Baner
20°   dziś 20°   jutro
Środa, 01 maja Józef, Jeremiasz, Aniela, Filip, Lubomir, Ramona
2168

Wydarzenia

Maxbus - niebezpieczna sytuacja na trasie i niekulturalne zachowanie kierowcy.

EL1298 2016-11-20 09:41:37
W piątek, tj.18.11.2016 (ok. godz.17.25), kurs Żegocina - Kraków, mąż płacił za bilet w autobusie Maxbus, gdy kierowca nagle ruszył. Mąż przewrócił się prawie na przednią szybę. W odpowiedzi, zamiast przeprosin usłyszał pretensje od kierowcy, że "prawie przewrócił się mu na kasę i szybę". Małżonek stwierdził, że gdyby miał w ręku bagaż, nie utrzymałby równowagi i doszłoby do nieszczęścia, wpadłby z całym impetem na tę szybę. Ponadto większość drogi kierowca rozmawiał przez komórkę. (Kiedyś inny kierowca tej firmy rozmawiał przez całą drogę przez zestaw słuchawkowy, (nie głośnomówiący), a inny, jak czytałam na forum, podczas jazdy wysyłał SMS-y). Gdy zgłosiłam skargę telefonicznie do szefa/ dyspozytora tej firmy, to usłyszałam, że, jak mi się nie podoba Maxbus, to mogę sobie jeździć innymi liniami, (wymienił nawet nazwę tej konkurencyjnej firmy i rozłączył się). Znajoma miała bardzo podobną historię w firmie Maxbus, na dodatek z udziałem dzieci. Widocznie w Maxbusie od góry do dołu istnieje selekcja negatywna i zerowa kultura szefostwa i kierowców. Jesteśmy bardzo rozczarowani i szczerze nie polecamy tej firmy!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Maxbus - niebezpieczna sytuacja na trasie i niekulturalne zachowanie kierowcy.
wikijuda 2016-11-20 12:57:25
To nie jeździj z nimi i nie biadol.:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Maxbus - niebezpieczna sytuacja na trasie i niekulturalne zachowanie kierowcy.
piterek 2016-11-20 14:30:42
Kup sobie samochód albo na nogach chodzi a nie narzekaj.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Maxbus - niebezpieczna sytuacja na trasie i niekulturalne zachowanie kierowcy.
P36 2016-11-20 16:25:33
wierzę, bo doświadczyłem podobnych rzeczy w maxbusie - chamstwo i buractwo wśród kierowców (oczywiście nie wszystkich ale jest tego sporo), jak chodzi o szefów firmy, to, delikatnie mówiąc, niewiele lepsi od kierowców... partyzantka i brak jakiegokolwiek szacunku dla klienta https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Maxbus - niebezpieczna sytuacja na trasie i niekulturalne zachowanie kierowcy.
AdamKnight 2016-11-20 16:45:53
Nie trzeba daleko szukać. Wystarczyło napisać na forum i już się znalazło dwóch takich, co to mówią, że jak się nie podoba to se coś tam. Typowe chamstwo. W Maxbusie jest kilku bardzo fajnych kierowców, są i też tacy, którzy mają u mnie na koncie kilka wpadek (choć generalnie w porządku). Nie wiem, kto tam odbiera telefony, ale wydaje się bardzo niefajny i nieprzyjemny. Odpowiada w sposób zdawkowy, tak jakby robił wielką łaskę, że raczył odebrać telefon. Ma się wrażenie, że przeszkodziło mu się w czymś bardzo ważnym (tak jakby właśnie oglądał 35671 odcinek klanu). Nie lubię źle oceniać ludzi, ale gość się po prostu nie nadaje do udzielania informacji i tyle. Jak to czyta, niech wie, niech się zmieni (choć pewnie nic sobie z tego nie robi, bo ma się wrażenie, że do szczęścia wystarczają mu stali klienci).

Ale np w takim Mirobusie też zdarzają się perełki.

Tak jest pewnie wszędzie, w busach-nie-busach, co pokazali właśnie @wikijuda oraz @piterek.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Maxbus - niebezpieczna sytuacja na trasie i niekulturalne zachowanie kierowcy.
EL1298 2016-11-20 18:45:51
Jeśli wypowiedź przedstawiającą zagrożenie czyjegoś zdrowia a nawet życia nazywasz biadoleniem, to gratuluję wrażliwości i kultury. Poziom typowy dla większości pracowników lub szefostwa Maxbusa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Maxbus - niebezpieczna sytuacja na trasie i niekulturalne zachowanie kierowcy.
EL1298 2016-11-20 18:48:02
Odpowiedź taka sama jak do wikijudy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Maxbus - niebezpieczna sytuacja na trasie i niekulturalne zachowanie kierowcy.
EL1298 2016-11-20 19:26:05
Dziękuję za wyważoną i obiektywną wypowiedź. Rzeczywiście miałam takie samo wrażenie zgłaszając sprawę dyspozytorowi, że robi wielką łaskę wysłuchując mojego zgłoszenia, po czym oznajmił, żebym sobie jeździła inną firmą, (tu: wymienił nazwę), i rozłączył się. Po prostu pan „kulturalny inaczej” a zachowując się w taki sposób będąc „u góry”, daje przyzwolenie na takie same zachowania pracownikom, (mam nadzieję, że nie wszyscy biorą z niego przykład).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Maxbus - niebezpieczna sytuacja na trasie i niekulturalne zachowanie kierowcy.
Karol3 2016-11-20 19:48:30
Ja też szczerze nie polecam tej firmy i współczuję tylko ludziom którzy muszą korzystać z jej usług.A co do tych którzy piszą głupie hasła typu nie jeździj jak nie chcesz to proszę lepiej żenujących komentarzy nie piszcie bo to działa w dwie strony nikt nie kazał jeździć na tych liniach busom i jak się nie podoba to zamknąć linię ludzie mają prawo do bezpieczeństwa a nie do przewożenia jak śmieci bo niestety zwierzęta mają czasami lepiej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Maxbus - niebezpieczna sytuacja na trasie i niekulturalne zachowanie kierowcy.
DRKidler 2016-11-21 09:19:22
AdamKnight: Jak przypuszczam, to osobą odbierającą telefony w Maxbusie jest sam szef. Bardzo irytujący gościu. Ale tak poczytałem już na ten temat kilka artykułów, i chyba zacznę się bawić w Sherlocka Holmesa. Będą jeździł tymi busami i każde wykroczenie popełniane przez ich kierowców będę nagrywał a następnie przekazywał nagrania do Policji lub ITD. W tym drugim przypadku będą mieć nieco pod górkę. dlatego, że ITD reaguje na popełnione wykroczenia przez kierowców busów (zorientowani kierowcy powinni wiedzieć o co mi chodzi). Maja oni możliwość nakładania dużo wyższych kar w drodze postępowania o wykroczenia lub postępowania administracyjnego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Maxbus - niebezpieczna sytuacja na trasie i niekulturalne zachowanie kierowcy.
alim 2016-11-22 19:30:03
Najwyższa pora aby przewoźnicy zaczęli szanować pasażera, bo to co się dzieje, woła o pomstę do nieba.
Co do informacji telefonicznej Maxbusa podpisuję się pod powyższymi komentarzami....
po prostu po niżej krytyki.
Rzadko korzystam z transportu zbiorowego, ale zdarza się i to co widzę to wydaje się jakbym obudził się w czasie trwającej komuny.
Szkoda że cywilizacja już tak rozpowszechniona nie doszła jeszcze do naszego transportu w Limanowej i okolicach.
Ufam jednak że nie długo tak się stanie Władzo limanowska.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in