Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Limanovia: Piwowarczyk wyłowił punkt z Wisły

Opublikowano 11.05.2014 16:48:14 Zaktualizowano 04.09.2018 14:12:41 jaca
18 8964

Niezwykle dramatyczny przebieg miał mecz Limanovii z Wisłą Puławy. Goście kończyli spotkanie w dziewiątkę, ale byli bardzo blisko zwycięstwa. Do remisu doprowadził Józef Piwowarczyk w ostatniej akcji meczu, w ósmej minucie doliczonego czasu gry.

A w tabeli coraz większy ścisk. Niespodziewanie spotkania przed własną publicznością przegrały dwie pierwsze drużyny. Siarka ze Stalą Stalowa Wola, a Pogoń Siedlce z Olimpią Zambrów.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – WISŁA PUŁAWY 2 : 2 (1 : 1)

1:0 Dziadzio 4, 1:1 Szczotka 21, 1 : 2 Nowak 52 (karny), 2 : 2 Piwowarczyk 90(+8).

Czerwona kartka: Maksymiuk 61 minuta (Wisła, za drugą żółtą), Pożak 89 minuta (Wisła, za faul).

Sędzia główny: Łukasz Sobiło (Legnica). Żółta kartka: Hudecki - Maksymiuk dwie, Gorskie. Widzów 300.

LIMANOVIA: Sotnicki - Hudecki (46 Majcher), Kulewicz, Garzeł, Niechciał - Pyciak, Pietras, Sadio (82 Piwowarczyk), Serafin (83 Mężyk), Komorek (56 Kmiecik) – Dziadzio.

WISŁA: Zolech - Edwards, Pielach (73 Jakubiec), Gorskie, Komar - Litwiniuk, Maksymiuk, Wiącek, Szczotka (83 Pożak) - Nowak (66 Filipow), Martuś (83 Paluch).

Zgodnie z zapowiedziami przed meczem piłkarze Limanovii rzucali koszulki w stronę kibiców. Jubileuszowe koszulki Limanovii zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Kibiców limanowskiego klubu przy wsparciu burmistrza Limanowej, Władysława Biedę. Akcja została przeprowadzona w ramach jubileuszu 90-lecia powstania Limanovii.

Przebieg pierwszej połowy:

Od początku spotkania mocno padający deszcz sprawił, że murawa była bardzo śliska. W utrudnionych warunkach bardzo szybko odnalazła się Limanovia, która już w 4 minucie objęła prowadzenie. Po szybkiej akcji Wojciech Dziadzio otrzymał dokładne podanie od Pawła Pyciaka i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, pięknym uderzeniem z 12 metrów umieścił piłkę w siatce. Wojciech Dziadzio zdobył 12 gola w tym sezonie. Chwilę później najlepszy strzelec Wisły, Konrad Nowak (16 goli) mógł doprowadzić do wyrównania. Jednak zarówno jego strzał, jak i dobitka Litwiniuka była nieprecyzyjna. Po bardzo emocjonującym początku spotkania w kolejnych minutach tempo gry znacznie osłabło, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Niestety gospodarze zamiast pójść za ciosem coraz bardziej oddawała inicjatywę gry drużynie przyjezdnej. Wisła posiadała optyczną przewagę, co udokumentowała wyrównującym golem. W 21 minucie Szczotka popisał się efektownym strzałem z 16 metrów i Waldemar Sotnicki był bez szans. Chwilę później Limanovia mogła znowu objąć prowadzenie. Mocny strzał z narożnika pola karnego Pawła Pyciaka z trudem na rzut rożny wybił Zolech. W kolejnych akcjach na boisku sporo było niedokładności. Jednak w 34 minucie to Wisła powinna wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Litwiniuka pozostawiony w polu karnym bez opieki Gorskie z 7 metrów posłał piłkę wprost w Sotnickiego. Limanovia w końcówce pierwszej połowy spisywała się bardzo ambitnie. Przycisnęła rywali i w 41 minucie była bliska drugiego gola. Zawodnicy gospodarzy nie potrafili jednak wykorzystać potężnego zamieszania w polu karnym Wisły.

Przebieg drugiej połowy:

Limanovia druga część gry rozpoczęła bardzo spokojnie wyczekując na błąd w defensywie gości. Tymczasem w 52 minucie to Wisła zdobyła drugiego gola. W polu karnym sfaulowany został Edwards, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał Nowak. Gospodarze ruszyli do odrabiania straty, ale ich ataki nie przynosiły żadnego efektu. Optymizm wrócił w 61 minucie wówczas czerwoną kartkę (w konsekwencji drugiej żółtej) otrzymał Maksymiuk i goście grali w liczebnym osłabieniu. Wisła cofnęła się do głębokiej defensywy i Limanovia zaczęła coraz częściej zagrażać bramce rywali. W 70 minucie stuprocentową okazję miał Grzegorz Kmiecik. W sytuacji sam na sam z Zolechem posłał piłkę prosto w bramkarza gości. Chwilę później napastnik gospodarzy w walce o piłkę kopnął w głowę Pielacha. Kmiecik otrzymał za ten niebezpieczny faul żółta kartę, a zawodnik gości został karetką odwieziony do szpitala. W 78 minucie Kmiecik oddał groźne uderzenie z rzutu wolnego, ale Zolech złapał piłkę. Limanovia posiadała wyraźną przewagę. W 84 minucie tylko znakomita interwencja Zolecha uchroniła Wisłę od utraty gola, gdy na bramkę gości główkował Dziadzio. W 88 minucie goście mogli powiększyć bramkową przewagę. Po strzale Wiącka z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki. Od 89 minuty goście grali w dziewiątkę, po tym jak za brutalny faul z boiska wyleciał Pożak. Sędzia główny doliczył aż osiem minut (spora przerwa w grze spowodowana była kontują Pielacha z 71 minuty). Limanovia posiadała wyraźną przewagę, ale brakowało pomysłu na dobrą akcję ofensywną.Wreszcie w ósmej minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu w pole karne błąd popełnił Zolech, a zamykający akcję Józef Piwowarczyk wpakował piłkę do siatkę. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.