Środa, 19 czerwca
Gerwazy, Protazy, Romuald, Sylwia
994

Hyde Park

Co obecnie czytacie?

Jakie książki najczęściej czytacie. Jaka pozycja zrobiła na was największe wrażenie? Zima, długie wieczory. Chętnie sięgnęłoby się po coś interesującego. Tylko co?
RE: Co obecnie czytacie?
Ja Losing hope - amerykańskiej pisarki Hoover Colleen już kończę ją czytać a poprzednia była-Pułapka uczuć również tej autorki ...jej książki oceniam na wyżej niż dobre szkoda że więcej ma obcojęzyczne wydania ... :)
w zależności jaki gatunek literatury lubisz?!
ja lubię emanuela schmitta, "kiedy byłem dziełem sztuki" i inne jego książki
fleming napisał książki o jamesie bondzie -super się czyta
literatura rosyjska np. Dostojewski "Zbrodnia i kara", Bułhakow"Mistrz i Małgorzata", Tołstoj "Anna Karenina"
Salinger "Buszujący w zbożu"
Lee Harper " Zabić drozda" Stockett "Służące"
Michała Olszewskiego- wszystkie pozycję są ciekawe
Dowiedziałeś się ? :P
Opcję Niemiecka-jaki autor?? To historyczna ksiazka?:)
aktualnie czytam "idiotę" Fiodora Dostojewskiego.
a ja polecam książki Katarzyny Michalak, są rewelacyjne, ale to bardziej kobieca literatura
"Zlota Wolnosc" - Zofia Kossak ciekawie opisuje nowosadeckie czasu Rzeczpospolitej Szlacheckiej.
"Szable nie rdzewialy" - Bohdan Krolikowski.
"Pamietniki Soplicy" - zbior gawed szlacheckich Henryka Rzewuskiego.Wspaniale dzielo,ktore napewno zmieni postrzeganie wspolczesnego czytelnika na czasy ostatnich dwoch krolow Polski i na mentalnosc przecietnego szlachcica .
Książka - wywiad - z Muńkiem Staszczykiem a równolegle również Potęgę Marzeń o Walt Disneyu.
Teraz Łzy pustyni autor Damien Lewis, Halima Bashir.....pomimo ,ze jest to bardzo ciężka opowieść/wspomnienie o kraju w którym toczy się przerażająca wojna a ludzie przechodzą ogromne tragedie, to jednak są twardzi i nie podają się , warto ją przeczytać i spojrzeć na świat całkiem innym wzrokiem..:( przerażająca pełna cierpienia i bólu a zarazem piękna książka....
ja sie ostatnio tak obkupilam w internecie, ze nie wiem jak to teraz bedze
Harrego Pottera uwielbiam czytać !
Obecnie stopniowo książki Bondy, którymi tak wiele osób się zachwyca :)
Polecam ...
Piąty rozbiór Polski 1990-2000 Henryk Pająk
Nieznane dzieje Polski 1943-2015 Marek Gędek

B)
Mnie ostatnio wzięło na Tolkiena :D
Ooo, to fajnie :) Ja teraz czytam opowiadania Sherlocka Holmesa
Ja obecnie "Domek na prerii" Cejrowskiego. Bardzo przyjemnie się czyta :)
Stephen King "Misery" zabojcza.
.
O, ja też teraz czytam Tolkiena :) A w zasadzie... Powtarzam sobie, bo już czytałam to wcześniej dwa razy :)
Ja też czytam już któryś raz z kolei. Są książki, do których się chętnie wraca :)
Ostatnio skończyłam "Sekretne życie drzew" - autor: niemiecki leśnik z 20 -letnią praktyką Peter Wohlleben i teraz już wiem, że w przyrodzie wszystko jest po coś.:-)
dziewczyny wyklete.
Warto znac najnowsza historie Polski
Obecnie Viper. Pilot F-16 Dan Hampton.

Chyba wrócę po kilku latach do uniwersum METRO2033.
Kiedyś przeczytałem kilka osadzonych w nim książek (w tym oryginalną trylogię Glukhovsky’ego ) jednak zaczęło mnie to trochę męczyć i odstawiłem.

W planach jeszcze Virion Ziemiańskiego, czyli powrót do świata Achaji i nowy, 5 tom, Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza Wegnera.
Stephen King "Koniec warty"B) ma super recenzje, narazie mnie wciągnął :D
A lubicie kryminały? Zobaczcie tę propozycję http://www.taniaksiazka.pl/kto-zabil-kopciuszka-alek-rogozinski-p-981945.html I zapewniam że nie chodzi tu o bajkę o Kopciuszku. To kryminał trzymający w napięciu do ostatniej strony. Jeden z lepszych jakie ostatnio czytałam.
Aktualnie "W labiryncie ulubionych miejsc" Susan Hill
Alex Marwood - Dziewczyny, które zabiły Chloe
Katarzyna Bonda - Czerwony Pająk :)
Komentarze
Nowe
Popularne
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in