Czwartek, 09 maja Bożydar, Grzegorz, Karolina, Karol, Katarzyna

Kandel rozstrzelał Gród. Kolejne zwycięstwo Limanovii na trudnym terenie.

Opublikowano 10.10.2015 18:16:08 Zaktualizowano 04.09.2018 14:06:46 jaca
6 3912

V liga („okręgówka”, Nowy Sącz): Limanovia pokonała dzisiaj na wyjeździe Gród Podegrodzie. Po dziesięciu kolejkach jest liderem, mając dziewięć zwycięstw i jeden remis. Dzisiaj bohaterem spotkania był Egipcjanin, Walid Kandel.

GRÓD PODEGRODZIE – LIMANOVIA LIMANOWA 0 : 2 (0 : 1)

0-1 Kandel 5, 0-2 Kandel 86.

LIMANOVIA: Bieda – Kandel, Wierzycki, Ruchałowski, D. Kurczab – Zaręba (53 Król), K. Kurczab, Lichota (75 Ślazyk), Wsół (61 M. Czaja) – Wójtowicz, Kożuch.

Gród na własnym boisku jest bardzo groźny o czym niedawno przekonał się wicelider Orkan Szczyrzyc, przegrywając w Podegrodziu 0-1. Limanovia rozegrała dzisiaj kolejne bardzo dobre spotkanie i pewnie sięgnęła po kolejny komplet punktów. Już w pierwszym kwadransie wypracowała trzy klarowne sytuacje strzeleckie. W 2 minucie efektownie z woleja uderzył K. Kurczab, ale piłkę zmierzającą w „okienko” wybił bramkarz gospodarzy. Chwilę później indywidualną akcją popisał się Walid Kandel i precyzyjnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Grający szkoleniowiec limanowskiego zespołu (tworzy duet trenerski z Mateuszem Wrońskim) rozgrywał dzisiaj bardzo dobre spotkanie: pewny w defensywie i bardzo groźny w ofensywie. Egipcjanin w 13 minucie oddał piękny strzał z dystansu z trudem obroniony przez bramkarza rywali. W końcówce pierwszej połowy dwa groźne uderzenia z dystansu oddał natomiast Wierzycki, ale bramkarz Grodu nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron Limanovia mimo skromnego prowadzenia kontrolowała wydarzenia na boisku. Kontry gospodarzy zapowiadały się bardzo groźnie, ale w porę były przerywane przez defensywę drużyny gości. Limanovia nie rezygnowała z kolejnych ataków. W 71 minucie z bliskiej odległości w bramkę nie trafił Kożuch, a w 81 minucie Król. W końcówce spotkania ponownie precyzyjnym uderzeniem popisał się Kandel. Oddał piękny strzał w rzutu wolnego z ostrego kąta i piłka wpadła do siatki. Dopiero w doliczonym czasie gry zawodnicy gospodarzy mieli szansę na gola, ale ich zawodnik będą w dogodnej sytuacji oddał niecelny strzał.