Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz

Pojedynek derbowy: Zalesianka przerwała serię Sokoła Słopnice

Opublikowano 05.11.2022 17:30:00 Zaktualizowano 05.11.2022 17:45:55 jaca
3 3070

V liga, Małopolska-wschód. Wicelider rozgrywek Sokół Słopnice po 12 spotkaniach bez porażki, zakończył spotkanie bez punktów. Słopniczanie przegrali w pojedynku derbowym z Zalesianką Zalesie.

ZALESIANKA ZALESIE – SOKÓŁ SŁOPNICE 2:0 (2:0)

1:0 gol samobójczy 32, 2:0 Augustyn 43.

Sędzia główny: Lucjan Wesołowski (Oświęcim). Żółte kartki: Wierzycki, Koszut – Pach, Wontorczyk, Santos. Czerwona kartka: Gromala w 89 minucie (Zalesianka, za faul)

ZALESIANKA: Opyd – Wąchała, Wierzycki, K. Pietrzak, Hajduk - Paweł Opoka, Patryk Opoka, Koszut, Gancarczyk (80 K. Opoka), Gromala, Augustyn.

SOKÓŁ: Zakiyev – Santos, Augustyn, K. Franczak, Kuchnia - Wontorczyk (77 Wiewióra), Kordeczka (55 S. Porębski), Jasica, Pach - Matras, Camara.

Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach. Obie bramki padły w pierwszej połowie. Po zmianie stron Sokół dążył do wyrównania. Bliski gola był Camara i Matras, ale znakomitą interwencją popisał się Opyd. Zalesianka również miała swoje szanse: Gancarczyk i Gromala (piłka po jego strzale odbiła się od słupka).

Tak padły gole:

1:0 – z rzutu rożnego dośrodkował Gancarczyk, piłka odbiła  się od obrońcy Sokoła i wpadła do siatki.

2:0 – asystę zaliczył Gormala, a celnie z 12 metrów uderzył Augustyn.