18 medali limanowskich karateków w Grand Prix Beskidów
W Bielsku Białej w Hali Widowiskowo-Sportowej Widok odbyła się już druga edycja Grand Prix Beskidów Kyokushin Karate. Osiemnaście medali zdobyli zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyoukushin Karate.
W zawodach wzięło udział 206 zawodników z 20 klubów zrzeszonych w IKO. Przed rokiem na pierwszej edycji tego turnieju Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 14 zawodników, tym razem wystawiliśmy 22 zawodników w różnych kategoriach wiekowych i wagowych.
Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowali: Mateusz Majda, Martyna Majda, Joszko Włodarczyk, Szymon Dyrek, Igor Jędrzejek, Konrad Nowak, Piotr Kuchnia, Krzysztof Kuchnia, Bartosz Jasica, Wiktor Siedlarz, Olimpia Sułkowska, Alan Pękala, Konrad Drożdż, Konrad Kotara, Kamila Zając, Wiktoria Kapera, Bartłomiej Kotara, Dominik Sara, Julia Matląg, Julia Piórkowska, Żak Oliwia, Natalia Górszczyk.
Medale dla Limanowej zdobyli:
Zobacz również:Mateusz Majda zajął I miejsce w kumite kadetów
Martyna Majda zajęła I miejsce w kumite kadetek młodszych
Szymon Dyrek zajął III miejsce w kumite dzieci
Konrad Nowak zajął III miejsce w kumite kadetów
Piotr Kuchnia zajął II miejsce w kumite kadatów młodszych
Krzysztof Kuchnia zajął II miejsce w kumite dzieci młodszych
Bartosz Jasica zajął III miejsce w kumite kadetów młodszych
Alan Pękala zajął III miejsce w kumite dzieci
Konrad Drożdż zajął III miejsce w kumite kadetów
Konrad Kotara zajął II miejsce w kumite kadetów młodszych
Kamila Zając zajęła II miejsce w kumite kadetek
Wiktoria Kapera zajęła II miejsce w kata oraz III miejsce w kumite kadetek
Dominik Sara zajął III miejsce w kumite dzieci
Julia Matląg zajęła I miejsce w kumite dzieci
Julia Piórkowska zajęła III miejsce w kumite kadetek młodszych
Natalia Górszczyk zajęła III miejsce w kumite juniorek młodszych
Oliwia Żak zajęła I miejsce w kumite młodziczek
Z zawodnikami przebywali sensei Zbigniew Goliński – jeden z sędziów Grand Prix, sensei Marcin Guzik, sempai Tadeusz Dyrek którzy sekundowali wszystkie walki naszych wojowników. Gorący doping naszym zawodnikom zapewnili licznie zebrani rodzice.
Relacja z przebiegu turnieju karate.limanowa.pl:
Tegoroczne Grand Prix Beskidów rozpoczęto od zmagań w konkurencji kata, w której większość naszych zawodników próbowała swoich sił. Do drugiej tury w swoich kategoriach przeszli: Szymon Dyrek (kata dzieci – chłopcy), Kamila Zając (kata kadetek), Wiktoria Kapera (kata kadetek), Oliwia Żak (kata młodziczek), Martyna Majda (kata kadetek młodszych). Po drugiej turze tylko Wiktoria Kapera zajęła promowane II miejsce na podium. Nie wiele do miejsca medalowego zabrakło Szymonowi oraz Oliwii.
Zmagania w kumite organizator rozpoczął od kumite najmłodszych zawodników (2009 i młodsi), w tej konkurencji Krzysztof Kuchnia spisał się fenomenalnie i mało brakło a mielibyśmy złoto. Krzysztof stoczył 4 pojedynki, z czego 2 pierwsze pojedynki wygrał zdecydowanie zdobywając wazari, natomiast półfinał to był istny popis naszego zawodnika, walka trwała około 10 sekund, Krzysztof znokautował swojego przeciwnika, dopiero w finale po zaciętej walce decyzją sędziów nasz najmłodszy limanowski wojownik zdobył srebrny medal.
Kolejna kategoria wiekowa to kumite dzieci (2007-2008), w której nasz klub reprezentowali: Julia Matląg, Szymon Dyrek, Dominik Sara, Wiktor Siedlarz, Alan Pękala. W kumite dziewcząt do 30 kilogramów nasza zawodniczka Julia Matląg była bezkonkurencyjna, wygrała wszystkie swoje walki, a swoje zwycięstwo w kategorii dziewcząt (2007-2008) przypieczętowała zdobytym podwójnym wazari w walce finałowej z przeciwniczką z wrocławskiego klubu. Szymon Dyrek w kategorii do 25 kilogramów do walki półfinałowej nie miał sobie równych, dopiero w półfinale po bardzo wyrównanej walce w ocenie sędziów to jego przeciwnik okazał się lepszy i ostatecznie Szymon Dyrek zdobył brązowy medal na Grand Prix Beskidów. Dominik Sara podobnie jak Szymon Dyrek również walczył w kumite do 25 kilogramów, jednak w bratobójczej walce mogliby się spotkać dopiero w finale – niestety do tego nie doszło. Dominik prowadził walkę półfinałową i cały czas „napierał” na przeciwnika, pod koniec walki dwukrotnie trafił przeciwnika frontalnym kopnięciem w głowę, co zostało przez dwóch sędziów zauważone i wskazane, ale niestety główny sędzia nie zaliczył wazari, a po zakończeniu walki werdykt był zupełnie odmienny od oczekiwań wszystkich zebranych wokół maty i Dominik tak jak Szymon musiał zadowolić się brązowym medalem. Wiktor Siedlarz nie miał tyle szczęścia co jego koledzy, startował w wyższej kategorii wagowej -30 kilogramów i już w eliminacjach po mocnej walce musiał pogodzić się porażką. Natomiast Alan Pękal, który wystartował w najcięższej kategorii wagowej (+39 kilogramów) w 2007-2008 roczniku spisał się bardzo dobrze. Pierwszą eliminacyjną walkę „rozegrał” po mistrzowsku zdobywając wazari pierwszym potężnym kopnięciem mawashi geri gedan, które dosłownie powaliło przeciwnika na matę, dalsza część walki była równie napięta, ale Alan kontrował jej przebieg. Dopiero w półfinale Alan nie dał rady swojemu przeciwnikowi, walka była bardzo mocna i „soczysta”, ale w ocenie sędziów to przeciwnik Alana przeszedł do finału, a Alan Pękala uplasował się na 3 miejscu.
W kumite kadetów młodszych (2005-2006) wystartowali: Martyna Majda, Piotr Kuchnia, Olimpia Sułkowska, Konrad Kotara, Bartosz Jasica oraz Julia Piórkowska. Martyna Majda (kumite -40 kg.) podobnie jak przed rokiem podczas pierwszej edycji Grand Prix Beskidów również zdobyła złoty medal nie mając sobie równych. Martyna kontrolowała wszystkie walki i każdą pewnie wygrała zdobywając wazarii lub ippon swoją ulubioną techniką mawashi geri jodan (kopnięcie boczne na głowę). Olimpia Sułkowska (kumite +40 kg.) niestety nie przeszła pozytywnie eliminacji i po zażartej walce przegrała swój pierwszy pojedynek i odpadła z dalszej rywalizacji. Julia Piórkowska dzięki losowaniu znalazła się w premiowanej czwórce, ale walka półfinałowa nie okazała się równie szczęśliwa dla naszej wojowniczki, Julka toczyła dzielny bój i wszelkimi siłami chciała zdominować przeciwniczkę. Ta jednak narzuciła swoje tempo walki i ostatecznie Julia Piórkowska musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki i zadowolić się 3 miejsce na Grand Prix Beskidów. Bartosz Jasica powtórzył wynik sprzed roku i ponownie zajął 3 miejsce w swojej kategorii wagowej +40 kilogramów. Kolejny nasz zawodnik Piotr Kuchnia prawie nie miał sobie równych! Prawie ponieważ do finału wszyscy zawodnicy zostali pokonani przed czasem ulubioną techniką Piotra, kopnięciem na głowę. Dopiero w walce finałowej trafił na godnego przeciwnika, z którym toczył zażarty bój o złoty medal Grand Prix Beskidów, jednak po zakończeniu dogrywki w ocenie sędziów przeciwnik Piotra był lepszy i nasz wojownik ostatecznie zajął 2 miejsce. Konrad Kotara w pięknym stylu wygrał pojedynek eliminacyjny oraz walkę półfinałową, w których po konsekwentnych kąśliwych kopnięciach na uda wypracował sobie miejsce by zdobyć wazari kopnięciem na głowę. Finał to już zupełnie inna bajka, walka była zacięta, wyrównana i bardzo dynamiczna, były momenty przewagi Konrada, chwilami przeważał jego oponent, ale ostatecznie po dogrywce walkę wygrał przeciwnik Konrada, a nasz zawodnik zdobył 2 miejsce
W kumite kadetów (2003-2004) walczyli: Joszko Włodarczyk, Konrad Drożdż, Kamila Zając, Wiktoria Kapera, Konrad Nowak, Mateusz Majda oraz Igor Jędrzejek. W tej samej kategorii wagowej spotkali się Mateusz Majda oraz Konrad Drożdż (+55 kg.) sempaie po przejściu eliminacji w półfinale musieli zmierzyć się ze sobą. Walka była wyrównana i mocna, po zakończeniu regulaminowego czasu walki do finału przeszedł Mateusz Majda, a Konrad Drożdż zajął 3 miejsce. W walce finałowej Mateusz zostawił kawał serca na macie, kontrował przebieg całej walki i nie odpuszczał na krok swojego przeciwnika co poskutkowała werdyktem na korzyść naszego zawodnika i złotym medalem w kategorii +55 kilogramów. Igor Jędrzejek niestety odpadł po pierwszej walce eliminacyjnej, co prawda walkę rozstrzygnęła dopiero dogrywka, a chwilami Igor wysuwał się na prowadzenie to ostatecznie zwyciężył przeciwnik Igora. Nasz wojownik, mimo strasznego bólu dokończył pojedynek i nie dał się ustrzelić przeciwnikowi, pojedynek zakończył werdykt sędziów. Konrad Nowak po przejściu eliminacji w półfinałowej walce stoczył mocny pojedynek, ale zabrakło „końcówki”, którą zdecydowanie przyspieszył przeciwnik Konrada i to on przeszedł do finału a Konrad ostatecznie zajął 3 miejsce. Wiktoria Kapera w wyniku szczęśliwego losowania znalazła się premiowanej czwórce i rozpoczęła swoje zmagania od półfinału. Walka była bardzo wyrównana co zresztą odzwierciedlił wynik 2:2, niestety sędzia maty przechylił szalę zwycięstwa na korzyść jej przeciwniczki i Wiktoria zajęła 3 miejsce. Kamila Zając bardzo pewnie zwyciężyła w eliminacyjnej walce, w której nie dała zbytnio szans swojej przeciwniczce. Półfinał również należał do Kamili, choć w pewnym momencie zawodniczka została sfaulowana i musiała skorzystać z pomocy lekarza. Po 2-3 minutowej przerwie w walce Kamila wróciła i „rozniosła” przeciwniczkę pewnie zwyciężając. Niestety uraz krtani okazał się na tyle poważny, że zawodniczka musiała zrezygnować z walki o złoty medal i Kamila koniec końców zdobyła srebrny medal.
W kumite młodzików (2001-2002) startowali: Bartłomiej Kotara i Oliwia Żak. Bartłomiej Kotara już w pierwszej walce toczył bardzo wyrównany pojedynek ze swoim przeciwnikiem, po regulaminowym czasie walki sędziowie zdecydowali o dogrywce, choć przewagę posiadał Bartek. Dogrywka była równie zażarta i do końca nie było wiadome kto zwycięży. Werdykt sędziów 2:2, po chwili sędzia maty decyduje o wygranej przeciwnika i Bartek z lekkim niedosytem pożegnał się dalszą częścią turnieju. Oliwia Żak potwierdziła swoją wysoką formę zwyciężając wszystkie swoje pojedynki, jakby tego było mało walka półfinałowa nie trwała dłużej niż kilkanaście sekund, a w finale „wykończyła” przeciwniczkę dwoma celnymi kopnięciami na głowę, które przełożyły się na ippon i zwycięstwo Oliwii. Warto przypomnieć, że przed rokiem Oliwia również zwyciężyła we wszystkich walkach i zdobyła złoty medal.
W ostatniej kategorii wiekowej (2000) walczyła Natalia Górszczyk, która w wyniku losowania znalazła się już w premiowanej czwórce, ale niestety półfinał nie okazał się dla niej szczęśliwy, ponieważ przeciwniczka narzuciła bardzo mocne tempo i Natalia musiała uznać jej wyższość, ostatecznie nasza zawodniczka zajęła 3 miejsce.
Gorące podziękowania kierujemy w stronę pana Tomasza Pasyka (TOMTRANS) bez pomocy którego wyjazd nie doszedłby do skutku. Nasz wyjazd wspomógł również Urząd Miasta na czele z panem Burmistrzem Władysławem Bieda. Dziękujemy również pani mgr Kazimierze Zięba za udostępnienie sal do treningów w ZSS nr 1 oraz panu mgr Albertowi Golonka za udostępnienie sali do treningów w ZSS nr 4 w Limanowej. Do grona naszych sponsorów dołączyła kolejna firma – MARMET.
Rok temu w Bielsku Białej zdobyliśmy 7 medali, a nasz klub reprezentowało 14 zawodników. Tym razem wystawiliśmy 22 zawodników, którzy przywieźli 18 medali, które przełożyły się na 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Z turnieju na turniej widać coraz większy progres naszych zawodników z młodszych grup wiekowych, które na co dzień trenują pod okiem sensei Marcina Guzika. Zawodnicy nie tyle walczą co mocno i z pełną determinacją chcą zwyciężać w każdej walce – to cieszy, że mamy kolejne pokolenia zawodników, które w przyszłości będą godnie reprezentować nasz klub, nasze miasto na ogólnokrajowych i międzynarodowych mistrzostwach i pucharach.
- Z każdego zawodnika startującego w tegorocznym Grand Prix Beskidów jestem niesamowicie dumny! Pokazaliście, że macie walkę we krwi! Wszystkim medalistom gorąco gratuluję, niech medale zmotywują was do jeszcze cięższych treningów, a przegranym życzę ciężkich treningów z uśmiechem na twarzy i kolejnej okazji do sprawdzenia swoich umiejętności na macie – powiedział sensei Marcin Guzik
Źródło: karate.limanowa.pl
Może Cię zaciekawić
Wspomnienie niezłomnego kapłana z Ujanowic. Oglądaj na żywo sympozjum o ks. Bernardynie Dziedziaku
Hołd dla kapłana, który budował lokalną tożsamość Głównym celem sympozjum jest wszechstronne upamiętnienie postaci ks. prałata Bernardyna...
Czytaj więcejDuch lasu nagrany w regionie. Fotopułapka zarejestrowała rysia (WIDEO)
W piątek (12 czerwca) Nadleśnictwo Limanowa opublikowało w serwisie Facebook nagranie z fotopułapki, która zarejestrowała obecność rysia na za...
Czytaj więcejNiezłomny proboszcz - 125. rocznica urodzin ks. Ludwika Kowalskiego
125 lat temu 13 czerwca 1901 roku w Koszarach na terenie parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej urodził się ks. dr Ludwik ...
Czytaj więcejGorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II
W niedzielę (14 czerwca) na polanie „Na Ogrodach” w Lubomierzu – Rzekach, w sąsiedztwie starej kaplicy nad rzeką, zorganizowane zostanie tego...
Czytaj więcejSport
Turbacz podzielił się punktami na zakończenie
TURBACZ MSZANA DOLNA – POLAN ŻABNO 0-0 Turbacz: Kotarski - Żmuda, Majchrzak, Lach, Wacławik – D. Pandyra (55 Psutka), Mizera, Michałczak, ...
Czytaj więcejNowi czwartoligowcy na sezon 2026/27
Z V ligi Małopolska-Zachód promocję uzyskały: GKS Victoria Jaworzno, LKS Błękitni Modlnica. Z kolei z V ligi Małopolska-Wschód awans wywalc...
Czytaj więcejOkres transferowy potrwa ponad dwa miesiące
W tym czasie kluby będą mogły zgłaszać nowych zawodników i finalizować transfery przed startem kolejnego sezonu. MZPN przypomina, że w przyp...
Czytaj więcejLimanovia w wydaniu młodzieżowym
Na własnym stadionie zaprezentują się juniorzy młodsi Limanovii, którzy podejmą Garbarnię Kraków. W akcji zobaczymy również zespoły tra...
Czytaj więcejPozostałe
Kolejna samowola? Napięta sytuacja wokół osady, w tle przekazanie działki i interwencja RPO
W ostatnim czasie w Koszarach miało miejsce wejście na należącą do gminy niezabudowaną działkę, zlokalizowaną bezpośrednio przy romskiej osa...
Czytaj więcejTak ma się zmienić park
Jak już informowaliśmy, pod koniec maja została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pod nazwą „Rewitalizacja flory Parku Miejskiego im. Ro...
Czytaj więcejRusza remont mostu za ponad 700 tys. zł
W obecności starosty Mieczysława Urygi, wicestarosty Ewy Filipiak, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej Marka Urbańskiego oraz główne...
Czytaj więcejGoście z Domostawy i Zarzecza w Zagórzańskich Dziedzinach
Grupa reprezentantów gminy Jarocin, położonej w województwie podkarpackim, odwiedziła miejscowości leżące na styku Beskidu Wyspowego i Gorców...
Czytaj więcej
Komentarze (0)