Fabryka Mocy i FB Wojtas na czele

Opublikowano 23.11.2017 11:58:31 Zaktualizowano 04.09.2018 13:54:49 jaca
0 3940

Odbyła się druga kolejka Limanowskiej Ligi Futsalu, w Ekstralidze i w I lidze.

Tym razem jako pierwsze swoje mecze rozegrały drużyny z I ligi. W okrojonym składzie Emiter do przerwy był tłem dla zawodników 'Fabryki Mocy'. Gdy na tablicy pojawił się wynik 3:0 wydawało się, że jest już po meczu. Jednak początek drugiej części to świetna gra Emitera. Szybko zdobyte dwie bramki wlały nadzieję w serca zawodników 'elektrycznych'. Jednak doświadczona ekipa Fabryki Mocy nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i w końcówce strzelił jeszcze 4 bramki. Tym samym, przy korzystnych pozostałych rezultatach Fabryka Mocy została liderem I Ligi.

Najlepszym spotkaniem w I Lidze był zdecydowanie mecz pomiędzy Elektricalem a Sokołem Słopnice. Pojedynek bardzo szybki, z wieloma świetnymi sytuacjami podbramkowymi i ładnymi bramkami. Najładniejszą zdobył z rzutu karnego przedłużonego Andrzej Mrożek (Elektrical). Do przerwy minimalne jednobramkowe prowadzenie Elektricalu, a po przerwie do natarcia ruszyli gracze Sokoła. Gdy na tablicy wyników widniał wynik remisowy, a do końca meczu było kilkadziesiąt sekund bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla Elektricalu Łukasz Pałka.

O pierwsze punkty w tym sezonie w ostatnim meczu I ligi walczyli zawodnicy Maxi Kebab i Tischnera II. Więcej okazji miała drużyna Tischnera i już do przerwy prowadziła dwoma bramkami. Po przerwie padły tylko 2 bramki, po jednej dla każdej z drużyn i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Tischnera II.

Najlepszy mecz : Elektrical - Sokół Słopnice 3:2

Najskuteczniejszy zawodnik - Marcin Krywoborodenko (Fabryka Mocy) 3 bramki

Zawodnicy zasługujący na wyróżnienie: Trojański Marcin (Emiter), Mateusz Smoter (Elektrical), Dominik Pach (Sokół Słopnice), Marcin Krywoborodenko (Fabryka Mocy) oraz Ubik Paweł (Tischner II)

W Extralidze ekipa FB Wojtas nie zwalnia tempa. Wygrywa kolejny mecz - tym razem z Ekonomem, ale łatwo im to zwycięstwo nie przyszło. Jako pierwsi bramkę zdobyli podopieczni Tomasza Sebastjańskiego (Ekonom). Mimo wielu doskonałych sytuacji ekipa FB Wojtas nie mogła trafić do bramki Ekonoma. Udało im się to dopiero w ostatnich sekundach pierwszej połowy. W drugiej połowie dwie znakomite okazje nie wykorzystał Ekonom, a gracze FB Wojtas skorzystali z błędów defensywy gospodarzy obiektu i ostatecznie wygrywali 3:1.

Rozpoczynająca rozgrywki drużyna Copacabana (dawniej Jackówka) sensacyjnie zremisowała z faworytem spotkania - Tischnerem. Do przerwy więcej z gry mieli gracze Tischnera i na przerwę schodzili prowadząc 2:1. W drugiej połowie Copacabana ruszyła do ofensywy co przyniosło efekt w końcówce kiedy to Tomasz Zawada strzela bramkę dającą remis Copacabanie. Mecz dobry do oglądania, ale chwilami zawodnikom puszczały nerwy i stąd też sporo żółtych kartek.

Fatalnie rozpoczęli spotkanie z Markamem zawodnicy Kajet Team. Minęło zaledwie 90sek, a Markam prowadził już 2:0. Z minuty na minutę gracze dowodzeni przez Piotra Kaczora (5 asyst i 1 bramka w tym meczu) coraz bardziej się rozpędzali. Niebywałą skutecznością popisał się Kamil Kuziel, który w tym meczu zdobył aż 4 bramki. Po tym zwycięstwie Markam wylądował na pozycji wicelidera Extraligi.

Najskuteczniejszy zawodnik - Kamil Kuziel (Markam) - 4 bramki

Najwartościowszy zawodnik - Piotr Kaczor (Markam)

Najlepszy mecz - FB Wojtas - Ekonom

Niespodzianka kolejki - remis Copacabany z Tischnerem

Najładniejsza akcja: bramka na 3:1 dla FB Wojtas (Sylwester Wojtas - gol, asysta : Józef Gargas)

Zawodnicy zasługujący na wyróżnienie : Tomasz Zawada (Copacabana), Żurek Bartłomiej (Tischner), Kamil Kuziel i Piotr Kaczor (Markam), Kurczab Dawid (FB Wojtas) oraz Kacper Pławecki (Ekonom)