Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Elektret zapewnia napięcie do ostatnich minut meczu

Opublikowano 05.12.2022 08:09:00 Zaktualizowano 05.12.2022 08:48:26 top
0 1161

Kolejny raz Elektret zapewnił swoim kibicom emocje do ostatnich sekund meczu. Tym razem podopiecznym trenera Kwandransa pokonali MKS Skawę Wadowice 84:82.

Pierwsza i druga kwarta spotkania była rozgrywana pod dyktando gospodarzy. Bardzo dobra skuteczność, świetna gra w obronie i bardzo dobre decyzje podejmowane przez zawodników Elektretu pozwoliły osiągnąć 18 punktowe prowadzenie. Warto podkreślić bardzo dobrą grę młodych zawodników Elektretu w pierwszej części meczu.

Niestety w trzeciej kwarcie zabrakło limanowianom odpowiedniej koncentracji oraz dobrej skuteczności, co tak doświadczony zespół jak Skawa potrafił wykorzystać i doprowadzić do wyrównania. Przede wszystkim goście zaczęli grać agresywniej i skutecznie.

Czwarta kwarta to już emocje i wynik oscylujący wokół remisu. Pod koniec spotkania goście wyszli nawet na prowadzenie, ale na szczęście celnym rzutem za 3 popisał się Szabaciuk. Końcówka to już taktyczne faule przyjezdnych, które limanowianie potrafili zamienić na punkty. Tutaj warto podkreślić, że Sławecki dziś miał 100% skuteczności na linii rzutów osobistych.

Świetny mecz rozegrał dziś Siedlarz, który zdobył 25 punktów i zanotował 14 zbiórek. Również solidnie, jak w poprzednich spotkaniach zaprezentował się Jasica. Bardzo dobrą opcją w rotacji był też Olczyk, który rozdał parę bloków i poczęstował rywali dwiema trójkami. Ogólnie limanowianie trafili dzisiaj 9 rzutów za 3, co jeszcze nie miało miejsca w tym sezonie.

Między kwartami kibice mogli oglądać występy cheelleaderek z grupy ARS Limanowa Cheer.

Największą atrakcją dla najmłodszych widzów była jednak wizyta Świętego Mikołaja, który ich obdarował prezentami. Oprócz prezentów w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów, w którym można było zdobyć voucher do restauracji Loft House.

W tym miejscu klub serdecznie dziękuje wszystkim firmom i instytucjom, które pomogły zorganizować upominki od Świętego Mikołaja dla najmłodszych, a byli to: Elektret, Łomzik, Kajet, Loft House, Fizjosfera, Procars7, Fotopola, Bank Spółdzielczy, Limblach, BNP Paribas, Gmina Kamienica, JP Construction, Betoniarnia Wolimex, Stameco, ABCgames.pl. Klub dziękuje również zawodnikom, którzy zaangażowali się w przygotowanie paczek.

Następny mecz MKS Elektret Limanowa zagra na wyjeździe z Cracovią Kraków.

MKS Elektret Limanowa - MKS Skawa Wadowice 84:82 (24:15; 24:15; 16:32; 20:20)

MKS Elektret Limanowa: Siedlarz 25, Sławecki 14, Jasica 13, Kindlik 9, Olczyk 8, Szabaciuk 6, Bulanda 4, Liszka 3, Kasiński 2, Golonka, Augustyniak

MKS Skawa Wadowice: Pabich 19, Skrok 18, Sierp 13, Tabaka 13, Książek 9, Świerkosz 8, Koch 2, Woźniak