17°   dziś 23°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
2166

Wydarzenia

...po co nam Polska i jakiej Polski chcemy...czyli szczyt NATO.

pawell 2016-07-09 18:23:29
...zawsze byłem przeciwny stacjonowaniu "obcych" wojsk w Polsce, bo były gwarantem "cudzych" interesów nie zawsze zgodnych z interesem Narodu jako całości. Przesuwanie strefy wpływów , gdzie głównym beneficjentem pozostają zagraniczne korporacje finansowe to dodatkowe drenowanie gospodarki i zasobów...kapitału ludzkiego również.
Oczywistym, że decydentom "wisi" to, bo ważniejsze dla nich jest pozycja na listach i miejsce w rankingu, a w ostatecznym rachunku własne zabezpieczenie emerytalne...kosztem młodego pokolenia.
Nie ukrywam, że ten wpis jest wpisem "prowokacyjnym"...dla rozjaśnienia sytuacji.https://img.limanowa.in/img/emotikony/idea.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ...po co nam Polska i jakiej Polski chcemy...czyli szczyt NATO.
zajec 2016-07-09 23:54:11
Ciekawi mnie trochę, co to takiego jest interes narodu?
Zastanawia mnie, jaki musiałby być, abym zaryzykował .
Jestem w stanie zrozumieć wrogi stosunek do zagranicznych korporacji, ale tych, którzy woleliby pola ziemniaczane w zamian, to już nie.
Aby w kraju nie było obcych wojsk, trzeba mieć własne, a z tym jest kiepsko. Cud nad Wisłą się nie powtórzy, niezależnie ile kościołów zbudujemy.
Pierwszą Rzeczpospolitą zgubiły wojny religijne i zacofanie przemysłowo ekonomiczne i o tym należy pamiętać , a nie potrząsać szabelką z gołą d..ą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ...po co nam Polska i jakiej Polski chcemy...czyli szczyt NATO.
pawell 2016-07-10 14:05:30
...nie myl interesów (kategoria państwa)...z byznesem...bo ten sprzeda wszystkich i wszystko.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ...po co nam Polska i jakiej Polski chcemy...czyli szczyt NATO.
zajec 2016-07-10 21:43:16
Zadałeś, misiu, za trudne pytanie, stąd brak wypowiedzi. Musisz trochę poziom obniżyć.:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ...po co nam Polska i jakiej Polski chcemy...czyli szczyt NATO.
saxon 2016-07-11 12:22:02
Jako tymczasowe zabezpieczenie sobie ,choćby pozornego bezpieczeństwa i podniesienia morale Narodu, myślę że rozegrano to dość rozsądnie . W dłuższej perspektywie , musimy stworzyć jakimkolwiek kosztem bardzo silną i nowoczesną armię . Czas na to jest dobry ,bo Polska tylko wtedy wybijała się na silną pozycję ,gdy Niemcy i Rosja były słabe ,lub zajęte czym innym - ważniejszym :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ...po co nam Polska i jakiej Polski chcemy...czyli szczyt NATO.
pawell 2016-07-12 12:29:45
...lobby zbrojeniowe...zrobi wszystko...aby "jego produkt" sprzedawał się jak ciepłe bułeczki..."pokój i bezpieczeństwo..." znam to skądś.https://img.limanowa.in/img/emotikony/idea.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in