Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Niepowodzenie Piaskowego w Mistrzostwach Polski

Opublikowano 25.06.2018 08:13:03 Zaktualizowano 04.09.2018 13:43:41 jaca
0 1501

Emanuel Piaskowy, zawodowy kolarz pochodzący z Lipowego, nie powtórzył sukcesu sprzed roku, gdy wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski. Wczorajszej rywalizacji nie zdołał ukończyć.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym odbyły się w Ostródzie. Niedzielny wyścig rozgrywany był na rundzie o długości 20,4 kilometra, pokonywanej 10 razy. Płaską trasę, prowadzącą w rejonie Jezior Drwęckiego, Morliny, Lichtajny i Pauzeńskiego, marszczyły trzy krótkie i łagodne wzniesienia. Niestety wyznaczonego dystansu nie zdołał pokonać Emanuel Piaskowy (Hurom Team).

Mistrzem Polski został Michał Kwiatkowski (na swoim koncie ma m.in. mistrzostwo świata). Wczoraj zawody ukończyło zaledwie 35 zawodników. Wystartowało 127 kolarzy.