Wybory prezydenckie 2025: na kogo oddasz głos w II turze? (ANKIETA)
1 czerwca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Redakcja Limanowa.in przygotowała ankietę dla Czytelników, by poznać ich preferencje wyborcze przed głosowaniem - zachęcamy do udziału w internetowym głosowaniu.
W niedzielę 1 czerwca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7:00 do 21:00. W ponownym głosowaniu zmierzą się Rafał Trzaskowski oraz Karol Nawrocki.
W pierwszej turze większe poparcie uzyskał Rafał Trzaskowski, który wyprzedził Karola Nawrockiego o niespełna dwa procent.
Redakcja portalu Limanowa.in zaprasza mieszkańców powiatu limanowskiego do udziału w przedwyborczej ankiecie internetowej. Celem badania jest poznanie opinii lokalnych wyborców przed rozstrzygającym głosowaniem.
Zobacz również:Aby wziąć udział w ankiecie, należy zalogować się na portalu. Formularz będzie dostępny w najbliższych dniach pod wybranymi artykułami. Wyniki zostaną opublikowane 30 maja, przed rozpoczęciem ciszy wyborczej.
Może Cię zaciekawić
Policyjni wodniacy ruszają na małopolskie akweny
W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym oraz rosnącą liczbą osób wypoczywających nad wodą, służby przypominają o konieczności za...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcejNietrzeźwy kierowca autokaru miał zabrać młodzież na wycieczkę
W wtorek (23 czerwca) w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku udali się na miejsce zbió...
Czytaj więcejWahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową DP1632K na odcinku między miejscowościami Zawadka i Podłopień muszą przygotować się na nadchodzące z...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Wniosek o referendum trafił do komisarza
Trwa procedura związana z próbą odwołania Rady Gminy Mszana Dolna przed upływem kadencji - w środę (3 czerwca) pełnomocnik inicjatorów refere...
Czytaj więcejPowrót do Rady Gminy - wyniki wyborów uzupełniających
W niedzielę (30 listopada) przeprowadzono głosowanie w okręgu nr 8 gminy Mszana Dolna, obejmującym miejscowość Lubomierz. Obwodowa Komisja Wybor...
Czytaj więcejWybory uzupełniające - dwóch kandydatów walczy o mandat
W wyborach uzupełniających do Rady Gminy Mszana Dolna, które odbędą się w najbliższą niedzielę (30 listopada) zarejestrowano dwóch kandydat...
Czytaj więcejPo rezygnacji radnego mieszkańcy znów pójdą do urn
W sierpniu komisarz wyborczy stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Rady Gminy Mszana Dolna. Pisemną rezygnację złożył Józef Nieckula, wybran...
Czytaj więcej
Komentarze (96)
To PO chyba najmniej mi w życiu zalazło za skórę o tych wszystkich demoludach z PiS PSL - KOŚCIELNE PRZYDUPASY - PRZEMILCZEĆ WOLĘ !!!!!!!!
@ maat - taka babska zajadłość nikomu nie wychodzi na dobre - próbujesz się popisać chyba przed samym soba takimi pokrętnymi określeniami z których nie wiadomo w którym miejscu należy się smiać !!!!!!
Aż tak bliski masz z nim kontakt???? Czyżby kolejne newsy??? :))
Prawo katolickie a Prawo Państwowe to zupełnie dwie różne sprawy, tym bardziej,że ok 25 % naszego społeczeństwa jest niewierząca. Ja jestem wierząca, ale nie będę głosem sumienia osób niewierzących. Ważne jest to,że ja przestrzegam dekalogu, inni niech podążają za własnym sumieniem czy to się nam katolikom podoba czy nie.
- Nie zmienia zdania tak jak to mówią w tej cudownej Republice (Domie wolnego słowa w którym jest tyle jadu i mowy nienawiści,że słuchać się tego nie da). Początkowo był przeciwny CPK bo plan realizacji przedstawiony przez PIS był niemożliwy do wykonania m.in czas realizacji, pozyskanie środków i miejsca na ten cel. Mineło wiele czasu aby to wszystko dopiąć , a nie tak jak to chciał zrobić PIS już, teraz żeby ino pokazać,że coś się robi.
Przypominam również,że to PIS wydał 350 tys WIZ.
Bardzo mi przykro,że osoby 50+ tak wierzą w to co mówi Republika i NIE UMIEJĄ ocenić realnego zagrożenia wybierając P.Nawrockiego,który na Prezydenta się nie nadaje, a kierują się jedynie tym,że to PIS'owski kandydat (A miał być niezależny...) i tak trzeba ze względu na Kościół.
Dla mnie symbolem " limanowskiej katowni' to są tamtejsze urzędy i instytucje.
Osoby mające bardziej lewicowe, "tęczowe" poglądy, zwolennicy ruchów LGBT, aborcji itd i ogólnie ludzie niewierzący powinni zagłosować na Rafała to oczywiste. Nie ma tutaj żadnej dyskusji to są same fakty. Nikogo to nie obraża, każdy ma prawo zagłosować zgodnie z własnym sumieniem i ww. poglądami.
Jest takie powiedzenie "Lepsze gówno w swoim polu niż fijołki w Neapolu"
Euro to pieniądze na wszystko przez kolejne 30lat - bezzwrotyny, bezprocentowy kredyt na cokolwiek (nie zrozumiesz tego bo masz mózg PiSwyznawcy po podstawówce!!!)
PLN to waluta regionalna ile jeszcze potrwa w dobie Bitcoinów Trumpcoinów idp itd?
Albo EURO, albo RUEL - Trzeba było się uczyć historii. Trzeba było jeszcze mieć kumatych nauczycieli od historii, którzy umieją wyciągnąć wnioski z historii - o to trudno niestety.
To nie tak, że każdego przyjmują do strefy EURO. Żeby wejść do EURO trzeba spełnić warunki:
1. Przestać drukować pieniądze. PiS jednego roku potrafiło wydrukować 20% PLN - tyle było inflacji. W sumie w ciągu 8lat 50%. Gdybyśmy weszli do EURO Kaczyński by o tym nie mógł zdecydować.
2. Polskie złoto to polskie rezerwy i nikt tego nigdzie nie weźmie, bo nikt nigdzie złota nie zbiera.
Kolejny PiS ekonomii superstar?
Oczywiście można zaprzeczać faktom i wprost twierdzić że np. nie ma grawitacji wyskakując z 10tego piętra. Tyle że nie przekona to grawitacji.
PiS sprzedał LOTOS. Przez co najmniej 15 lat straszył, że PO sprzeda LOTOS, a PO nic nie sprzedało. Jak PiS dorwał się do władzy to sprzedał co: Lotos!!! Porażka umysłowa. bezczelność niespotykana.
Za to PIS odkupił kolejkę na Gubałówkę i co: Kogoś z was stać na bilet tą kolejką?