Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Mizerny mecz Limanovii, porażka w fatalnym stylu

Opublikowano 25.04.2015 16:58:05 Zaktualizowano 04.09.2018 14:09:29 jaca
4 7750

II LIGA, 27 kolejka: Po bardzo słabym spotkaniu Limanovia przegrała na wyjeździe z Okocimskim Brzesko. Zostały już tylko matematyczne szanse na utrzymanie. Do końca sezonu 7 kolejek, ale z taką grą limanowska drużyna może być tylko łatwym dostarczycielem punktów.

OKOCIMSKI BRZESKO – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 2 : 0 (1 : 0)

1:0 Garzeł 51, 2:0 Wojcieszyński 83.

Sędzia główny: Kamil Adamski (Kielce). Żółte kartki: Wawryka, Guja, Pyciak, Jaworskyj - Kandel, Chmiest, Derbich, Atanasow.

OKOCIMSKI: Błąkała – Wawryka, Jacek, Garzeł, Baran (90 Kasprzyk) – Pyciak (74 Bryła), Lewiński (78 Ryś), Wojcieszyński, Jaworskyj (62 Dziadzio), Guja – Hłuszko.

LIMANOVIA: Skrzyniarz – Kulewicz, Kandel, Mysiak, Derbich (83 Piwowarczyk) – Pirbula, Skiba (56 Poliacek), Koman (72 Serafin), Atanasow, R. Wolsztyński (60 Ł. Wolsztyński) – Chmiest.

W Limanovii od pierwszych minut po raz pierwszy w tym roku pojawił się Kandel i Skiba. W podstawowej jedenastce gospodarzy w wyjściowej jedenastce wyszedł m.in. Garzeł i Pyciak, czyli zawodnicy którzy jeszcze w ubiegłym sezonie grali dla limanowskiego zespołu.

Mecz rozpoczął się od fatalnego błędu Skrzyniarza. Bramkarz Limanovii w niegroźnej sytuacji podał piłkę wprost pod nogi rywala. Z prezentu nie skorzystał jednak Wojcieszyński, który w znakomitej okazji posłał futbolówkę nad poprzeczką. Chwile później następną bardzo dobrą okazję dla Okocimskiego zmarnował Pyciak. Limanovia rozpoczęła bardzo nerwowo i skupiona była przede wszystkim na defensywie. Przez następnie kilkanaście minut na boisku niewiele było ciekawych akcji. Twarda walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Posypały się żółte kartki, głównie dla gości (cztery w pierwszej połowie). Dopiero w 40 minucie kibice ponownie obejrzeli groźną akcję. Strzał Wojcieszyńskiego odbił Skrzyniarz, a dobitka Guji poszybowała nad poprzeczką. Niestety w pierwszej połowie Limanovia nie zaprezentowała żadnego pomysłu na akcje ofensywne.

Pierwsza część spotkania nie wróżyła nic dobrego dla gości i niestety druga połowa zaczęła się jeszcze gorzej. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celną główką popisał się były zawodnik Limanovii, Garzeł. Po strzeleniu gola Okocimski chciał iść za ciosem. Niestety nadal jedynym pomysłem Limanovii na grę była defensywa. Natomiast drużyna gospodarzy nastawiła się na kontratak oczekując, że rywale przy niekorzystnym rezultacie będą wreszcie śmielej atakować. Dopiero w 66 minucie zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, po dośrodkowaniu Pribuli z rzutu wolnego. Obrońcy Okocimskiego zdołali jednak wybić piłkę. Goście szansę mieli także w 75 minucie, jednak Pribula główkował zbyt słabo i bramkarz „Piwoszy” złapał futbolówkę. W 82 minucie po błędzie obrony Limanovii na 2-0 podwyższył Wojcieszyński. Chwilę później szanse na kontaktowego gola zmarnował Atanasow. Zwycięstwo dla gospodarzy jest bardzo ważne w perspektywie dalszej walki o utrzymanie. Niestety dzisiejszy mecz potwierdził, że miejsce limanowskiej drużyny jest w III lidze.