14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
2166

Wydarzenia

Jan Paweł II: "ja codziennie dziękuję Bogu, że w Polsce jest takie radio, że jest Radio Maryja".

berecik 2011-07-17 12:54:32
Nie kop pielgrzyma

Wobec wydarzeń na Jasnej Górze stanowisko bazujące na niezweryfikowanych doniesieniach Polsatu News wydał też wczoraj Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Stwierdza w nim autorytatywnie, choć nie zadał sobie nawet trudu zasięgnięcia opinii pana Andrzeja z Katowic i innych pielgrzymów, świadków zajścia, jakoby "Uczestnicy pielgrzymki siłą uniemożliwili wykonywanie obowiązków dziennikarskiej ekipie jednej ze stacji telewizyjnych".
Dworak sformułował też złotą myśl, że "niedopuszczalne jest dzielenie mediów na dobre i złe, i decydowanie, komu wolno, a komu nie wolno wydarzeń takich relacjonować". I pouczył, że to na organizatorze "imprez o charakterze masowym" ciąży obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim na nich obecnym, w tym dziennikarzom. Nie ma zaś ani słowa krytyki ekipy Polsat News, która nie wystąpiła do organizatorów z prośbą o akredytację i według relacji pielgrzymów przeszkadzała w godnym przeżywaniu Liturgii. Zabrakło też choćby ogólnego apelu do pracowników mediów, że nie należy kopać uczestników pielgrzymek, nawet gdyby w niektórych telewizjach uznawano to za metodę pracy.

Anna Ambroziak
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110716&typ=po&id=po02.txt
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jan Paweł II: "ja codziennie dziękuję Bogu, że w Polsce jest takie radio, że jest Radio Maryja".
KaKropka 2011-07-17 15:47:00
Urzekła mnie ta historia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jan Paweł II: "ja codziennie dziękuję Bogu, że w Polsce jest takie radio, że jest Radio Maryja".
ptanoc 2011-07-17 16:38:49
Mnie też, ale wolałem nie karmić trolla, zresztą przy każdym temacie związanym z religią na tym portalu jestem moderowany.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jan Paweł II: "ja codziennie dziękuję Bogu, że w Polsce jest takie radio, że jest Radio Maryja".
kryzys 2011-07-20 21:28:01
jak zwykle tzw.media robią z kata ofiarę a z ofiary kata
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in