Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Gol z dedykacją dla rodziny

Opublikowano 30.09.2009 08:46:45
1 3066

Został bohaterem prestiżowego meczu. Doświadczony 35-letni zawodnik zdobył gola i zaliczył asystę przy zwycięskiej bramce. Zasłużony piłkarz powoli myśli o zakończeniu zawodniczej przygody.

Franciszek Mrózek to jeden z najlepszych zawodników ostatnich lat na Limanowszczyźnie. Po zakończeniu kariery ma duże plany związane z pracą szkoleniową. W derbowym spotkaniu z Limanovią jego klub po ciężkim meczu zwyciężył 2-1.

- Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu emocji, dopiero po przerwie rywalizujące zespoły zaprezentowały otwartą grę – powiedział o meczu z Limanovią, Franciszek Mrózek. – Przeciwnik zaskoczył nas rozegraniem stałych fragmentów gry. Każda taka sytuacja stwarzała pod naszą bramką duże zagrożenie. Cieszę się ze zdobytego gola. Bramkę chciałbym zadedykować mojej żonie Monice i naszym dzieciom.

Franciszek Mrózek występuje w Orkanie Szczyrzyc od 10 lat. Jest to wielki wyczyn bowiem klub znany jest z częstych zmian w kadrze. W tym okresie przez drużynę przewinęło się wielu zawodników. Pochodzący z Tymbarku piłkarz z Orkanem świętował cztery awanse i przeżywał trzy spadki. Franciszek Mrózek największy sukces zanotował w swoim macierzystym klubie. Z Tymbarkiem w połowie lat 90, wywalczył awans do trzeciej ligi. Teraz jak sam przyznaje jego zawodnicza przygoda z piłką powoli dobiega końca. – Trzeba wreszcie ustąpić miejsca młodszemu pokoleniu – kontynuuje Franciszek Mrózek. – W Szczyrzycu będę występował do końca roku. W Orkanie jest świetna atmosfera. Znakomitą pracę wykonuje trener Tomasz Szczepański, z którym się świetnie rozumiem. Swoją sportową przyszłość chciałbym również poświęcić pracy szkoleniowej. Zrobiłem kurs trenerski, a w Tymbarku wraz z ojcem założyłem szkółkę piłkarską dla małych dzieci. Efekty są znakomite i wszystko rozwija się w dobrym kierunku. Nie wykluczam, że przez pewien czas będę grającym trenerem którejś z seniorskich drużyn.
Szkółka piłkarska założona w Tymbarku przyjęła nazwę Harnaś. Pod takim szyldem występował przed laty tutejszy klub, świętując swoje największe sukcesy. Orkan Szczyrzyc po zwycięstwie 2-1 nad Limanovią zajął pozycję lidera w IV lidze.