Piątek, 17 maja Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir, Wera

KS Tymbark powstał z kolan. Świetny debiut młodego trenera.

Opublikowano 10.04.2016 17:16:33 Zaktualizowano 04.09.2018 14:04:08 jaca
5 6974

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. KS Tymbark po dziewięciu porażkach z rzędu, zagrał dzisiaj bardzo dobry mecz wygrywając w Rytrze. Debiut Wojciecha Tajdusia w roli beniaminka IV ligi był niezwykle efektowny.

POPRAD RYTRO – KS TYMBARK 1 : 4 (0 : 3)

0:1 Bułat 8, 0:2 Węgrzynowicz 13, 0:3 Urbański 18, 0:4 Boczoń 83 karny, 1:4 gol dla gospodarzy w 87 minucie

TYMBARK: Zawada – Łysek, Olejarz(80 Tatara), Boczoń, D. Porębski – Czyrnek (75 M. Kordeczka), Bułat (80 Zasadni), Węgrzynowicz, Urbański (87 Lis), Krywoborodenko – Mrózek.

Wojciech Tajduś prowadzi KS Tymbark zaledwie od kilku dni. Pierwszy trening z zespołem przeprowadził w miniony czwartek. Zastąpił Rafała Mazura, który odszedł z klubu po dziewięciu kolejnych porażkach. Przed meczem było sporo obaw czy 27-letni szkoleniowiec w tak krótkim czasie zdoła wpłynąć na poprawę jakości gry. Zwłaszcza, że Poprad wygrał dwa pierwsze spotkania rundy wiosennej.

Poprad został totalnie zaskoczony w pierwszej połowie, w której Tymbark przejął całkowitą kontrolę. Goście oddali kilkanaście celnych strzałów w światło bramki. Prowadzenie objęli już w 8 minucie. Obrońcy gospodarzy zbyt krótko wybili piłkę po strzale Krywoborodenki i Bułat precyzyjnie uderzył z 25 metrów. W 13 minucie po akcji Czyrnka i Krywoborodenki futbolówkę w siatce umieścił Węgrzynowicz. Chwilę później było już 3-0! Po błędzie bramkarza gospodarzy celnie z 18 metrów uderzył Urbański. Po zmianie stron tempo gry Tymbarku było już słabsze, ale nadal kontrolowali wydarzenia na boisku. W 83 minucie w polu karnym sfaulowany został Krywborodenko, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał Boczoń. Gości w końcówce stać było tylko na honorowe trafienie.