Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Bardzo dobra postawa i efektowne zwycięstwo Limanovii z Watrą

Opublikowano 08.09.2019 17:15:00 Zaktualizowano 10.09.2019 07:32:05 jaca
4 3406

IV liga, grupa Małopolska-wschód. Limanovia bardzo dobrze zaprezentowała się w wyjazdowym spotkaniu z Watrą Białka Tatrzańska. Pewnie wygrała 3-0, w pierwszej połowie dwa gole strzelił Grzegorz Mus, tuż po zmianie stron trzecią bramkę dołożył Wojciech Kalisz.

WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA - LIMANOVIA LIMANOWA 0:3 (0:2)

0:1 G. Mus 3, 0:2 G. Mus 30, 0:3 Kalisz 48.

Żółte kartki: Witek, Basta, Śmierciak.

Limanovia: K. Pietrzak - Witek, Plata (20 Śmierciak), K. Mus, Krupa - G. Mus (80 Skrzatek), Jacak, Kurczab, Basta - Tokarz (80 Pławecki), Kalisz (73 Krzyżak).

W pierwszej połowie Limanovia posiadała zdecydowaną przewagę. Mecz ułożył się po myśli gości, bo już w 3 minucie dośrodkował Dawid Basta a precyzyjnym uderzeniem popisał się Grzegorz Mus. Drugi gol to ponownie asysta Basty i drugie trafienie Grzegorza Musa. Oprócz tego w pierwszej połowie piłkę w siatce umieścił Wojciech Kalisz i Sylwester Tokarz, ale w sędzia dopatrywał się pozycji spalonych i tych goli nie uznał. Natomiast po strzale Kamila Kurczaba futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Początek drugiej połowy ostatecznie rozwiał jakiekolwiek nadzieje Watry na walkę o korzystny rezultat. Po podaniu Sylwestra Tokarza na listę strzelców wpisał się Wojciech Kalisz. Limanovia do końca meczu kontrolowała wydarzenia na boisku i miała kolejne okazje na podwyższenie rezultatu. Najbliżej celu był Sebastian Jacak, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka.

To był najlepszy mecz Limanovii w tym sezonie ligowym. Jak do tej pory jeśli wygrywa to strzela trzy gole, dzisiaj po raz pierwszy zachowała również czyste konto, a jej przewaga była bezdyskusyjna. Po 6 meczach ma na koncie 12 punktów.