Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Kończyli w „dziewiątkę”, a gole tracili po rzutach karnych.

Opublikowano 26.08.2012 08:56:05 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:18 jaca
0 3446

Po trzech zwycięstwach pod rząd Turbacz Mszana Dolna przegrał na wyjeździe w Szaflarach. Dotychczasowy lider „okręgówki” kończył mecz w dziewiątkę. W dramatycznych okolicznościach przegrała również Olimpia. Dzisiaj w okręgówce gra Dobrzanka i AKS Ujanowice.

LKS SZAFLARY – TURBACZ MSZANA DOLNA 2 : 1 (1 : 1)

0-1 Paś 25, 1-1 P. Kamiński 37 (karny), 2-1 F. Kamiński 90 (karny).

Czerwone kartki: Potaczek 77 (za uderzenie rywala), Wierzycki 78 (za słowną obrazę sędziego). Widzów 150.

Turbacz: Kawula – Wierzycki, Potaczek, Szynalik, Smoleń (65 Opyd) – Zawada (60 Surówka), Czarnota, Dąbrowa, Krywobrodenko – Piekarczyk (89 Szymański), Paś (80 Popławski).

Goście mieli sporo zastrzeżeń do głównego sędziego Krzysztofa Moronia z Gorlic. Oba gole dla gospodarzy padły po rzutach karnych, w tym druga jedenastka podyktowana została w 90 minucie. Sporo kontrowersji wzbudziły przede wszystkim dwie czerwone kartki dla zawodników Turbacza, pokazane w ciągu kilkudziesięciu sekund. W 77 minucie sędzia uznał, że Ireneusz Potaczek celowo uderzył rywala, a po chwili z boiska wyrzucił również Sylwestra Wierzyckiego, który obraził arbitra (na podstawie: www.podhaleregion.pl).

GLINIK GORLICE – OLIMPIA PISARZOWA 3-2 (0-0)

Gole dla Olimpii (według strony internetowej Glinika): Kubicki, Ryś.

Olimpia: Borzęcki – Górski (65 Kurzeja), Schreiner, Puto, Sejmej - Tumidaj, Mąka, Pajda (55 Ryś), Kociołek - Sobonkiewicz (65 Górszczyk), Kubicki.

Na początku drugiej połowy Olimpia prowadziła już 2-0, a mimo to przegrała spotkanie. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Borzęckiego w 65 minucie (przy stanie 2-1 dla gości), który zagrał piłkę ręką poza polem karnym. Glinik zwycięskiego gola zdobył w 90 minucie.