Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Limanovia awansowała do finału

Opublikowano 16.05.2012 17:32:26 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:14
22 7336

Limanovia walczyła w półfinale Pucharu Polski na szczeblu nowosądeckiego OZPN. Po pierwszej połowie przegrywała z Lubaniem 0-1, całą drugą połowę rywale mieli liczebną przewagę, ale ostatecznie zwyciężyła drużyna prowadzona przez Dariusza Sieklińskiego.

LUBAŃ MANIOWY – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 2-4 (1-0)

1-0 Zieliński 37, 1-1 Mężyk 52, 1-2 Basta 65, 1-3 Mężyk 68, 1-4 Basta 80, 2-4 Gołdyn 82

Żółte kartki: Hałgas, Komorek - Kulewicz, Prokop, Wańczyk Czerwona kartka: Wańczyk 35 (za drugą żółtą).

LUBAŃ: Sikora - Duda, Gąsiorek, Czubiak, Górecki - Sral, Gogola (46 Hałgas), Krzystyniak (68 Gołdyn), Zieliński (89 Budz) - Połomski (68 Komorek), Bachleda.

LIMANOVIA: Sotnicki - Wańczyk, Kulewicz (78 Wszołek), Garzeł, Orzechowski - Podstolak (70 Kępa), Kiwacki, Prokop, Basta - Gadzina (46 Mężyk), Ślazyk.

25’ Kiwacki oddał ładne uderzenie z 20 metrów, Sikora z trudem sparował piłkę na rzut rożny.

30' Gogola wbiegł z piłką w szesnastkę  i zagrał wzdłuż pola karnego, piłka odbiła się od obrońcy i trafiła pod nogi Połomskiego który z trudnej pozycji trafił w słupka.

35' Dobrze spisujący się w tym spotkaniu Gogola znów wpadał w pole karne, został sfaulowany od tyłu przez Wańczyka, sędzia wskazał na wapno a pomocnik gości zobaczył drugą żółtą kartkę i udał się do szatni.

36' Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Połomski, oddał jednak zbyt lekkie uderzenie i bramkarz bez trudu obronił ten strzał.

37' Gąsiorek posłał piękne długie podanie w pole karne, piłkę jeszcze ładniej opanował Zieliński i trafił po długim rogu w sam winkiel bramki.

42' Bachleda popędził prawą flanką i posłał mocną piłkę w pole karne, jednak Zieliński dostał ją na kolano i nie mógł wiele zrobić, futbolówką po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką.

43' Sikora chciał chyba podgrzać atmosferę na trybunach, gdyż podał piłkę wprost pod nogi Basty który próbował go przelobować, Sikora wyszedł jednak górą z tego pojedynku.

46' Na boisku pojawia się Mężyk a plac gry opuszcza Gadzina. To był strzał w dziesiątkę trenera Limanowi.

52' 1-1 GOL ! Podstolak dośrodkował w pole karne a piłkę głową do siatki skierował Mężyk.

65' 1-2 GOL ! Mężyk  popędził lewą flanką i oddał mocny strzał, piłkę zdołał sparować Sikora, jednak nie kryty Basta nie miał problemu przy dobitce.

68' 3-1 GOL ! Mężyk po raz kolejny. Otrzymał podanie z głębi pola i wygrał pojedynek z Sikorą.

80' 4-1 GOL ! Basta wpadł w pole karne i strzelił po długim rogu, piłkę wybronił Sikora lecz nadbiegający Mężyk zamknął akcję.

82' 4-2 GOL ! Gołdyn ładnie strzelił z ostrego kąta, piłka trafiła w jednego z obrońców i trafiła pod nogi Bachledy który skierował ją do bramki.