Niedziela, 16 czerwca Alina, Justyn, Justyna, Aneta, Benon

Nieudany wyjazd do Wadowic

Opublikowano 18.12.2013 13:06:03 Zaktualizowano 04.09.2018 14:14:10 jaca
0 1836

Drużyna koszykarzy MKS Limblach Limanowa przegrała kolejny mecz w rozgrywkach „O wejście do II ligi koszykówki mężczyzn”.

MKS Limblach Limanowa – MKS Skawa Wadowice 91-64 (26:14, 20:15, 22:21, 23:14)

Punkty dla Limblachu: Obrzut 18, Strzelec 16, Kindlik 7, Bugajski 6, Ubik 6, Kaim 4, Augustyniak 2, Twaróg 2, Kurczab 2, Lachor 1, Duda 0, Majka 0.

Nie udał się Limblachowi wyjazd do Wadowic. Gospodarze dysponują silną, wyrównaną drużyną, która jest zahartowana w bojach III ligowych. Ich najsilniejszą bronią są rzuty z dystansu, co pokazali w pierwszej kwarcie trafiając aż pięciokrotnie. Zaczęło się obiecująco, od wymiany „trójek” – po dwie każdej strony. Pod koniec kwarty lekką przewagę uzyskali gospodarze.

W drugiej kwarcie gra się bardziej wyrównała, jednak skończyła się z lekką przewagą gospodarzy. Trzecią kwartę gospodarze zaczęli od 12 punktów przy zerowym dorobku gości. Trener Kindlik wziął czas, ustawiał drużynę i resztę kwarty Limblach wygrał 21-10.

W czwartej kwarcie, nie widząc możliwości dogonienia rywali trener wpuścił na boisko samych młodych, rezerwowych zawodników, którzy jednak nie utrzymali wyniku i przegrali ją 9 punktami. W drużynie gości dobre zawody zagrali Obrzut i Strzelec oraz Kindlik, który wziął na siebie ciężar prowadzenia gry. Drużyna zagrała słabo w obronie, o czym świadczy 91 straconych punktów. Dodatkowo zawodnicy Limblachu popełnili rekordowe 31 strat! Poza tym tradycyjnie przegrana walka o zbiórki zdecydowały o wyniku. Goście musieli ciągle gonić wynik, a rutynowani gospodarze grali na dużym luzie, wykorzystując błędy w obronie młodych zawodników Limblachu.

Następny mecz drużyna zagra dopiero po przerwie świątecznej, 12 styczna w Krakowie. Nasz zespół będzie walczył o pierwsze zwycięstwo z drugą drużyną Wisły Kraków.