Wtorek, 07 maja Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August

Trzy czerwone kartki dla Olimpii. Sędzia w roli głównej w Korzennej.

Opublikowano 07.11.2015 16:31:46 Zaktualizowano 04.09.2018 14:06:25 jaca
2 2999

V liga („okręgówka”, Nowy Sącz). W ośmiu zawodników kończyła mecz Olimpia Pisarzowa. Sędzia główny podyktował także rzut karny na jej niekorzyść. Jednak w Korzennej wygrał zespół z Pisarzowej.

ULKS KORZENNA – OLIMPIA PISARZOWA 1 : 2 (0 : 1)

0-1 Pociecha 12, 0-2 Kociołek 67, 1-2 gol dla gospodarzy w 69 minucie

Sędzia główny: Mariusz Wrażeń (Gorlice). Żółte kartki dla gości: Kandyfer dwie, Nawalaniec, Kociołek, Dudek dwie, Borzęcki dwie. Czerwone kartki: Kandyfer w 28 minucie, Dudek w 72 minucie, Borzęcki w 79 minucie (wszyscy w konsekwencji drugiej żółtej).

OLIMPIA: Borzęcki – Maślanka, Kandyfer, Górski, Szkaradek – Sobonkiewicz (80 Pustelnik), Dudek, Pociecha, Tumidaj (70 Nawalaniec) – Kociołek (79 Ciuła), Raczek.

Olimpia od początku posiadała optyczną przewagę i już w 12 minucie objęła prowadzenie, gdy celny strzał z 17 metrów oddał Pociecha. Niestety już od 28 minucie grała w liczebnym osłabieniu po czerwonej kartce dla Kandyfera. Jednak nadal Olimpia była stroną przeważającą. W 37 minucie pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy przegrał Sobonkiewicz. W 65 minucie po uderzeniu tego samego zawodnika piłka otarła się o słupek. Po chwili Olimpia prowadziła już 2-0, gdy po zagraniu Pociechy celny strzał oddał Kociołek. W 69 minucie Korzenna w zamieszaniu podbramkowym zdobyła kontaktowego gola. Wkrótce goście otrzymali serię kontrowersyjnych ciosów. Najpierw w 71 minucie z sędzia podyktował rzut karny dla Korzennej, gdy w obrębie pola bramkowego Borzęcki starł się z zawodnikiem gospodarzy. Arbiter uznał, że bramkarz przyjezdnej drużyny faulował i podyktował rzut karny. Borzęcki obronił jednak jedenastkę. Kilkadziesiąt sekund później z boiska wyleciał drugi z zawodników Olimpii, Dudek. Od 79 minuty na boisku było już tylko ośmiu zawodników gości, po czerwonej kartce dla Borzęckiego. Mimo takiego osłabienia podopieczni Dariusza Łukasika zdołali utrzymać korzystny rezultat do końca.