Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel

Limanovia rozbiła Janinę

Opublikowano 28.08.2011 16:56:08 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:46
18 7835

Limanovia wysoko zwycięża Janinę Libiąż. Gospodarze od 54 minuty grali w liczebnym osłabieniu. Po czterech kolejkach podopieczni Mariana Tajdusia mają na swoim koncie 7 punktów.

III LIGA (MAŁOPOLSKO – ŚWIĘTOKRZYSKA)

Limanovia Szubryt Limanowa – Janina Libiąż 4-0 (2-0)
1-0 Prokop 35 (rzut karny), 2-0 Prokop 37 (rzut karny), 3-0 Waksmundzki 59, 4-0 Pietrzak 68
Sędziował Dawid Pająk (Wadowice). Żółte kartki: Księżarczyk, Kędzierski, Grabowski, Grzesiak. Czerowna kartka: Krupa 54, faul taktyczny. Widzów 600.
Limanovia: Pyskaty – Krupa, Kulewicz, Prokop, Podstolak (46 Wszołek) – Wańczyk, Basta, Kiwacki (78 Chlipała), Waksmundzki (85 Kępa), Skiba – Gadzina (57 Pietrzak).
Janina: Księżarczyk – Byrski, Jesionowski, Grzesiak, Grabowski – Ortman, Jamróz (78 Marzec), Kędzierski (73 Wantulok), Adamczyk – Ząbek, Snadny (85 Ludnicki).

I połowa:
Po pierwszej połowie wynik jest znacznie lepszy niż gra Limanovii. W szeregach gospodarzy było zbyt dużo niedokładnych podań. Goście zmarnowali dwie „setki” na strzelenie gola. Pod koniec pierwszej połowy szczęście uśmiechnęło się do podopiecznych Mariana Tajdusia.

10 minuta – z 25 metrów obok bramki uderzył Prokop.
16 minuta – akcja prawą stroną Waksmundzkiego zakończona strzałem obok bramki.
27 minuta – stuprocentowa okazja dla gości. Snadny z 12 metrów uderza w sam środek bramki i Pyskaty jest na posterunku.
28 minuta – szybka kontra Waksmundzkiego. Zawodnik Limanovii uderzył z około 16 m w boczną siatkę.
33 minuta - rzut wolny z 30 metrów wykonał Kędzierski. Mocno uderzoną piłkę przed siebie odbił Pyskaty. Z dobitką z najbliższej odległości zdążył Snadny. Bramkarz gospodarzy skuteczna interwencją uratował swój zespół od utraty gola.
34 minuta – w polu karnym faulowany Basta, a jedenastkę wykorzystał Prokop.
36 minuta – ponownie w polu karnym faulowany Basta. Z jedenastego metra znowu nie myli się Prokop.
37 minuta – Gadzina umieścił piłkę w siatce, ale sędzia uznał, że napastnik gospodarzy był na pozycji spalonej.

II połowa:

54 minuta - Krupa sfaulował wychodzącego na czystą pozycję zawodnika Janiny i został ukarany czerwoną kartką.
59 minuta - Waksmundzki wykorzystał dokładne podanie od Wańczyka i strzałem z 6 m podwyższył na 3-0.
68 minuta - akcję przeprowadzili zawodnicy pozyskani z Lubania Maniowy. Podawał Waksmundzki, a wynik spotkania ustalił Pietrzak.
W drugiej połowie grając w liczebnym osłabieniu Limanovia kontrolowała wydarzenia na boisku. Bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Krszysztof Pyskaty.

Łysica Bodzentyn - Szreniawa Nowy Wiśnicz 0-3

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Szreniawa Nowy Wiśnicz 4 10 3 1 0 9-1 2 0 0 6-1 1 1 0 3-0
2.  Granat Skarżysko-Kamienna 4 10 3 1 0 6-2 1 1 0 2-1 2 0 0 4-1
3.  Unia Tarnów 4 9 3 0 1 5-3 2 0 0 4-0 1 0 1 1-3
4.  Przebój Wolbrom 4 8 2 2 0 6-1 1 1 0 3-0 1 1 0 3-1
5.  Limanovia Limanowa 4 7 2 1 1 5-1 1 1 1 4-1 1 0 0 1-0
6.  Juventa Starachowice 4 7 2 1 1 5-5 1 0 0 1-0 1 1 1 4-5
7.  Łysica Bodzentyn 4 7 2 1 1 5-6 1 0 1 2-4 1 1 0 3-2
8.  Beskid Andrychów 4 5 1 2 1 4-4 1 1 0 3-2 0 1 1 1-2 1 3 1 0 0 2-1