (po podaniu Zganiacza) pokonał Sotnickiego strzałem z 8 metrów w długi róg.

80 minuta - żółta kartka dla Kostka.

81 minuta - trzecia zmiana w Limanovii. Z boiska schodzi Kozieł, a wchodzi Gadzina.

83 minuta - zmiana w drużynie gości. Za Matrasa wchodzi Buryan.

85 minuta - Limanovia stara się odrobić stratę gola, jednak Piast w obronie spisuje się bardzo dobrze. Waleczna postawa obu drużyn.

87 minuta - strzelał Dziadzio i Szmatuła z trudem broni. Dobra okazja dla Limanovii.

89 minuta - trzecia zmiana w drużynie Piasta. W miejsce Kędziory wchodzi Krzycki.

90 minuta - sędzia dolicz 3 minuty.

KONIEC SPOTKANIA. KOŃCZY SIĘ PRZYGODA LIMANOVII Z PUCHAREM POLSKI.