Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Puchar Polski dla limanowskiego karateki

Opublikowano 15.12.2010 01:14:22 Zaktualizowano 04.09.2018 14:23:12
2 5778

W Zamościu odbył się XXVII Puchar Polski Seniorów Karate Kyokushin. Z turnieju w bardzo dobrych humorach wracają limanowscy zawodnicy. Po zaciętych walkach, na zakończenie turnieju w ostatniej finałowej walce o Puchar Polski w najcięższej kategorii wagowej Marcin Guzik pokonał przeciwnika z Nowego Sącza i zdobył złoty medal.

W zawodach wzięło udział 79 karateków z 37 ośrodków.Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało trzech zawodników: Krzysztof Włodarczyk w kategorii -70 kg, Marcin Mrózek w kategorii -75 kg oraz Marcin Guzik w kategorii +90 kg.
Krzysztof Włodarczyk w pierwszej walce zmierzył się z zawodnikiem z Kielc. Początek walki całkowicie kontrolowany przez limanowianina, potem po wykonaniu techniki oroshi-kakato-geri uzyskał wazari. Krzysztof do końca kontrolował walkę i odniósł pewne zwycięstwo. Następnie spotkał się z zawodnikiem z Dzierżoniowa. Bardzo wyrównane dwie minuty nie wyłoniły zwycięzcy, więc sędziowie zdecydowali o dogrywce, w której niestety Krzysztof musiał uznać wyższość przeciwnika. Ostatecznie nasz zawodnik uplasował się na VII pozycji w kategorii wagowej -70 kg. Warto przypomnieć, że Krzysztof rok temu oraz dwa lata temu na Pucharze Polski również znalazł się w pierwszej ósemce najlepszych zawodników w swojej kategorii wagowej.

Marcin Mrózek wolnym losem znalazł się już w ósemce najlepszych zawodników turnieju. Gdzie spotkał się z zawodnikiem z Suwałk. Limanowski karateka kontrolował przebieg całej walki, był wyraźnie lepszy od swojego przeciwnika. Tuż przed końcem regulaminowych dwóch minut Marcin chciał zaskoczyć zawodnika techniką nożną. Limanowianin trafił w kolano i w wyniku odniesionej kontuzji golenia nie mógł kontynuować dalej walki. Marcin zajął miejsce VII w kategorii – 75 kg.

Marcin Guzik po przejściu do premiowanej czwórki w półfinale spotkał się z zawodnikiem z Lublina. Od początku Marcin narzucił własne tempo, mocne pojedyncze kopnięcia poskutkowały. Jednak limanowianin próbował zakończyć walkę przed czasem techniką nożną na głowę. Po upływie prawie dwóch minut (w półfinale i finale walki trwają 3 minuty), Marcin wykonał oroshi-kakato-geri i posłał zawodnika z Lublina „na deski”.

W finale Guzik musiał się zmierzyć z zawodnikiem z Nowego Sącza – Bartoszem Dutką. Po 3 minutach bardzo wyrównanej walki sędziowie zdecydowali o dogrywce. W której to po minucie zaciętej walki przeciwnik Marcina użył techniki niedozwolonej jodan-tsuki (uderzenie pięścią na twarz) i posłał Marcina „na deski”. Po chwili gdy zawodnik doszedł do siebie można było kontynuować walkę. Ostatnie 40 sekund należało do Marcina, w których to zaznaczył swoją przewagę na tyle, że sędziowie decyzją 3:1 zdecydowali, że zdobywcą Pucharu Polski 2010 w najcięższej kategorii będzie nasz limanowski karateka.
Jest to trzeci bardzo poważny sukces Marcina Guzika w przeciągu 10 tygodni. Powołanie do kadry, udział w Mistrzostwach Europy to nie przypadek.

Z zawodnikami cały czas był masażysta Michał Mrózek, zapewniając im odpowiednią opiekę medyczną po zakończonych walkach. Nad zawodnikami czuwał sensei Zbigniew Goliński.

Na podstawie informacji na stronie Urzędu Miasta Limanowa.