Baner Baner
10°   dziś 14°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
2168

Wydarzenia

Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?

konto usunięte 2011-09-04 12:13:48
Tak się zastanawiam, gdzie tkwi problem? W doborze partii, które dzięki nam osiągają większość parlamentarną, czy w wyborze konkretnych ludzi?
W zasadzie już każda partia miała okazję być u steru a gdy im przypominaliśmy przedwyborcze obietnice to słyszeliśmy, że nic z tego, bo odziedziczyli zbyt wielki bałagan albo opozycja im przeszkadza. A nagle gdy stają się partią opozycyjną.... doznają ośnienia. I dotyczy to każdej bez wyjątku opcji politycznej. Więc może problem tak naprawdę nie tkwi w "partiach" ale w ludziach którzy je reprezentują. W ludziach, którzy z bycia posłem lub senatorem uczynili "zawód" a nie posłannictwo? W ludziach, którzy zaliczając po kolei kilka kadencji dochodzą do wniosku iż są dożywotnimi wybrańcami narodu. W ludziach, którzy zbyt długo patrząc na świat z perspektywy poselskiej ławy kompletnie tracą ostrość widzenia potrzeb lokalnych a przeżycie rodziny za 1500 złotych stało się dla nich abstrakcją?
Co o tym myślicie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
1234567 2011-09-04 12:31:03
zmiany przy "korycie" nic nie dadzą, tu potrzeba zmiany mentalności "Polakuf":(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-04 12:37:04
1234567 masz rację. Ale mentalność zmienia się wraz z pokoleniami. Więc może wyślijmy stałych bywalców "Wiejskiej" na "zasłużony" wypoczynek a dajmy szansę ludziom znacznie młodszym, a tak naprawdę to dajmy szansę sobie. Ktoś przecież w tym kraju zostanie, nie wszyscy wyjadą i powinno nam zależeć aby coś zmienić
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wyborca2011 2011-09-04 12:53:49
Może jest w tym jakaś metoda.
Różnica miedzy wyborem "starych wyjadaczy" a kogoś "świeżego" jest taka, że o pierwszych już wiemy iż mają nas w.... głębokim poważaniu a w stosunku do drugich mamy jeszcze nadzieję.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
forfiter 2011-09-04 13:03:57
Tym posłom z Limanowszczyzny którzy zmarnowali kolejne cztery lata bezwzględnie DZIĘKUJEMY przy urnach!!! i odsyłamy do lamusa ! Co do potencjalnych nowych to musimy poznać ich sylwetki, światopogląd, program- co jest dla nich priorytetem w rozwoju kraju i regionu na następną kadencję i jak zamierzają to realizować. Jeśli w ten sposób się określą i będą sensowni to możemy się umówić nawet na zorganizowaną akcję poparcia:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-04 13:23:14
forfiter, teraz już wiem na pewno, że niedawno przy okazji komentowania tematów wyborczych źle Cię oceniłem. Cieszę się, że nie wszystkim zwisa i powiewa nasza przyszłość. Jak na razie kandydaci jeszcze się nie ujawniają ze swymi programami bo pewnie czekają na losowanie numerów list wyborczych. Warto jednak się im przyjrzeć kim są w środowisku, co robią dla lokalnych społeczności, nawet tych małych? Czy często zmieniali swoich "mentorów" politycznych? Czy są sumienni w codziennych obowiązkach?
Jeśli ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie, niech pisze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-04 14:07:01
Cześć wszystkim.
Ja znam tylko jedną panią która podobno startuje i o ile się nie mylę to do sejmu. Ona jest tu ode mnie z Dobrej. Ale kto więcej, bo z tych list to cięzko się pokapować?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wyborca2011 2011-09-04 14:58:47
Właśnie jestem po politycznej rozmowie przy obiadowym stole i po raz kolejny uświadamiam sobie że mase ludzi jest w kompletnej nieświadomości. Dla nich miejsce na liście wyborczej świadczy o szansach w wyborach. A prawda jest inna. Do sejmu wejdzie ten kto zdobędzię najwięcej głosów, choćby i z ostatniego miejsca na liście.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wyborca2011 2011-09-04 18:05:26
Coś mi przyszło do głowy...
A może udało by się zorganizować taką naszą powiatową debatę przedwyborczą?
Ja to widzę tak. Internauci zgłosiliby swoje pytania. Zwrócili byśmy się do TOPa z prośbą o ich publikację i dali określony czas na nadesłanie odpowiedzi przez zainteresowanych kandydatów.
Co wy na to? A może jakaś lepsza propozycja?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
forfiter 2011-09-04 20:49:29
Ja myślę że trzeba wyłonić jednego kandydata, któremu udzieli się kredytu zaufania, a potem zorganizować mocne poparcie wśród użytkowników portalu, a ci z kolei w swoich środowiskach,wśród rodziny, znajomych itd. Nie wolno rozpraszać głosów na jakieś inne nazwiska, a przy takiej strategii jest szansa na przejście kogoś z dalszej pozycji.Lepiej mieć z Limanowszczyzny jednego posła ale wartościowego, bo nie o ilość tu chodzi lecz o jakość.Co z tego że teraż mamy 3 w sejmie, jak jesteśmy 100 lat za Murzynami.B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
forfiter 2011-09-04 21:00:30
Dodam tylko że ten kandydat powinien być z terenu powiatu, bo nic nam z kogoś np. z Nowego Targu, Gorlic czy nawet N.Sącza, bo będą nas mieć w głębokim poważaniu.Co do partyjności sprawa jest drugorzędna i otwarta, ale mam nadzieję że PiS wystarczająco zohydził się w oczach wyborców.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
forfiter 2011-09-04 21:13:45
Aha, oczywiście kandydat musi znajdować się na liście partii która ma realne szanse na wejście do Sejmu a nie u jakichś utopistów, wiec w praktyce pole zawęża się do PO,PSL i SLD. Ta ostatnia jednakże jeśli już mandat uzyska, to jednak chyba w Sączu.B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
znany 2011-09-05 09:14:20
Forfiter, Bardzo osobliwe to o czym piszesz, bo nijak ma się do rzeczywistości. Piszmy może jednak podając jakieś fakty. Nie kto inne jak Pan Patalita powiedział kiedyś, że ten region nic nie uzyska, bo jest matecznikiem PIS. Jeżeli znajdziesz mi bardziej prymitywną wypowiedź, to słucham. Słowa stają się jak widać ciałem, bo GDDKiA zleciła opracowanie dokumentacji i uzyskała pozwolenie na budowę dot. ronda w Sowlinach i remontu Piłsudskiego, a Pan poseł Patalita, zamiast doprowadzić do realizacji jeszcze w tym roku, doprowadził do przesunięcia inwestycji na 2013. Drugi poseł z koalicji jest już 4 kadencję.....Jedyny, który coś zrobił to Pan poseł Janczyk, o tym już pisałem, zresztą nie tylko w Limanowej. Patalita nawet w Mszanie nie zrobił nic i Mszana dzisiaj jest najbardziej zakorkowanym miejscem w powiecie. Nienawiść Cię zżera i co raz wypisujesz jakieś banialuki. A co do zmiany pokolenia, to nie dokonacie niczego!!! Jesteście zwykłymi "lemingami", "mocnymi" na forach. Była okazja, były wybory samorządowe, a tam nie muszą rywalizować żadne wielkie ugrupowania, można wystartować samemu i co?? A no i nic, wielkie GIE..!!! W samorządzie dalej zlasowane wapno. Piszesz, że "obcy" nic nie zrobi i tutaj masz rację, za przykład może służyć Limanowa, jako żywo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
Frann 2011-09-05 09:15:51
Macie już jakieś konkretne nazwiska na myśli? Sam pomysł mobilizacji zbiorowej poprzez forum bardzo mi się spodobał:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wyborca2011 2011-09-05 11:37:38
No cóż forfiter, mamy wciąż zagorzałych PiSowców. Okażmy jednak swoją wrodzoną inteligencje i zachowajmy się tolerancyjnie i miejmy nadzieję że mądrość wyborców zweryfikuje populizm.
Pewnie podobnie jak Ty, również ja przeprowadziłem pewną weryfikację naszej „trzódki” kandydackiej.
Masz racje, stawianie na kogoś kto albo nie ma szans na przekroczenie progu wyborczego, albo z powodów ideologiczno-historycznych na naszym terenie jest spalony nie ma najmniejszego sensu. Z drugiej strony ugrupowania które mają realne szanse, każde w swoim czasie wystarczająco obnażyły swoje słabości. Ale na „słabość” partii oprócz słabego programu składają się przede wszystkim słabi ludzie. Tak więc nasz wybór to nie wybieranie „lepszego” ale „mniejszego zła”. Niejednokrotnie widzimy zarówno w polityce jak i w innych dziedzinach życia, że mentalność starszych nie zawsze nadąża za tempem życia i dążą do zachowania starego porządku. A Ci którzy chcą się dostosować za wszelką cenę to skaczą od partii do partii co też jest nie poważne.
Owocem mojej weryfikacji jest pani JOLANTA STOKŁOSA.
Startuje z listy PSLu ale jest BEZPARTYJNA. To dobrze, bo nie ma nałożonego „kagańca i smyczy” co daje większą swobodę w działaniu. Będąc jeszcze młodą już podobno ma dość szerokie doświadczenie życia samorządowego. Jest magistrem-inżynierem (chyba) w kierunku ekonomii. Pracuje od kilku lat jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej skąd pochodzi a podobno od niedawna mieszka w Limanowej. Z tego co słyszałem, to jest dobra w tym co robi. Sławny już w naszym terenie koncert Golców to podobno Jej dzieło organizacyjne. Sama dużo robi i mobilizuje środowisko do działania. Myślę że znajdą się tutaj również osoby które znają Ją lepiej i coś więcej o Niej napiszą. A poza tym myślę że kobieca delikatność połączona z sumiennością daje duże szanse na owocną pracę. Jest na 12 miejscu listy wyborczej, ale wbrew szerzonej przez niektórych (pewnie celowo) dezinformacji nie odbiera Jej to szans gdyż z listy wchodzi ten kto ma NAJWIĘCEJ GŁOSÓW.
Są to na prędce zgromadzone informacje o tej osobie i prosiłbym o ich uzupełnienie przez innych.

Ale jedno muszę dodać.
Wyrugowanie pana Dutki na jego terenie przez kandydata z pozycji 12… BEZCENNE
:P >:-D :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
KaKropka 2011-09-05 14:38:24
@wyborca2011 zupełnie nie widać, że próbujesz prowadzić kampanie wyborczą tej pani na kli.in (podobnie jak znany nie lobbuje do znudzenia za pisem) Ja nie widzę żadnej partii, na którą mógłbym oddać głos więc nie planuje udziału w tym przedstawieniu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wyborca2011 2011-09-05 14:46:34
KaKropka, Twoja ocena, Twoja sprawa, Twój wybór.
Mam tylko nadzieję, że za parę tygodni nie zobaczę Twojego nicka z tekstem użalającym się nad wynikami wyborów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-05 15:20:44
Miło wiedzieć, że coś tu się dzieje :)
I fajnie, bo kiedy jak nie teraz?
Za 5 tygodni pozostanie nam tylko analiza faktów i nadzieja lub jej brak na kolejne 4 lata.
Panią Stokłosę znam i cieszę, że jest brana pod uwagę. Napisałbym coś więcej ale KaKropka pewnie i mnie oskarży o prowadzenie kampanii ;)
Pomysł mobilizacji spodobał mi się jeszcze bardziej niż "powiatowa debata" proponowana przez wyborce2011.
Zaangażowanym dziękuję i mam nadzieję na jakieś konkretne owoce tej dyskusji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-05 15:24:13
I jeszcze jedno...
wyborca2011, dla Ciebie specjalna nagroda za hasło "BEZCENNE" z wcześniejszego wpisu :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
KaKropka 2011-09-05 15:57:13
@wyborca2011 płacę na ten cyrk ze swoich podatków więc jak tylko będę miał ochotę to będę narzekał, pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
forfiter 2011-09-05 16:23:00
Z przeglądu kandydatów z powiatu limanowskiego według założonego kryterium wychodzi tak: SLD ma dwóch kandydatów, ale jak wcześniej wspomniałem ta partia u nas mandatu nie uzyska, więc można ją sobie darować.Z PO jest tylko Patalita,któremu trudno zarzucić nieudolność z powodu krótkiego stażu w Sejmie, ale z tego co podglądałem jego aktywność za te kilka miesięcy to też bez fajerwerków, raz chyba zabrał głos, raczej maszynka do głosowania; ale nie chcę go dyskwalifikować.
No i lista PSL:poz nr 1 ze zrozumiałych względow nie wchodzi w rachubę, pan z poz.19 któremu chyba znudziło się w starostwie, albo mało mu tam płacą- ogólnie nie mam nic przeciw, ale z racji wieku to chyba nie będzie fighter.No i pani z poz.12 której niestety nie znam, ale chciałbym dowiedzieć się czego można się po niej spodziewać.Dwaj moi przedmówcy owszem, promują tą osobę, ale nie widzę w tym nic złego, na kogoś trzeba postawić (jeżeli tylko będzie tego wart), a jak nadmieniłem taka internetowa mobilizacja może dać szansę powodzenia.

P.S. Nie jestem pewien czy przeglądając kandydatury z terenu powiatu kogoś nie przeoczyłem ? Jeśli tak to proszę o skorygowanie:OB)B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wyborca2011 2011-09-05 19:48:28
Czy nikt się nie zgłosi do dyskusji?
Może ktoś jednak zna panią Stokłosę?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
forfiter 2011-09-05 20:32:38
Heh,@znany jak widzę dla własnego dobrego samopoczucia przywdziewa mnie w mundur partyjnego siepacza i dokleja plakietkę nienawiści. Nic z tych rzeczy kolego ! Nie idź tą drogą !Ja nie należę do żadnej partii,nie zaliczam się nawet do grona sympatyków jakiejkolwiek z nich. Tak się jednak składa, że ubóstwiany przez Ciebie poseł limanowski zasiada w parlamencie kraju którego jestem obywatelem, reprezentując przy tym region w którym mieszkam. Dlaczego zatem odbierasz mi prawo do oceny jego działalności ??? Nie mam nic do niego jako do człowieka, spotkałem go może trzy razy zamieniając z nim kilka zdań, na podstawie których nie mogę nawet stwierdzić czy jest fajnym gościem czy nie. Ale mogę nawet przyjąć że jest. Tyle tylko, że miał swoje pięć minut (trwjące cztery lata) i nie był w stanie ich należycie wykorzystać. Ocknął się pół roku przed upływem kadencji i wyskoczył jak Żyd z kąpieli z durnym pomysłem spłaty długu publicznego przez obywateli.:O A gdyby w tej kadencji wykazał się, ale w sposób godny, i skutecznie zabiegał o dobro naszego regionu, to ocena byłaby inna i nie eliminowałbym go z grona potencjalnych kandydatów, mimo ze jest z PiS.
I @znany może pisać peany na cześć posła i swoją, i mówić że takich trzech jak ich dwóch to nie ma ani jednego, i że jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło tak wiele dla tak wielu etc., tyle tylko że słowa te nic nie znaczą bo nie mają odzwierciedlenia w faktach.B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-05 20:43:16
Wiesz co forfiter, gdyby nie to że narażałbym siebie i własne dzieci to głosowałbym na PiS tylko po to aby móc po czterech latach powiedzieć znanemu... a nie mówiłem.
Ale nie podejmę tego ryzyka. Już bardziej uwierzyłbym SLD bo oni przynajmniej nie kamuflują swoich celów
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
forfiter 2011-09-05 20:57:20
Niestety, nie możemy głosować na PiS gdyż jest to partia na emigracji.Umie ona funkcjonować tylko i wyłącznie w państwie zwanym IV RP, i tylko do takiego państwa dąży. W innych strukturach PiS żyć nie może i sama na własne życzenie wyklucza się z życia publicznego. A ja pamiętam IV RP. Nieustanne zawirowania polityczne, wojenki, uporczywa walka z "układami"i brak jakiejkolwiek przewidywalności.I nie bardzo chcę do tego wracać. Więc niech sobie żyją dalej na emigracji, w swojej odrealnionej rzeczywistości....B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-05 22:22:26
psychotropy drożeją - pisowcy maleją i to jest piękne...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
DRKidler 2011-09-06 10:04:51
Zagłosuję na PJN - Piwo Jest Najważniejsze:-):-):-):-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
znany 2011-09-06 18:30:56 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-06 18:37:22
Jako autor tego tematu, proszę o aktywny udział w naszej dyskusji. Przypominam iż został w jej trakcie poddany pomysł wyłonienia jednego kandydata i stworzenia zorganizowanego poparcia wśród użytkowników portalu limanowa.in
Jak na razie mamy jedną propozycję kandydatury pani Stokłosy. Prosimy o opinię na Jej temat, lub inne kandydatury. Interesują nas również wasze opinie o samym pomyśle.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-06 19:17:17
Nie znam się na polityce i nic mnie ona nie obchodzi a w wyborach i tak nie mogę jeszcze uczestniczyć. Mam jednak nadzieję że nie zabiorą nam Pani Dyrektor do Warszawy. Dzięki niej wreszcie coś w tej naszej Dobrej się dzieje. Dba o dzieciaki, ma wiele propozycji dla młodzieży i moja babcia należąca do koła gospodyń jest nią zachwycona i mówi że tylko Pani Dyrektor umie to poskładać w całość. Mamy w parku zaje fajne imprezy na różne okoliczności, zorganizowała koncert Golców którego już chyba nic nie przebije, w wakacje zorganizowała plenerowe kino na duży ekranie a w starym kościółku koncerty kameralne. We wszystkim uczestniczy osobiście i zawsze jest dopięte na ostatni guzik. Nigdy nie było żadnej zadymy (nie mylić z imprezami u Kryśki) zawsze jest policja, straż a nie jakieś typy spod ciemnej gwiazdy z tatuażem i gazem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
ingar 2011-09-06 21:59:39
Mieszkańcy Dobrej dobrze pamiętają "barwną" przeszłość pani Jolanty Stokłosy - może dlatego musiała się wyprowadzić do Limanowej...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
stars 2011-09-06 22:49:15
Barwną? Z tego, co wiem, to Pani Stokłosa mieszka w Limanowej tylko chwilowo, a poza tym i tak prawie większość doby spędza w Dobrej. Ciekawe skąd takie info "ingar".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wyborca2011 2011-09-08 08:31:20
I jest jak zwykle. do narzekania, krytykowania, obrzucania nawzajem błotem to jesteśmy pierwsi ale gdy przyjdzie sie wykazać odrobiną inicjatywy to cisza.
A jak znam życie to po wyborach znów zacznie się lament, a najgłośniej będą wrzeszczeć Ci którzy nie poszli na wybory.
Oto Polska właśnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-08 10:57:45
ingar - nie wypowiadaj się w imieniu mieszkańców Dobrej, bo mieszkańcy Dobrej patrzą i oceniają to co teraz się dzieje i jak widać działalność p. Dyr. GOK postrzegają bardzo dobrze, a ja to zdanie popieram w 100%. Martwię się tylko co będzie w Dobrej, jak faktycznie zabiorą ją na Wiejską:-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
Wiku 2011-09-08 13:33:01
trzeba zmienić ludzi przy korycie !
ja głosuję na KNP(kongres Nowej Prawicy). Od 89 roku krajem rządzą są Ci sami ludzie (SLD, PiS, a obecnie PO + PSL) i nic dobrego z tego nie wniknie.
Według mnie głupotą jest iść na wybory i z marszu głosować (na jedną z tych partii) nie wiedząc nawet jakie są dla nich alternatywy... to polskie myślenie: "po co głosować na kogoś, kto i tak nie dojdzie do władzy?" . A chociażby po to bo by nie mieć potem zarzutów do siebie że kolejne 4 lata stracone, że dano szansę złodziejom na kolejne 4 lata a nie dano szansy komuś normalnemu, a coraz więcej ludzi zaczyna myśleć i szukać prawdy w internecie gdzie nie ma cenzury, w przeciwieństwie do tvn i tvp.
Nie namawiam do swoich racji i poglądów, ale namawiam do przemyślanie oddanych głosów.
Na YT jest dostępnych dużo materiałów co do prawdziwego oblicza polityków i partii.
JKM na 100 %
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
terorist 2011-09-08 17:11:11
Znany, a co takiego ten oto ów poseł Wiesław Janczyk zrobił? Poza tym, że ty myślisz, że coś zrobił. I nie mów, że poseł Dutka nic nie zrobił bo zrobił. Tylko trzeba wiedzieć co zrobił.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
znany 2011-09-08 18:42:06
Terrorysto, "Cała klasa chodzi po klasie, a na moje uwagi nikt nie zwraca uwagi". :) Bądź łaskaw i na spokojnie przeczytaj to co spłodziłeś, jeszcze raz:))) Możesz to przetłumaczyć?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
tymek86 2011-09-08 20:00:12
Pomysł wylonienia jednego kandydata z naszego powiatu jest bardzo dobry,i jestem na tak obiema rękami.Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i uważam godna uwagi jest osoba tej pani z Dobrej,tylko niech ktoś coś więcej o niej napisze,bo sam jej też osobiście nie znam. To co pisze forfiter iż nasi li-wscy posłowie zrobili sobie z tego zawód a nie służbe,to nie ulega wątpliwości.Może rzeczywiście by coś dało się zrobic przy naszej pomocy.:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
tymek86 2011-09-08 20:07:05
Dodam jeszcze tylko tyle że dla mnie obojetne z jakiej parti jest kandydat,byle szedł na wiejską by pomagać naszemu regionowi a nie pier....ć w stołek i brac naszą kase i to dużą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
terorist 2011-09-09 12:51:18
Oj znany przecież ty czasem potrafisz myśleć samemu. Podejmij ten wysiłek i postaraj się zrozumieć co napisałem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-09 22:20:51
No to się nam Prezes popisał.
Okazało się że (według niego) jest ponad prawem. Jeżeli PiS wygra to pewnie przywróci karę śmierci a pierwszym straconym będzie nieszczęsny sędzia który ośmielił się ukarać... jedynego prawego i sprawiedliwego. A wszystko w imię chrześcijańskiej miłości.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
blizniak 2011-09-09 22:33:14
70 procent do urn i tyle
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wyborca2011 2011-09-09 22:47:01
Mam nadzieję że przyzwoici ludzie dostrzegli wreszcie obłudę PiSu. Ich zwycięstwo to powrót metod znanych z czasów PRLu kiedy to "naczelny" był nietykalny. Ludzie, zjednoczmy się i przynajmniej my, tu na limanowszczyźnie nie dajmy się zbałamucić. Zerwijmy stare układy, wybierzmy kogoś nowego i nie uwikłanego w układy i układziki.
Wykorzystajmy to wspaniałe narzędzie jakim jest ten portal i pokażmy innym, że można coś zmienić.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wyborca2011 2011-09-10 07:52:15
forfiter, wspomniałeś wcześniej o kandydaturze pana Franka Dziedziny. Byłem wczoraj świadkiem dyskusji z której wynikało iż jego kandydatura ma jedynie na celu rozbicie głosów w Mszanie i odebranie ich Patalicie. Jest to kolejna metoda walki między liderami list i jeszcze bardziej przekonuje mnie to do pomysłu zmiany tych ludzi. Musimy jednak pamiętać aby nasz kandydat miał po pierwsze szansę wejścia do sejmu a po drugie być w ramach ugrupowania które ma szansę wejść do koalicji rządzącej. Poseł opozycyjny ma nikłe szanse na załatwienie czegokolwiek dla regionu. Doświadczył tego wielokrotnie pan Janczyk. Tak więc znów wracam do osoby pani Stokłosy startującej z PSL i proszę o aktywniejszy udział w tej dyskusji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wicusiok 2011-09-10 10:24:15
Na nic wasze wywody o kandydatach. Każdy będzie musiał robić tak jaki jest program partii, niezależnie od głoszonych haseł.Chodzi tylko o miejsce na Wiejskiej.
Ja głosuję na Janczyka. Zaraz usłyszę gromy pod moim adresem. A ja Was zapytam czy mieliście okazję sprawdzić w/w posła? Czy mieliście kontakt i rozmowę z p.Janczykiem. Warto spróbować ! Mam miłe doświadczenie w tej materii.Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
bakalarz 2011-09-10 11:18:30
Nikt nikogo nie zmusi do głosowania na jakąkolwiek opcję. Jeżeli już rozwinęła się taka polityczna dysputa to musimy zadbać o swój lokalny interes. Najlepiej, żeby w sejmie było przynajmniej dwóch posłów z limanowszczyzny i jest na to matematyczna szansa, pod warunkiem, że nie będziemy marnować głosów na ludzi z Nowego Targu czy również Nowego Sącza. Nie ważne czy to będzie PSL czy PiS (chociaż tej partii nie trawię ale Janczyk porządny chłop) najlepiej żeby weszli obaj.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
Doradca 2011-09-10 11:31:34
Umie słuchać rozmówcy, umie potwierdzić, że się ma rację ale jak każdy polityk zrobi swoje. Co z gorsza nie umie potem wrócić do rozmowy i nie umie powiedzieć, że się pomylił. Ale to wada wszystkich myślących, że tylko Oni mają rację. Nie wiem jakie miłe doświadczenia można mieć w tej materii. To nie wystarczy abym mógł zagłosować kolejny raz na Pana Janczyka. Utracił moje poparcie i moje zaufanie .Byłem Jego wyborcą i traktowałem Go z wielkim szacunkiem. Niestety teraz mam innego kandydata. A Pan Janczyk na to solennie zapracował.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-10 12:32:03
Hasla wyborcze to nic innego jak "Wisla- poglebic dno i trzymac sie jak najbardziej koryta"!!!
A swoja droga pomysl forfiter jest dobry.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
smo 2011-09-10 12:38:50
@wyborca2011

Gdzie można ukończyć studia ekonomiczne z tytułem inżyniera ? Pytam z ciekawości.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wyborca2011 2011-09-10 13:25:23
smo, z tego co się doczytałem na ulotce to pani Stokłosa ukończyła dwa kierunki studiów więc nie ma sprzeczności aby być ekonomistą a równocześnie magistrem-inżynierem.
A odpowiadając wicusiokowi. Rozumiem fascynacje konkretną osobą ale nie stać nas na sentymenty, musimy się kierować logiką i chłodną karkulacją. PiS nie ma szans na stworzenie samodzielnego rządu a przy ich ortodoksyjności ciemno widzę jakąkolwiek koalicje kogokolwiek z nimi. Tak więc wciąż będą zdani na bycie opozycją a z tego poziomu trudno coś załatwić dla regionu. Pan Janczyk doświadczył tego prowadząc samodzielne rozmowy z NFZetem przy okazji kontraktów. Może chciał dobrze ale wyszło jak zwykle. My oprócz skalo makro musimy na problem patrzeć również w skali mikro. A logika takiego podejścia mówi aby nie rozbić głosów, wybrać kogoś kto daje nam nadzieje (obecni wybrańcy tej nadzieli nas pozbawili) i kogoś kto oprócz sumienności w wykonywaniu swoich zadań posiada jeszcze doświadczenie pracy samorządowej i wykształcenie kierunkowe.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
asel 2011-09-10 14:55:27
To są wasze pobożne życzenia, że jak będziecie wszyscy głosować na panią Jolę to wejdzie do sejmu i będziemy mieć swojego przedstawiciela nieuwikłanego w nic. A jeżeli pani Jola uzyskałaby na naszym terenie 90% głosów to jest bardzo duże poparcie a przy tym PSL w skali kraju nie przekroczyłby progu wyborczego to i tak przy takim dużym poparciu nie weszłaby do sejmu i wtedy te 90% ludności z naszego terenu zostałoby z niczym. Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich jest zmiana ordynacji wyborczej na JOW bo wtedy każda gmina, powiat miał by własnego przedstawiciela w sejmie, a nie tak jak teraz że są listy krajowe gdzie kierownictwo partii określa kto i gdzie będzie startował. Ja nie mam osobiście żadnego kontaktu z różnymi kandydatami, więc zwracam się do was jeżeli wy macie taką możliwość to pytajcie kandydatów czy są za demokracją aby ludzie wybierali swoich przedstawicieli lokalnych w sejmie, czy są dalej za tym aby wąska grupa ludzi( szefowie partii) narzucała innym swoje układy przez tworzenie list wyborczych? Teraz nie jest czas na zmianę ordynacji, ale po wyborach w nowej kadencji
pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-10 16:00:05
Obserwując sondaże nabiera się przekonania iż realne szanse na wejście do sejmu mają PO, PiS, SLD i PSL. Tak więc głosowanie na PSL nie jest pozbawione sensu. Moim zdaniem okręgi jednomandatowe to dobre rozwiązanie ale właśnie liderzy partii z oczywistych powodów je blokują. Tak więc odsunięcie liderów od ław poselskich i obsadzenie tam osób które na ponowną kadencję zaczną pracować już od pierwszego dnia kadencji będzie prostszą drogą do zmiany ordynacji. Internet jest potężnym narzędziem, może nam pomóc przeforsować naszego kandydata, pozwoli nam oceniać na bieżąco jego pracę. Obecni nasi posłowie uczynili z internetu "ambonę" do szerzenia samouwielbienia, a może nowi posłowie uczynią z niego płaszczyznę współpracy z nami?
Nowa osoba, to nowe pomysły, nowa energia i nowa nadzieja. Nie pozwólmy się już otumaniać przez kilka kadencji z rzędu, reagujmy adekwatnie do okoliczności i wprowadzajmy korekty. To jedyna szansa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
KaKropka 2011-09-10 16:03:56
Jak już ktoś nawołuje do nie marnowania głosów i wybór jednego kandydata to wydaje mi się, że głosowanie na kogoś z listy PSL (któremu może być ciężko osiągnąć próg wyborczy 5%) jest właśnie takim marnowaniem głosów.
Zaciekawiony promowaną przez wyborca2011 kandydatką chciałem się czegoś o niej dowiedzieć. Niestety google mi za wiele nie powiedziało. Może wyborca2011 wrzuci jakieś interesujące linki z życiorysem tej pani. Chętnie się zapoznam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-10 16:33:41
Tu jest link do strony prezentującej codzienną pracę pani Stokłosy. Moim zdaniem katalog "galeria" jest pewnym odzwierciedleniem wkładu i zaangażowania w pracę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-10 16:34:12 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
KaKropka 2011-09-10 16:44:05
Mało to czytelne. Chciałbym bezpośrednio o tej pani poczytać, a nie o tym co się dzieje w Dobrej (bo to mnie zbytnio nie interesuje)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
forfiter 2011-09-10 19:58:25
No tak, ponieważ poddałem propozycję zmasowanego poparcia jednego kandydata przez użytkownków portalu według określonych kryteriów to muszę doprecyzować: to nie ma być tak że my kogoś będziemy ciągnąć za uszy do Sejmu. Najpierw ta osoba sama musi się zaprezentować szerszemu spektrum wyborców,swoje osiągnięcia,dorobek,światopogląd,wizję rozwoju kraju i regionu, główne problemy którymi zamierza się zająć i w jaki sposób to chce zrobić itd.,a potem zwrócić się do użytkowników portalu z prośbą o poparcie. I wtedy jeśli uznamy że ma to sens to przystąpimy do akcji.Oczywiście nie gwarantuje ona powodzenia, ale daje dużą szansę.Jest to pewne novum,jednak mam pewność że gdy kampania będzie tradcyjna,według utartych schematów to znów Limanowszczyzna nie wybierze posłów lecz produkty posłopodobne . Ale jak ktoś startuje do Sejmu to nie może przyjmować taktyki "siedź w kącie a znajdą cię". ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
Doradca 2011-09-10 20:04:42
Czy Ta Pani zagraża Panu Wójtowi Dobrej, że chcecie się Jej pozbyć?. Niezłe zagranie.
A gdy nie przejdzie w tych wyborach to już tańczcie w Województwie, może jakieś stanowisko, bo czas leci, a jak widać po słowach tu napisanych Pani rośnie, a to bardzo niebezpieczny proceder.
Powodzenia.:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
forfiter 2011-09-10 20:05:02
I jeszcze odnośnie szans partii o której mówicie( za którą nie przepadam, gdyż przychylam się do tezy że wykazuje mentalność portowej panienki lekkich obyczajów która da się przelecieć każdemu w zamian za profity, czytaj stanowiska): próg wyborczy jednak osiągnie i do Sejmu wejdzie.
;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
forfiter 2011-09-10 20:10:25
Jeśli zaś mówicie o kandydacie z 19 to ja się jego promocji tutaj raczej nie spodziewam, choćby z tej prostej przyczyny że starostwo jest obrażone na portal.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
stars 2011-09-10 20:33:44
Z ulotki Pani Stokłosy:

"Jolanta Stokłosa – 34 lata, mieszka i pracuje w Dobrej (powiat limanowski). Wychowuje 13-letniego syna Tomasza. Z wykształcenia jest ekonomistą – absolwentką Wydziału Górniczego oraz Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

W administracji pracuje od ponad siedmiu lat. Pełniąc funkcję pracownika samorządowego zajmowała się turystyką, jak również sprawami związanymi z obsługą Rady Gminy, na prawie podatkowym kończąc.

Od ponad czterech lat jest Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej. To jej zadaniem jest organizacja życia kulturalnego w Gminie Dobra oraz wydawanie lokalnej gazetki „Dobrzańskie Wieści”. Jest działaczem Grupy Członkowskiej „Dobra” Banku Spółdzielczego w Limanowej, a także członkiem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Dobrej.

Kocha książki. Czyta literaturę piękną, ale sięga również po literaturę faktu. Jej pasją jest psychologia człowieka. Dzięki swojej otwartości na świat, potrafi odnaleźć się w każdej pracy i szybko się uczy.

To, czym zajmuje się obecnie, można prześledzić na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej pod adresem: www.gok.gminadobra.pl."

Swoją drogą, wszystko co dzieje się w Dobrej dobrego pod względem kulturalnym, to właśnie jej dzieło.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-11 08:39:43
Ale wciąż jestem ciekaw, czy istniało by zainteresowanie użytkowników portalu włączeniem się w akcję wspólnego poparcia dla konkretnego kandydata? Czy jesteśmy zdolni stanąć ponad podziałami politycznymi i zrobić coś dla regionu?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
panel 2011-09-11 10:30:40
wyborco2011 skąd wiesz, która opcja wygra??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
panel 2011-09-11 10:31:31
Przeglądam te posty i widzę małe zainteresowanie, bardzo mało merytorycnych argumentów. Popieram inicjatora tej akcji, łączmy się i wybierzmy - my jako limanowianie - naszego posła i naszego senatora. Naszego tzn.z naszego powiatu, kto jest dobrym i uczciwym człowiekiem, dla którego ważny jest los drugiego człowieka, który dba o nasze narodowe, regionalne i chrześcijańskie korzenie, który nie sprzeda swoich poglądów za cenę kariery w partii...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wyborca2011 2011-09-11 22:15:01
panel, sondaże nie są wyrocznią, a czasem nawet celowo są manipulowane jednak nie można ich nie zauważać. PiS nie odrobi strat procentowych, a jeżeli Prezes dalej będzie szerzył taką demagogie jak obecnie i posługiwał się kłamstwem, a jego przyboczni będą wyzywać ludzi to straci jeszcze więcej i nawet ojciec dyrektor swym błogosławieństwem nic tu dużo nie pomoże.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
czesiek5 2011-09-12 01:27:15
Drodzy forumowicze. To są wybory parlamentarne, a nie samorządowe. W tych wyborach głosujemy przede wszystkim na PARTIE, a nie na ludzi. Głosujemy na partie polityczne i ich program. Jeżeli wierzycie w to, że ktoś z naszego rejonu może w sejmie wywalczyć cuda dla naszej okolicy to się grubo mylicie. Dlatego zakreślanie konkretnego nazwiska na listach jest praktycznie mało ważne, bo liczy się partia. Powinniście zapoznać się z programem wszystkich partii politycznych. Wtedy wyraźnie widać, że banda która nieprzerwanie rządzi krajem od 20 lat PO, PiS, SLD, PSL nie wiele się od siebie różni. Trzeba być bardzo płytko myślącym, jeżeli nie uwzględnia się partii których w parlamencie nie ma. Telewizja niestety pokazuje przede wszystkim reżimowe partie polityczne, a o mniejszych próbujących wejść do parlamentu po to by obalić stary system, wyrzucić stare mordy z wiejskiej, które zasiadają w sejmie od 20 lat nie mówi się prawie w ogóle. Dlatego zachęcam was do zagłosowania na partie, która może coś zmienić. Osobiście głosuje na Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Partia ta ma ciekawy program, chcą wprowadzić diametralne zmiany i mają plan na Polskę. Niskie podatki, wzmocnienie i ochrona rodziny, zniesienie wielu zakazów, ograniczenie biurokracji, WOLNOŚĆ - to tylko kilka skrótowych postulatów KNP. Zachęcam do zapoznania się z programem. Jeżeli macie inne przekonania polityczne (lewe) to głosujcie na Palikota albo na PPP zamiast na SLD. Jeżeli i to wam nie pasuje to macie jeszcze Prawice RP Marka Jurka, albo PJN. Proszę was, nie popełniajcie tego samego błędu co 4 lata. Czas na zmiany, czas na świeżę twarze. Banda czworga (PiS, PO, SLD, PSL) mieli swoje szansę, których nie wykorzystali. Na koniec zachęcam do obejrzenia video pt. "Ballada o Bandzie czworga": http://www.youtube.com/watch?v=CB3pgot8hHU&feature=player_embedded
Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wyborca2011 2011-09-12 20:11:43
czesiek5, staram się mieć szacunek i tolerancje dla przekonań innych, ale gdy ktoś pisze lekko od rzeczy to nie mogę milczeć. Wytłumacz mi jaki sens ma głosowanie na partie o których już teraz wiadomo że i tak nie przekroczą progu wyborczego. To kompletnie marnotrawstwo. Nie bronie obecnej ani żadnej poprzedniej koalicji ale obracamy się w konkretnych realiach i tę określoną sytuacje musimy najlepiej dla regionu wykorzystać. Jeżeli nawet któraś z opcji o których piszesz przemyci nawet kilku posłów, to co oni będą mogli zrobić będąc w głębokiej opozycji bo chyba nie chcesz nam wmówić że stworzą koalicyjny albo samodzielny rząd. Z pewnymi faktami musimy się pogodzić. Karty i tak będą rozdawać cztery ugrupowania a naszym celem jest umieścić tam swojego człowieka. I to z ugrupowania które ma szanse znaleść się w koalicji. Jeden poseł z Limanowej może nie zmieni Warszawy ale przy określonym zaangażowaniu i współpracy z lokalnymi władzami jest w stanie zrobić dużo dla środowiska. Zasada jest prosta. Decydentami są sprawujący władzę, partnerami do rozmowy dla nich jest albo kolega z ugrupowania albo koalicjant. Na pewno nie będzie nim ktoś z opozycji a już na pewno z tak dziwnych ugrupowań jakie lansujesz. A swoją drogą te ugrupowania mogą sobie pozwolić na programy które wpadają w ucho bo i tak wiedzą że nikt ich z tego nie rozliczy bo nawet nie będzie ku temu okazji bo będą jedynie "ciekawostką" tych wyborów.
Tak więc czesiek5 zejdź na ziemię, bo w tych obłokach może ci zabraknąć tlenu do oddychania.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
KaKropka 2011-09-12 20:58:38
Właśnie przez takie podejście jak prezentuje wyborca2011 wciąż mamy tych samych ludzi przy władzy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-12 22:56:33
A ja i tak głosuję na Ewę Filipiak - pełną dobrych pomysłów i zaangażowania Radną Powiatu Limanowskiego!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
Wiku 2011-09-15 11:32:14
@wyborca2011

w takim razie po jakiego grzyba te mniejsze partie startują? po co wogole sa wybory skoro twierdzisz ze nie warto głosować na mniejsze partie, bo i tak u władzy pozostanie ta sama banda złodzieji?
Może rzeczywiscie nie bedzie ich wiekszosci w sejmie, ale przynajminej trzeba im dać szanse bo po to są wybory i według mnie NIEPOCZYTALNYM jest właśnie głosowanie na kogoś, tylko dlatego bo ma szanse mieć większość w sejmie. Głosujesz na PSL to tak jakbyś zagłosował na PO bo mają i pewnie będą mieć koalicje - a warto zauważyć że PSL jest już za plecami Palikota np. a jestem przekonany, że i za plecami Nowej Prawicy (której nie uwzględnia się w sondażach dzięki propagandzie PKW).

@wyborca2011

mówisz o marnowaniu głosu.. nie wiem czy lepiej oddać głos zgodnie z sumieniem na daną partię i tak zmarnować głos czy oddac głos na jedną z partii (bo ma szanse mieć większość w sejmie), które zmarnowały już 22 lata na odmienienie naszego kraju.
Według mnie odpowiedź jest oczywista...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
wyborca2011 2011-09-15 22:25:25
WiKu, a skąd ty masz takie informacje o pozycji Palikota? 8o
Masz tu link to sobie popatrz jak to wygląda w sondażach:

http://serwisy.gazetaprawna.pl/wybory/artykuly/547997,po-37-proc-pis-20-proc-tak-wygladaja-ostatnie-sondaze.html

A tak w ogóle to wydaje mi się że nie rozumiesz sedna moich wypowiedzi. Kieruje nimi jedynie zatroskanie o społeczność lokalną. Głosuj sobie na Palikota jeżeli chcesz ale mam pytanie, co on zrobi dla Limanowej?
Jężeli chcesz oddać głos na kogoś kto i tak nie przekroczy progu wyborczego, twój wybór i ponownie twierdzę że marnowanie głosu.
Twierdzisz, że rządzi banda, może i prawda. Lecz moja propozycja brzmi, jeżeli nie możemy wymienić "bandy", to zacznijmy wymieniać w niej ludzi. Nie przekonasz mnie, że dotychczasowi limanowscy posłowie zapisali się chlubnie na kartach naszej lokalnej historii. Więc ich zmieńmy i dajmy szansę komuś innemu. Sam zadajesz kłam własnym słowom. Twierdzisz że PO i PSL ponownie stworzy koalicje a sugerujesz aby głosować na partie które nie będą miały nic do powiedzenia. Czyich interesów ty bronisz? Bo na pewno nie ziemi limanowskiej. Naszym nadrzędnym celem powinno być spójne i rozsądne głosowanie. Są pewne karkulacje które dają naszemu powiatowi szanse na dwa mandaty, ale jeżeli bedziemy głosować na Palikota, Nową Prawicę albo PJN i rozbijemy głosy to najbliższe biuro poselskie będziemy mieć w Nowym Sączu. W tych wyborach partii niestety nie zdołamy wymienić, ale przy wzajemnym porozumieniu możemy wymienić ludzi którzy przez ostatnie lata zawodzili nasze oczekiwania.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
motyl 2011-09-16 08:04:36
Tylko Pan dr. Jarosław Kaczyński i PiS może uratować kochaną naszą Polskę. Nie wiedziałam,że w mojej rodzinnej Limanowej jest aż tyle otumanionych ludzi,że nie potrafią sami myśleć tylko słuchaja tych ubeków z tvn i gazety wyborczej! Wstyd się nawet przyznać,że mam takich otumanionych rodaków w Limanowej. Pozdrawiam mądrych patriotów i którzy kochaja naprawdę Pana Boga i Polske.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-18 22:39:16
@motylku prawdziwy patriota powinien szanować swoją mowę ojczystą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
konto usunięte 2011-09-21 10:47:11
Ja głosuję na PJN, mam dość tych żenujących kłótni między PO a PiS.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kogo zmienić w tych wyborach, partie czy ludzi?
narciarz123 2011-09-21 15:05:59
zmienić w ostatniej chwili mentalność wyborców tak aby frekwencja wyniosła około 60%
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in