10°   dziś 14°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Opublikowano 11.10.2020 17:05:00 Zaktualizowano 13.10.2020 09:24:41 jaca
8 5970

IV liga, Małopolska-wschód. Limanovia jeszcze w doliczonym czasie gry przegrywała niespodziewanie z Barciczanką Barcice. Zdołała jednak zdobyć dwa gole i zainkasować trzy punkty.

LIMANOVIA LIMANOWA - BARCICZANKA BARCICE 3:2 (1:1)

0:1 Bogusławski 11, 1:1 Majeran 33, 1:2 Miechurski 69, 2:2 Pławecki 90(+4), 3:2 Jacak 90 (+6) z rzutu karnego.

Od 88 minuty goście grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jurczaka (w konsekwencji dwóch żółtych).

Żółte kartki: Jacak, Matras, Pławecki, Dara, Wilk - Jurczak dwie, Rejentowicz, Bogusławski, Gniecki

Limanovia: Mastalerz - Zawiślan, Skrzatek (58 Pławecki), K. Mus, Krupa (63 G. Mus) - Wilk, Matras (58 Kurczab), Jacak, Basta (63 Krzyżak), Majeran - Tokarz (63 Dara).

Trener Limanovii Piotr Kapusta spodziewał się trudnego pojedynku, bo Barciczanka w ostatnich dwóch spotkaniach prezentowała się coraz lepiej. Do tego przypuszczał, że goście będą mocno zmobilizowani na ten pojedynek. Mecz ułożył się po myśli Barciczanki, która już od 11 minuty wyszła na prowadzenie. Po stracie piłki w środku pola rywale przeprowadzili szybką kontrę zakończoną celnym strzałem z ostrego kąta w wykonaniu Bogusławskiego. Limanovia miała swoje szanse, ale przed przerwą wykorzystała tylko jedną. W pole karne dośrodkował Dawid Basta, obrońca gości zbyt krótko wybił piłkę, a Szymon Majeran z 15 metrów celnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron Limanovia miała przewagę, ale to goście ponownie wyszli na prowadzenie (celny strzał z 17 metrów). Gospodarze do końca walczyli o korzystny rezultat. W 90 minucie znakomitej okazji nie wykorzystał przede wszystkim Sebastian Jacak. Po kilku minutach Jacak jednak dokładnie podał a z bliskiej odległości wyrównującego gola zdobył Paweł Pławecki. Wydawało się, że skończy się podziałem punktem. W ostatniej akcji w polu karnym sfaulowany został Karol Mus, a jedenastkę wykorzystał Sebastian Jacak.