Niedziela, 05 maja Irena, Waldemar, Iryda, Tamara

MLJ: Krakus nie sprostał Limanovii, która kończyła mecz w dziewiątkę

Opublikowano 05.10.2015 10:13:09 Zaktualizowano 04.09.2018 14:06:49 jaca
0 2245

Kolejne zwycięstwo odniosła Limanovia w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Limanowski zespół wygrał na wyjeździe z Krakusem Nowa Huta.

Krakus Nowa Huta - Limanovia Elektrical MOS Limanowa 2:3 (1:3)

Bramki dla Limanovii: Wąsowicz, Jasiński, Mysza.

Skład Limanovii: Pietrzak, Mysza , Śmierciak, Opyd, Plata, Śliwa Mateusz (Bartosz), Kurek (Kuchta), Wąsowicz (Krzyżak), Śliwa Maciej, Czaja (Wojtas), Jasiński (Kania)

Czerwone kartki: Śmierciak (15), Pietrzak (65)

Opis spotkania: strona internetowa juniorów Limanovii

Mecz wyśmienicie się dla nas zaczął, bo już 45 sekundzie zdobyliśmy bramkę. Z rzutu rożnego dogrywa Daniel Mysza, a w zamieszaniu pod bramką najwięcej zimnej krwi zachował Albert Wąsowicz i prowadzimy 1:0. Idąc za ciosem nie wykorzystaliśmy dwóch dobrych okazji. W 15 minucie na pograniczu pola karnego nie przepisowo zatrzymuje przeciwnika Piotr Śmierciak i sędzia wskazuję na 11 metr. Jakby tego było mało pokazuje zawodnikowi czerwoną kartkę. Gospodarze pewnie wykonują rzut karny i mamy 1:1. Po mimo gry w osłabieniu nadal tworzyliśmy składne, groźne sytuacje. Bramkę na 2:1 zdobywamy jednak ze stałego fragmentu gry. Dobrze zamykając akcję Adam Jasiński mocnym strzałem pod poprzeczkę bramki przeciwnika daje nam prowadzenie w tym meczu. w 45 minucie Daniel Mysza fantastycznym strzałem w same okienko bramki podwyższa na 3:1. Po zmianie stron goście ruszyli do ataków, które nie przynosiły im kontaktowej bramki. W 60 minucie siły się wyrównały ponieważ za drugą żółtą kartę, a w konsekwencji czerwoną zawodnik gospodarzy musiał opuścić plac gry. W 65 minucie zawodnik gospodarzy wbiegając z piłką w pole karne zostaje sfaulowany przez naszego bramkarza. Sędzia tego spotkania pokazuje znowu na 'wapno' a naszemu bramkarzowi pokazuje czerwony kartonik. Nie mając w tym meczu rezerwowego bramkarza, trener na tą pozycję oddelegował Macieja Śliwę. Mało brakło a ten zawodnik obroniłby 'karnego'. Sytuacja zrobiła się ekstremalnie trudna. Nasi zawodnicy kolejny już raz pokazali charakter i niesamowitą ambicję broniąc się bardzo mądrze do samego końca spotkania.

1 AS Progres Kraków 9 25 39-4
2 Sandecja Nowy Sącz 9 25 33-3
3 Garbarnia Kraków 9 18 36-9
4 MKS Trzebinia-Siersza 9 17 23-12
5 MKS SMS Kraków 9 16 29-18
6 Limanovia Limanowa 8 12 19-15
7 Termalica Bruk-Bet Nieciecza 9 12 11-18
8 Soła Oświęcim 9 12 8-18