Dramat juniorów Limanovii
MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH: W ostatnim meczu sezonu Limanovia przegrała niezwykle ważny mecz u siebie z Dalinem Myślenice. Po bardzo słabej wiośnie zespół zajął 11 miejsce. Czy to oznacza spadek? Pozostaje w niepewności czekać na decyzję władz piłkarskich.
Porażka z Dalinem Myślenice 2-4, przy jednoczesnym zwycięstwie Termaliki Bruk-Bet Nieciecza z Górnikiem Wieliczka 1-0, oznacza zepchnięcie Limanovii na 11 miejsce. Podopieczni Mirosława Smolenia drżą teraz o utrzymanie. Uratować może ich planowana reorganizacja rozgrywek, z niecierpliwością będą czekać na decyzję Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.
Dalin przyjechał do Limanowej w dziesięcioosobowym składzie. Wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki.
- Prowadzenie objęli goście, ale jeszcze przed przerwą odpowiedzieliśmy dwoma golami Kożucha i Wójtowicza – relacjonuje Mirosław Smoleń, trener juniorów Limanovii. – W przerwie zwracaliśmy uwagę na konieczność koncentracji do ostatnich minut. Prowadziliśmy, rywale grali w dziesięciu i wydawało się, że powinniśmy szybko przypieczętować nasze zwycięstwo. Niestety przebieg drugiej połowy był dla nas dramatyczny. Zabrakło koncentracji, o którą tak apelowałem. Rywale wyrównali po prostym błędzie jednego z naszych zawodników. Zaledwie minutę później było już 3-2 dla Dalinu. Potem nie potrafiliśmy wykorzystać rzutu karnego (Mateusz Król). W całym meczu piłka kilka razy po naszych strzałach trafiała w słupek lub poprzeczkę. Czwartego gola Dalin strzelił po szybkiej kontrze. Nie chcę tu mówić o braku szczęścia, bo to byłoby duże uproszczenie. Na pewno nie można naszemu zespołowi odmówić chęci do walki i ambicji. Wszyscy byliśmy załamani po dzisiejszej porażce. Spotkanie kosztowało nas dużo sił, ale wszyscy sobie zdajemy sprawę z tego, że zawiedliśmy. Nie chcę na gorąco mówić o przyczynach słabej postawy na wiosnę, na analizę przyjdzie jeszcze czas.
| 1 | Hutnik Nowa Huta | 26 | 61 | 99-20 |
| 2 | Sandecja Nowy Sącz | 26 | 57 | 65-33 |
| 3 | Garbarnia Kraków | 26 | 55 | 72-22 |
| 4 | MKS SMS Kraków | 26 | 43 | 54-33 |
| 5 | Unia Tarnów | 26 | 42 | 52-34 |
| 6 | Puszcza Niepołomice | 26 | 38 | 46-41 |
| 7 | Dalin Myślenice | 26 | 38 | 54-67 |
| 8 | Krakus Nowa Huta | 26 | 36 | 60-54 |
| 9 | Dunajec Nowy Sącz | 26 | 36 | 38-55 |
| 10 | Termalica Bruk-Bet Nieciecza | 26 | 34 | 39-52 |
| 11 | Limanovia Limanowa | 26 | 32 | 55-50 |
| 12 | Soła Oświęcim | 26 | 31 | 66-75 |
| 13 | Górnik Wieliczka | 26 | 15 | 18-94 |
| 14 | Glinik Gorlice | 26 | 5 | 13-101 |
Może Cię zaciekawić
Gdzie oglądać Mundial 2026?
Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2026 w USA, Kanadzie i Meksyku to bez wątpienia najważniejsze sportowe wydarzenie roku. Telewizja przez in...
Czytaj więcejTrzy dni z młodymi talentami (ZDJĘCIA)
W Limanowskim Domu Kultury zrealizowano przesłuchania konkursowe w ramach II Powiatowego Przeglądu Artystycznego. Wydarzenie skierowane do dzieci pr...
Czytaj więcej„Lka” i Man spotkały się na drodze - dwa mandaty
We wtorek (16 czerwca) w miejscowości Siekierczyna na terenie gminy Limanowa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego nauk...
Czytaj więcejStan zapalny jamy ustnej – czym płukać buzię, aby zniwelować ból?
Czym jest stan zapalny jamy ustnej i co za niego odpowiada? Stan zapalny w jamie ustnej najczęściej rozwija się na skutek nagromadzenia płytki ba...
Czytaj więcejSport
Z powołaniem do kadry Małopolski. Trener Limanovii w sztabie reprezentacji.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 25 czerwca – 5 lipca. Kadra najpierw będzie przygotowywać się w Krasnobrodzie, a następnie przeniesie się...
Czytaj więcejKońcowa klasyfikacja w limanowskiej klasie A
Awans do klasy okręgowej już wcześniej zapewniła sobie drużyna Wierchów Pasierbiec. Według informacji Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej...
Czytaj więcejMłody talent z ziemi limanowskiej zagrał w AP Wisła Kraków
Zawody rozegrano na głównej płycie stadionu przy ul. Reymonta w Krakowie. Turniej zgromadził 16 drużyn z 11 krajów, dzięki czemu młodzi zawo...
Czytaj więcejMateusz Ryś o dobrych perspektywach Limanovii na kolejny sezon
- Sezon 2025/26 miał różne momenty w naszym wykonaniu jednak na koniec odczucia muszą być pozytywne – podkreśla Mateusz Ryś. - Zrealizowali...
Czytaj więcejPozostałe
Pożar zabudowań, zagrożony dom
Dzisiaj (17 czerwca) tuż przed godziną 9:00 na terenie miejscowości Janowice w gminie Jodłownik doszło do pożaru zabudowań gospodarczych. ...
Czytaj więcejDwa śledztwa prokuratury. Dziś sekcje zwłok dwojga 19-latków
Dziś w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie mają zostać przeprowadzone sekcje zwłok dwojga 19-latków: Kacpra W. oraz jego ofiary, Magdaleny. W...
Czytaj więcejDziesięciu księży z Diecezji Tarnowskiej z godnością prałata
Komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie przyniósł informację o nadaniu godności, która w tradycji kościelnej potocznie nazywana jest prała...
Czytaj więcejBudowa nad rzeką nabiera kształtów
W Mszanie Dolnej prowadzone są kolejne etapy prac związanych z budową kładki pieszo-rowerowej oraz fragmentu ścieżki rowerowej. Nowy obie...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (13)
Byłem z tą drużyną przez ponad tydzień w Warszawie na obozie zimowym i miałem możliwość jakby od 'kuchni' poznać - jak ta drużyna funkcjonuje, a także zobaczyć 'warsztat' trenera, poznać zawodników i powiem szczerze: jestem pod ogromnym wrażeniem.
To zaangażowanie głównego sponsora oraz ludzi wokół drużyny, zawodników, ta atmosfera, która stworzyła pewną... 'chemię' między trenerem i zawodnikami, a także drużyną i działaczami... to było widać i wewnątrz drużyny i na zewnątrz również. Ostatni mecz może przegrany, ale serce było do walki, do ostatniej minuty meczu, dziękuję Panowie. Taki jest sport i już.
Powiem to jasno i stanowczo:
Wreszcie widzę DOBRY KLIMAT do działania przy tym klubie: MKS Limanovia, dzięki młodym ludziom, związanym z tym klubem, którzy biorą sprawy w swoje ręce. Panowie, dobry kurs obrany na przyszłość i na dalszy rozwój, tak trzymać i doprowadzić jak najszybciej do sformalizowania i spersonalizowania tych zmian, które mają nastąpić.
Jeśli Pan Szubryt będzie razem z tym nowym Zarządem... Zarządem, który tak bardzo 'czuje' piłkę nożną, że RAZEM STWORZYLI już w tym momencie naprawdę dobry klimat - tu nie tylko chodzi tylko o sport dorosły, ale i młodzieżowy, dziecięcy... w tym obszarze będzie coraz lepiej, jeszcze kilka lat... dobry kurs na dobre zmiany.
chyba ze ten sparing przegrany 17-1 im psychike rozwalił
Nie zdajecie sobie sprawy ile to wszystko kosztuje zdrowia tych ludzi. a niektórzy trują tu bez opamiętania. I ileż można wytrzymać to wieczne ględzenie i marudzenie?
To nie jest moja drużna, ale będę ją bronił, bo ją dobrze poznałem i wiem ile nakładu sił, zdrowia i finansów cały sezon i przygotowania do niego kosztowały, aby utrzymać się w tej wysokiej lidze.
Podsumowując krótko: jest utrzymanie. Zatem przestańcie marudzić. Nie macie za grosz szacunku do ludzi, którzy robią coś dobrego dla tego miasta. /Dziękuję bardzo z mojej strony/
Drodzy Państwo, spróbujcie swoich sił i zejdźcie z tej 'loży szyderców'. Jest teraz odpowiedni klimat do działania w tym klubie, więc się przyłączcie.
A co do utrzymania to zdaje się, że powinno się to rozstrzygnąć po barażu o CLJ Hutnik-Stal Rzeszów (wg tabeli). Więc dopiero za dwa tygodnie będzie można oceniać czy się sportowo utrzymali. A jeśli chodzi o reorganizację to już inna para korkotrampek.
Tusik piszesz:
'Nie zdajecie sobie sprawy ile to wszystko kosztuje zdrowia tych ludzi. a niektórzy trują tu bez opamiętania. I ileż można wytrzymać to wieczne ględzenie i marudzenie?'
Skoro tak dużo zdrowia ich to kosztuje to może nich idą do korpo jakiegoś albo sprzątać czy coś. To nie jest argument. Jeśli ktoś decyduje się na taką pracę to musi się liczyć z konsekwencjami. A pracy jako trener raczej nie dostaje się przypadkowo z urzędu pracy. Jest to niejako praca 'publiczna' więc trzeba się liczyć z tym, że ludzie będą ją oceniać. I to ludzie, którzy nie mają o tym pojęcia. A narodową cechą Polaków jest wieczne narzekanie.
'aby utrzymać się w tej wysokiej lidze'
Wychodzi na to, że wśród seniorów Limanovia jest 7. drużyną w małopolsce (wg zajętych miejsc w ligach). Więc taką granicą przyzwoitości jest posiadanie drużyny juniorów wśród 16 (14 MLJS + 2 CLJ) najlepszych drużyn młodzieżowych.
Bardzo mi szkoda trenera Mirka, że podjął decyzję o odejściu. Oceniam go bardzo wysoko i dlatego mam nadzieję, że jest to chwilowa decyzja, podyktowana 'zmęczeniem materiału'. Chociaż jest on młodym trenerem, to ma 'papiery' na trenera. Pozdrawiam.