Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Limanovia przegrywa i komplikuje sobie sytuację

Opublikowano 16.06.2013 16:38:19 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:52 jaca
30 8530

Limanovia trzeci raz w tym sezonie przegrała na własnym boisku. Dzięki zwycięstwu w Limanowej ciągle w walce o awans liczy się Granat (traci do lider dwa punkty i ma o jeden mecz rozegrany więcej). Przed Limanovią ciężka walka o II ligę.

Limanovia nie potrafiła wykorzystać wielu znakomitych sytuacji i przewagi jednego zawodnika w ostatnich 25 minutach. Mimo porażki podopieczni Dariusza Sieklińskiego nadal są blisko awansu. „Wystarczy” w najbliższą środę wygrać u siebie z Łysicą Bodzentyn. Sezon zakończy się w następny weekend. Granat zagra wówczas u siebie z Łysicą, a Limanovia na wyjeździe z Wierną.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – GRANAT SKARŻYSKO-KAMIENNA 1 : 2 (1 : 1)

1:0 Basta 20, 1:1 Kołodziejczyk 31, 1:2 Kołodziejczyk 62 (rzut karny).

Sędzia główny: Przemysław Greń (Oświęcim). Żółte kartki: Zawadzki – Taler, Majcherczyk, Mikołajek dwie. Czerwona kartka: Mikołajek 65 minuta. Widzów 500.

LIMANOVIA: Sotnicki - Kępa, Kulewicz, Garzeł, Basta – Serafin (74 Cygnarowicz), Pietras (81 Cebula), Zawadzki (62 Czajka), Mizia, Skiba (81 Gadzina) - Dziadzio.

GRANAT: Majcherczyk - Duda, Basąg, Gębura, Łatkowski – Mianowany (88 Bała), Kołodziejczyk, Dziubek (90 Prus), Mikołajek – Gajos (24 Taler), Fryc (79 Ryński).

Przebieg pierwszej połowy:

5 minuta – pierwsza szansa dla Limanovii. Po rozegraniu rzutu rożnego w dogodnej sytuacji niecelny strzał oddał Garzeł.

7 minuta – po faulu na Skibie Limanovia miała rzut wolny z 20 metrów. Zawadzki uderzył jednak obok bramki.

17 minuta – groźna akcja gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od Gębury i Sotnicki z trudem złapał piłkę.

20 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Na strzał z dystansu zdecydował się Basta i po błędzie bramkarza gości piłka wpadła do siatki.

28 minuta – ponownie po rozegraniu rzutu rożnego do sytuacji strzeleckiej dochodzi Garzeł, ale jego uderzenie jest niecelne.

31 minuta – GOL DLA GOŚCI. Mocny strzał z rzutu wolnego z 30 metrów oddał Kołodziejczyk i piłka po rękach Sotnickiego wpadła do bramki.

38 minuta – groźny strzał Skiby i bramkarz gości z trudem odbija piłkę.

45 minuta – trzecia i zdecydowanie najlepsza sytuacja Garzeła na strzelenie gola. Główkuje z bliskiej odległości i bramkarz gości szczęśliwie interweniuje.

Kibice w pierwszej połowie obejrzeli bardzo ciekawe spotkanie. Limanovia posiadała przewagę jednak akcje gości również były groźne.

Przebieg II połowy:

51 minuta – indywidualna akcję przeprowadził Serafin, ale w decydującym momencie uderzył prosto w bramkarza gości.

55 minuta – po podaniu Kulewicza bardzo dobrą okazję zmarnował Skiba.

62 minuta – GOL DLA GOŚCI. Rzut karny (podyktowany za zagranie piłki ręką przez Garzeła w obrębie szesnastki) pewnie wykorzystał Kołodziejczyk i goście objęli prowadzenie.

65 minuta – czerwona kartka dla Mikołajka i Limanovia grała z przewagą jednego zawodnika.

75 minuta – z rzutu wolnego z 17 metrów piłkę wysoko nad bramką posłał Skiba.

90 minuta - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Garzeł główkował minimalnie obok bramki. Po chwili w znakomitej sytuacji niecelnie uderzył Kępa.

Po raz kolejny Limanovia w drugiej połowie zaprezentowała się znacznie gorzej niż w pierwszej.

Na podstawie: Joanna Postrożna (limanovia.net).

0 0
z taką grą to nie ma po co wchodzić do 2 ligi, bo tylko wstyd będzie, ŻENADA!!!!!!!!!!!
0 0
Witam szkoda przegranej,ale z przebiegu meczu to Granat miał ambicje i chęć do gry,a Limanovia liczyć że 19 czerwca będzie łatwiej z Łysicą,dla Limanovii to nawet lepiej że Łysica wczoraj zremisowała,a tak ogólnie to właśnie Łysica może w prowadzić Granat do 2 ligi a szkoda by było,sami są sobie winni porażka np,z bochnią i tych punktów braknie w ostatecznym rozrachunku Limanovia już dawno powinna sobie zapewnić awans.
amelinum
2013-06-16 19:21:12
0 0
Upsss. Co to było? Pseudolimanovia znów pokazała klase?
0 0
no właśnie pytanie czy Limanovia zasługuje na awans???
amelinum
2013-06-16 19:33:14
0 0
W klubie powinni zostać Basta Gadzina Serafin Dziadzio Garzeł Mężyk Kozieł Kulewicz a reszte pożegnaż wraz z trenerem
0 0
i co limanovia??? hahaha jak w środę będzie taka gra sorry kopanina co dziś to BAJU BAJU 2 LIGA
bearchen
2013-06-16 20:28:52
0 0
Typowi polscy kibice. Jak wygrywaja to wychwalacie pod niebiosa, jak przegraja wysmiewacie.
Prawdziwi kibice z swoja druzyna sa na dobre i na zle.
Dziekuje. Powodzenia Limanovia!
kozak
2013-06-16 20:34:25
0 0
Kibice sukcesu którzy gwiżdżą na sowich WIELCY ZNAWCY FUDBOLU!!Lepiej żebyście się nie pokazywali na stadionie bo wstyd dla Limanowej robicie wy a nie PIłKARZE.Zastanówcie się!!Nigdy nie powinno się być przeciwko swoim i walić teksty typu Siekliński wypier...itp Co to wgl jest?!Za takie coś powinno się dawać zakaz stadionowy!! W Środę damy rade!!MKS!!
0 0
Z całym szacunkiem do futbolu limanowskiego, ale to co pokazali dzisiaj nasi Władcy Ziem Limanowskich to masakra! Z taką grą do drugiej ligi nie przystoi panowie! Granat w każdym punkcie był lepszy. Nawet ten gol dla Limanovii to z mojej perspektywy była próba dośrodkowania.
Chłopaki musicie się wziąć do roboty! Trzymam kciuki! Miło byłoby II ligę mieć na miejscu. To Wasza ejdyna szansa bo coś czuję, że pan Zbiegniew może w końcu odciąć źródełko. :( Mam nadzieję, że dacie radę!
2013-06-16 21:13:18
0 0
Nie rozumiem co złego jest byciu tzw.kibicem sukcesu , moim zdaniem to normalna postawa , a każda inna to coś nienormalnego , bo przecież nie idziemy do kina na kiepski film tylko na dobry ,nie kupujemy kiepskiej książki , nie idziemy na koncert zespołu co gra do kitu,to dlaczego mamy kibicować drużynom ,które są kiepskie ,którym się nie chce,mało się starają albo grają na kacu .Moim zdaniem powinniśmy zawsze kibicować dobrej jakości a nie marności , bo stawianie na nijakość stoi na drodze rozwoju i postępu.
hail
2013-06-16 21:25:13
0 0
Haters gonna hate :) Niektórzy użytkownicy wypowiadający się powyżej, powinni prześledzić historię swoich komentarzy. Jak Limanovia wygrywa spuszczacie się w komentarzach w najlepsze. A jak przegrywa to już wszyscy są odsądzani od czci i wiary. Żenadą jest dla mnie właśnie postawa chorągiewki na wietrze. Sytuacja w tabeli nie jest jeszcze zła, i w zasadzie to Limanovia dalej rozdaje karty.

Dla przypomnienia. Rok 1997. Przedostatnia kolejka. 84-85 minuta meczu. Legia prowadzi u siebie z Widzewem 2:0 i już wita się z tytułem. Futbol to jednak taka gdzie gra się do końca :)
amelinum
2013-06-16 21:33:30
0 0
Limanovia z czubem tabeli ma negatywny bilans bezpośrednich meczów to chyba daje do myślenie nie?
sonik
2013-06-16 21:52:45
0 0
wy wszyscy co piszecie komentarze gowno wiecie o pilce i o milosci do klubu ktorym jest LIMANOVIA jak byscie choc troszke wiezyli w nasz klub nie pisali byscie takich pierdul bo na awans zasluguje cala druzyna i jeszcze raz niech mi ktos napisze ze 2 liga baju to pogadamu w srode WSZYSCY MOCNO WIERZYMY MKS
CyberLuke
2013-06-16 22:06:02
0 0
Nagrywał ktoś ten mecz? Pytam, bo byłem blisko tych jaj z rzutem karnym. Według mnie ręką najpierw pomógł sobie bodajże gość z numerem 11, a dopiero potem nasz. Pasowałoby żeby odpowiedni organ to sprawdził i w razie czego nałożył kary na sędziów.
sonik
2013-06-16 22:15:37
0 0
ja jeszcze czekam na krolow sukcesu jak awansujemy ilu zostanie na trybunach pewnie wszyscy ale jak nie awansujemy to idzie do domu my nie powiemy nikomu POZDRAWIAM WSZYSTKICH KIBICOW SUKCESU DO ZOBACZENIA W SRODE 2 LIGA NASZA
lolobolo
2013-06-16 22:16:48
0 0
ej kurw.... kibice sukcesu macie jakieś ale do bramkarza? Waldek robi robotę nr 1 i z całej drużyny pierwszy zasługuje na awans...
Kurw...do boju cały stadion niech ryja rozedrze to drużynę wzmocni.
Gadzina, Skiba do odstrzału....
staruch
2013-06-16 22:47:17
0 0
Nie beczcie bo w srode wygramy z Lyscia. Goscie musza wygrac jak chca awansowac i rzuca sie na nas, a to najlepsze co moze sie stac! gramy najlepiej w calej lidze z kontry, a w takiej sytuacji bedziemy mogli grac tak jak lubimy , czyli tak jak na wyjazdach :) jestem spokojny o awans. A pisanie ze nie zasluzylismy na awans jest smieszne, mamy jedna z najlepszych ofensyw i defensyw w lidze i najwiecej punktow. To sztuka utrzymywac koncentracje i wygryuwac z teoretycznie slabymi. W srode dopingowac ladnie, duzo goli bedzie i wygrana Limanovii. Wspomnicie mojego komenta :)
bmx
2013-06-16 22:48:01
0 0
jeśli chodzi o bramkarza to są w powiecie lepsi bramkarzee którzy grają za darmo i nic z tego nie maja..bramkarz sokoła słopnice on ma pewne miesce w 3 lidze.......lub inni bramkarze...
RAMZES
2013-06-16 22:49:23
0 0
Nie wierze w cuda, że Limanovia nie wejdzie ma za dobry skład ! ... ale kubeł zimej wody się przydał ! Bo niektórzy już zastanawiali się czy pojadą dorożkami czy autobusem bez dachu na fete ! Siekliński już ubolewał w gazetach ze po awansie będą krótkie wakacje ! Panowie awans bedzie trudno żeby nie bylo, ale POKORA przede wszytskim tak na przyszłość ! Sotnicki dobry bramkarz nie tacy jak on nie takie błędy robili :)
veber
2013-06-17 00:17:02
0 0
Niech przyjdzie jak najwiecej ludzi na doping :) Sam postaram sie przyjsc. Jesli uda nam sie wygrac to bedzie co swietowac :)) Pilkarzom bedzie sie lepiej gralo jak bedzie dobra atmosfera na trybunach! WSZYSCY W SRODE NA DOPING! MKS!!!

PS. Jak byly mecze w PP to jakos dalo sie przyjsc... Teraz tez pokazmy, ze mamy sile :)
hail
2013-06-17 05:07:48
0 0
@amelinum Zgadza się. Tylko, że w końcowym rozrachunku może się to okazać zupełnie bez znaczenia.
terorist
2013-06-17 14:21:19
0 0
Prawda jest taka, że wczoraj to Limanovia miała pecha i dobrze dysponowanego bramkarza gości. Biorąc pod uwagę wszystkie sytuacje to powinno być tak z 6:3 dla Limanovii. W każdym razie jedynie co mnie wczoraj zmartwiło, to nie wykorzystanie gry w przewadze liczebnej. Granat nawet w 10 skutecznie uniemożliwiał nam wyprowadzenie piłki z własnej połowy. Szkoda, że tego Limanovia nie wykorzystała bo było jeszcze dużo czasu aby przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Mam nadzieję, że w środę wszyscy będziemy cieszyć się z awansu do drugiej ligi.
willma
2013-06-17 15:36:57
0 0
To co wczoraj chłopaki pokazali to koszmar gramy u siebie przed liczną publicznością,gramy o zwycięstwo które byłoby awansem do 2 ligi a tu co,kaszana,lipa i szkoda słow.Nie należy teraz szukać winnych(Sotnicki)miał klopsa i tyle,ale co grała cała drużyna nic.Ale słyszałam też głupie komentarze z trybun na temat pracy trenera,ludzie po co wy na ten stadion przychodzicie oglądać czy krytykować z drużyną jest się na dobre i złe.Mecz środowy będzie ciężki to jakby mecz o przyszłość Limanovii ale wierze że się uda,do boju.