Poniedziałek, 13 maja Gloria, Gerwazy, Robert, Serwacy, Agnieszka, Magdalena

Limanovia w końcówce rozstrzelała KS Tymbark

Opublikowano 22.10.2016 17:07:58 Zaktualizowano 04.09.2018 14:01:22 jaca
9 7346

IV LIGA MAŁOPOLSKA-WSCHÓD: W derbach ziemi limanowskiej KS Tymbark przegrał u siebie z Limanovią.. Obie drużyny spotkały w rywalizacji ligowej po ponad 11 latach.

KS TYMBARK – LIMANOVIA LIMANOWA 0 : 4 (0 : 1)

0:1 Ślazyk 18, 0:2 Wierzycki 86, 0:3 Kurek 89, 0:4 Ślazyk 90(+3).

Żółte kartki: Sułkowski, Olejarz, Bułat dwie, Piekarczyk dwie – Kandel, Ruchałowski, Kaczor, Bieda, K. Kurczab. Czerwone kartki: Bułat (KS Tymbark) w 81 minucie w konsekwencji drugiej żółtej, Piekarczyk (KS Tymbark) w 90 minucie w konsekwencji drugiej żółtej.

TYMBARK: Zawada – Boczoń, Olejarz, D. Porębski (68 Lis), Witek – Sułkowski, Bułat, Krywoborodenko, Mrózek (63 Czyrnek), S. Porębski (72 Kordeczka) – Piekarczyk.

LIMANOVIA: Bieda – Ruchałowski, Wierzycki, Kandel, Śmierciak (63 G. Mus) - M. Czaja (46 Wsół), Kaczor, K. Kurczab, Piwowarczyk, Ślazyk - Kożuch (46 Kurek).

W pierwszej połowie kibice obejrzeli ciekawe spotkanie. Lepiej mecz rozpoczęła Limanovia, która w pierwszych 20 minutach posiadała wyraźną przewagę. W 11 minucie po strzale Kaczora z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę późnej na czystą pozycję wyszedł Piwowarczyk, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę gospodarzy. Wreszcie w 18 minucie Limanovia wyszła na prowadzenie, a była to zasługa wychowanków limanowskiego klubu, którzy w przeszłości grali także dla KS Tymbark. Z rzutu wolnego dośrodkował M. Czaja, i precyzyjnym uderzeniem w górny róg popisał się Ślazyk. Pięć minut później gospodarze mieli okazję na wyrównanie, ale strzał Piekarczyka z dystansu z trudem obronił Bieda. Chwilę później kolejną dobrą akcję przeprowadził Piwowarczyk, jednak Zawada zdołał odbić piłkę. Tuż przed przerwą gospodarze mieli najlepszą okazję w pierwszej połowie, gdy Bieda wygrał pojedynek sam na sam z Piekarczykiem.

Obiecująco dla Limanovii rozpoczęła się także druga połowa. W 52 minucie po strzale z dystansu bardzo aktywnego Piwowarczyka piłka odbiła się od poprzeczki. Po chwili bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Kurek. W 60 minucie Tymbark zmarnował stuprocentową okazję na wyrównanie. Po strzale Mrózka z dystansu piłka odbiła się od słupka, a dobitka Olejarza z kilku metrów ponownie trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. W 67 minucie kolejną groźną akcję przeprowadziła Limanovia, ale po podaniu Kandela z 2 metrów spudłował Kurek. Następnie dwie kolejne okazje nie wykorzystał Piwowarczyk. Od 81 minuty gospodarze grali w liczebnym osłabieniu, gdy boisko za dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę opuścił Bułat. Końcówka to prawdziwa piłkarska egzekucja zmęczonej drużyny gospodarzy. W 85 minucie po dośrodkowaniu Kaczora z rzutu rożnego celnie głową uderzył Wierzycki i było już 2-0 dla gości. Po chwili precyzyjnie główkował także Kurek po dośrodkowaniu K. Kurczaba. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Ślazyk pakując piłkę do siatki w zamieszaniu podbramkowym.