Niedziela, 26 maja Filip, Paulina, Marianna, Ewelina, Paweł

Limanovia zwycięska! Duża siła w defensywie.

Opublikowano 16.08.2014 17:46:16 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:48 jaca
3 7939

II LIGA, 3 kolejka. Limanovia wygrała na wyjeździe z Wisłą Puławy. Był to pierwszy mecz w tym sezonie rozegrany na boisku rywala. W trzecim kolejnym spotkaniu Limanovia nie straciła gola, mimo że w Puławach przez 40 minut grała w liczebnym osłabieniu. Podopieczni Roberta Kasperczyka mają na swoim koncie już 7 punktów.

WISŁA PUŁAWY – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 0 : 1 (0 : 1)

0:1 Waksmundzki 26.

Sędzia główny: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg). Żółte kartki: Martuś, Sedlewski, Leszczyński, Wiącek - Piwowarczyk dwie, Chmiest, Sotnicki. Czerwona kartka: Piwowarczyk w 53 minucie (w konsekwencji drugiej żółtej). Widzów 600.

WISŁA: Leszczyński – Gorskie, Pielach, Jędrzejczyk, Barański (67 Szczotka) - Lisiecki, Wiącek, Machalski (71 Filipov), Sedlewski - Nowak, Martuś.

LIMANOVIA: Sotnicki – Niechciał, Kulewicz, Mysiak, Gryźlak - Waksmundzki (84 Serafin), Pietras, Wilk, Czajka, Piwowarczyk – Chmiest.

Trener Robert Kasperczyk w porównaniu do dwóch pierwszych spotkań nowego sezonu dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. W środku pola Artura Skibę zastąpił Paweł Czajka, a Arakdiusza Serafina zastąpił Rafał Waksmundzki.

Już w 5 minucie gospodarze mieli szansę na objęcie prowadzenia. Niezłej okazji nie wykorzystał Nowak. Wisła nadal próbowała atakować bramkę Limanovii większą ilością piłkarzy, jednak oprócz optycznej przewagi miała trudności ze stworzeniem kolejnej groźnej sytuacji pod bramką gości. W pierwszym kwadransie Limanovia nie potrafiła przeprowadzić składnej akcji ofensywnej. Z czasem podopieczni Roberta Kasperczyka zaczęli przejmować inicjatywę na boisku, widoczna była ich przewaga zwłaszcza w środkowej strefie boiska. Wreszcie w 25 minucie goście wyszli na prowadzenie. Indywidualną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Rafał Waksmundzki i celnym uderzeniem pokonał Leszczyńskiego. Limanovia poszła za ciosem i szybko mogła podwyższyć rezultat spotkania, ale minimalnie niecelny strzał oddał Piwowarczyk. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Wisła bezradnie starała się atakować bramkę rywali. Defensywa Limanovii kolejny raz spisywała się bardzo dobrze (podopieczni Roberta Kasperczyka nie stracili również gola w dwóch pierwszych spotkaniach).

Zgodnie z przewidywaniami gospodarze po zmianie stron ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. Najlepszą okazję w 50 minucie miał Lisiecki, po jego strzale piłka odbiła się od słupka. Chwile później kontrę przeprowadziła Limanovia. W polu karnym upadł Piwowarczyk, sędzia uznał, że zawodnik gości chciał wymusić rzut karny i ukarał go drugą żółtą (pierwszą otrzymał w pierwszej połowie) i w konsekwencji czerwoną kartką. Wydawało się, że Wisła szybko wykorzysta liczebne osłabienie rywali i doprowadzi do wyrównania. W 56 minucie minimalnie niecelny strzał oddał Sedlewski. Jednak w kolejnych minutach Wisła momentami była bezradna w starciu z dobrze funkcjonującą defensywą Limanovii. Gospodarze mieli szansę w 74 minucie, gdy strzał Martusia okazał się nieznacznie niecelny. W końcówce bardzo dobrą okazję zmarnował również Sedlewski. Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry, ale Wisła nie potrafiła dzisiaj umieścić piłki w bramce Limanovii. Drużyna z Puław po trzech kolejkach z jednym punktem i bez gola na koncie. Limanovia ma już 7 punktów i w tym sezonie nie straciła jeszcze gola.

W przyszłym tygodniu przed Limanovią bardzo trudne zadanie. Przed własną publicznością zmierzy się z liderem rozgrywek, MKS Kluczbork. Drużyna z województwa opolskiego wygrała wszystkie trzy spotkania, a dzisiaj rozgromiła Błękitnych Stargard Szczeciński 5-0 (Błękitni wygrali w dwóch pierwszych kolejkach), a już po dwóch minutach prowadziła już 2-0.

Pozostałe spotkania 3 kolejki:

Stal Stalowa Wola - Rozwój Katowice 1:0

MKS Kluczbork - Błękitni Stargard Szczeciński 5:0

Górnik Wałbrzych - Raków Częstochowa 0:1

Energetyk ROW Rybnik - Nadwiślan Góra 0:0

Zagłębie Sosnowiec - Okocimski KS Brzesko 0:2 (gole byłych zawodników Limanovii: Garzeł i Dziadzio).

Kotwica Kołobrzeg - Legionovia Legionowo 1:3

Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 0:2