Wtorek, 14 maja Bonifacy, Dobiesław, Wiktor, Maciej, Julita

Limanovia rozczarowała po przerwie zimowej

Opublikowano 08.03.2014 14:58:09 Zaktualizowano 04.09.2018 14:13:20 jaca
10 9111

II LIGA, GRUPA WSCHODNIA. Limanovia fatalnie rozpoczyna wiosenną rywalizację w II lidze. W dzisiejszym spotkaniu przegrała z Garbarnią 0:1. Była to pierwsza porażka Limanovii u siebie na boiskach drugoligowych. W pierwszej połowie podopieczni Dariusza Sieklińskiego zaprezentowali kiepską dyspozycję. W drugiej połowie było już dużo lepiej, ale zabrakło skuteczności.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – GARBARNIA KRAKÓW 0 : 1 (0 : 1)

0:1 M. Górecki 22,

Sędzia główny: Mariusz Jasina (Wrocław). Żółte kartki: Komorek - Metz. Widzów 500.

LIMANOVIA: Bomba - Czajka (68 Kmiecik), Garzeł, Kulewicz, Niechciał - Pyciak, Byszewski (41 Piwowarczyk), Skiba, Sadio (46' Komorek), Pietras – Serafin (85 Majcher).

GARBARNIA: Sypniewski - Byrski, Pluta, Kowalski, Piszczek (46' Fedoruk) – J. Górecki, Kalemba, Metz, Kostrubała (74 Cichy), Kaczor (80 Kokoszka) – M. Górecki.

W drużynie gości w wyjściowym składzie pojawił się Piotr Kaczor, wychowanek Orkana Niedźwiedź. W Limanovii ze względu na kontuzję nie wystąpili Dawid Basta, Wojciech Dziadzio i Mariusz Mężyk. Ze względów zdrowotnych nie zagrał także pierwszy bramkarz, Waldemar Sotnicki. Za żółte kartki (otrzymane jeszcze w poprzednim klubie) pauzował Jacek Pietrzak. Początek spotkania był bardzo spokojny z obu stron. Jednak już w 6 minucie defensywa gospodarzy popełniła poważny błąd. W znakomitej sytuacji znalazł się M. Górecki, ale skuteczną interwencją popisał się Daniel Bomba. Przez kolejny kwadrans na boisku niewiele było ciekawych akcji. Limanovia posiadała inicjatywę w środku pola ale nie potrafiła sforsować dobrze dysponowanej defensywy gości. Podopieczni Dariusza Sieklińskiego próbowali strzałów z dystansu. Niestety precyzji zabrakło Niechciałowi i Pyciakowi. W 22 minucie Garbarnia po szybkiej akcji objęła prowadzenie. W pole karne wpadł Piotr Kaczor i uderzył z ostrego kąta. Daniel Bomba wypuścił piłkę z rąk, z czego skorzystał Michał Górecki, który z kilku metrów wpakował futbolówkę do pustej bramki. Zdobyty gol znacznie uspokoił poczynania gości, którzy zaczęli kontrolować wydarzenia na boisku. W 30 minucie mogli prowadzić już 2-0. Po kolejnej akcji Kaczora w znakomitej okazji znalazł się J. Górecki. Po jego uderzeniu z 12 metrów piłkę z linii bramkowej wybił Radosław Kulewicz. Gospodarze momentami byli bezsilni, bez pomysłu na akcje ofensywne. Natomiast Garbarnia grając uważnie w obronie, starała się przeprowadzać również kontry. W 36 minucie ponownie bliski zdobycia gola był Michał Górecki, ale piłka odbiła się od słupka i wylądowała w rękach Daniela Bomby. W 41 minucie na murawie pojawił się debiutujący w Limanovii wychowanek KS Tymbark, Józef Piwowarczyk. Zmienił innego debiutanta Marcina Byszewskiego (pozyskanego z Radomiaka Radom). W ostatnich minutach pierwszej połowy wreszcie coś drgnęło w poczynaniach Limanovii. Groźny strzał Skiby z 17 metrów został zablokowany przez obrońców gości. Już w doliczonym czasie gry gospodarze mieli stuprocentową okazję na zdobycie gola. W ogromnym zamieszaniu podbramkowym piłkę w siatce z bliskiej odległości nie potrafił umieścić przede wszystkim Czajka i Sadio. W pierwszej połowie gra Limanovii była bardzo słaba. Być może akcje z końcówki pierwszej połowy zwiastowały przebudzenie podopiecznych Dariusza Sieklińskiego z zimowego snu.

W przerwie gospodarze dokonali kolejnej zmiany, wzmacniając siłę ofensywną. Za Senegalczyka Sadio pojawił się Rafał Komorek. Limanovia na początku drugiej połowy prezentowała się znacznie lepiej. Gospodarze rozkręcali się z każdą minutą posiadając coraz wyraźniejszą przewagę. Garbarnia została zepchnięta do defensywy. W 53 minucie niewiele brakowało, aby do wyrównania doprowadził Arkadiusz Serafin. Strzał zawodnika Limanovii z 14 metrów obronił jednak Sypniewski. Kolejną szansę na gola zmarnował Łukasz Pietras i przede wszystkim Paweł Pyciak, który w 62 minucie po rozegraniu rzutu rożnego główkował minimalnie nad poprzeczką. Gospodarze chwilę później otrzymali poważne ostrzeżenie, kiedy Kalemba oddał nieznacznie niecelny strzał z dystansu. Trener Dariusz Siekliński próbował nadal wzmocnić siłę ofensywną. W 68 minucie na boisku pojawił się napastnik, debiutujący w Limanovii, Grzegorz Kmiecik (zmienił Pawła Czajkę). Niestety zamiast spodziewanych jeszcze większych ataków na bramkę rywali, gra się wyrównała. Garbarnia coraz śmielej radziła sobie również w ofensywie. W 73 minucie mogło być już po meczu, ale szczęśliwie dla Limanovii Michał Górecki przestrzelił z 5 metra. W 78 minucie gospodarze mieli stuprocentową okazję na gola. Grzegorz Kmiecik otrzymał piłkę w polu karnym, ale z kilku metrów fatalnie przestrzelił. Ta niewykorzystana sytuacja wyraźnie podcięła skrzydła miejscowej drużynie. Niestety im bliżej końca, tym ataki Limanovii były coraz słabsze i w efekcie trzy punkty powędrowały na konto Garbarni.

W pozostałych dzisiejszych spotkaniach, II liga, gr. wschodnia:

Siarka Tarnobrzeg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)

Stal Stalowa Wola - Motor Lublin 3:2 (0:1)

Olimpia Zambrów - Wisła Puławy 3:5 (0:2)

W jutrzejszych spotkaniach:

Stal Mielec - Legionovia Legionowo

Concordia Elbląg - Pelikan Łowicz

Pogoń Siedlce - Stal Rzeszów

Wigry Suwałki - Radomiak Radom

Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg

Kolejny mecz Limanovia rozegra również u siebie. Z Wigrami Suwałki zmierzy się 16 marca o godz. 15.

Tabela: 90minut.pl