Piątek, 10 maja Izydor, Antonina, Symeon, Jan

Kotwica zostawiła Limanovię na dnie

Opublikowano 29.03.2015 17:04:59 Zaktualizowano 04.09.2018 14:09:48 jaca
9 10034

II LIGA. W 23 kolejce Limanovia grała na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Rywale, którzy również walczą o utrzymanie, okazali się lepsi w meczu na bagnistej murawie. Zadecydowały o tym głównie koszmarne błędy w defensywie gości. Inne drużyny w dolnych rejonów tabeli wygrywały swoje spotkania i sytuacja Limanovii jest coraz trudniejsza.

KOTWICA KOŁOBRZEG – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 2 : 0 (2 : 0)

1:0 Kugiel 31, 2:0 Rydzak 33.

Sędzia główny: Dominik Pasek (Legnica). Żółte kartki: Soczyński, Rydzak, Strzelcki - Derbich, Tarasenko, Żółądź.

KOTWICA: Folc – Chruściński, Poznański, Danilczyk, Berg (88 Babiarz) - Świechowski, Soczyński, Strzelecki, Kugiel (72 Sochań), Ropiejko (62 Bejuk) - Rydzak (68 Bułka).

LIMANOVIA: Skrzyniarz – Majcher, Kulewicz, Mysiak, Derbich – Atanasov, Poliacek, Koman (40 Żołądź), Pribula, Ł. Wolsztyński (46 Tarasenko) – R. Wolsztyński (65 Grunt).

W porównaniu do dwóch pierwszych spotkań ligowych rozegranych w tym roku w Limanovii zaszły trzy zmiany w podstawowym składzie. Wszystkie dotyczyły formacji defensywnej. W bramce Matusza Mikę zastąpił Amadeusz Skrzyniarz. Jako stoper zagrał tym razem Maciej Mysiak (kontuzjowany Michał Bierzało nie znalazł się w osiemnastce meczowej), a Damian Majcher zastąpił Dawida Bastę.

Obie drużyny mecz rozpoczęły bardzo spokojnie i na początku meczu nie było zbyt wiele ciekawych akcji. Dopiero po kwadransie spotkanie się ożywiło. Niestety głównie za sprawą Kotwicy, która coraz śmielej atakowała. Gorąco było pod bramką gości po akcji Świechowskiego i Rydzaka. W 22 minucie na bramkę Kotwicy z dystansu uderzył Koman. Piłka po rykoszecie minęła jednak bramkę rywali. Chwilę później po przejęciu piłki w środku pola goście próbowali przeprowadzić kolejną akcję, jednak gospodarze szybko przerwali ją faulem. Na strzał z rzutu wolnego z ponad 20 metrów zdecydował Poliacek, ale bramkarz Kotwicy nie dał się zaskoczyć. Gospodarze odpowiedzieli groźną kontrą, jednak Rydzak wychodzący na czystą pozycję nie zdążył do podania ze środka pola. Był to początek fatalnych błędów w defensywie Limanovii. W 31 minucie obrońcy nie upilnowali Kugiela, który sprytnym strzałem zaskoczył Skrzyniarza. Zaledwie dwie minuty później było już 2-0. Piłkę w narożniku polu karnym przejął Rydzak i precyzyjnym uderzeniem w długi róg wpakował futbolówkę do siatki. Po chwili mogło być już 3-0. Maciej Ropiejko znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Limanovii. Po jego strzale Skrzyniarz odbił piłkę przed siebie i zdołał obronić również dobitkę zawodnika Kotwicy. Ropiejko szansę miał jeszcze w 43 minucie. Ponownie swój zespół od utraty gola uratował Skrzyniarz. Tuż przed przerwą strzał na bramkę Kotwicy oddał Atanasov, ale Folc pewnie złapał piłkę.

Niestety druga połowa rozpoczęła się od kolejnej okazji dla Kotwicy. Piłka po dośrodkowaniu Berga zmierzała pod poprzeczkę i Skrzyniarz z trudem wybił ją na rzut rożny. Kotwica czyhała na kontrę i co pewien czas starała się przeprowadzić szybką akcję. Limanovia przed okazją stanęła w 53 minucie. Z 19 metrów z rzutu wolnego uderzał Pribula i piłka nieznacznie poszybowała obok bramki. Przy padającym deszczu boisko było coraz bardziej grząskie. W tych warunkach znacznie łatwiej było się bronić gospodarzom. Gra wprawdzie toczyła się na połowie Kotwicy jednak Limanovia z trudem stwarzała sytuacje podbramkowe. Ostatni kwadrans meczu to w dużej mierze zwykła kopanina na murawie, która coraz bardziej przypominała bagno. W 80 minucie szansę na podwyższenie rezultatu miał Bejuk, ale jego uderzenie w znakomitym stylu obronił Skrzyniarz. Limanovia szansę na gola miała w 87 minucie, ale strzał Pribuli z 17 metrów z rzutu wolnego poszybował nad poprzeczką. Trzy punkty zostały w Kołobrzegu, a Limanovia na dłużej zostaje na dnie ligowej tabeli.