Wójt podjął decyzję, ale nie wydał jeszcze zarządzenia. Szybko awansujący urzędnik nowym dyrektorem
Po uzyskaniu pozytywnej opinii Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie, a pomimo negatywnej opinii rady pedagogicznej i rady rodziców, wójt gminy Limanowa zamierza powierzyć Grzegorzowi Krzakowi stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie.
Przypomnijmy, że kontrowersje wokół sprawy wywołał brak rozstrzygnięcia konkursu, w którym udział wzięło dwoje kandydatów: Renata Długosz i Grzegorz Krzak. Otrzymali oni taką samą liczbę głosów. Renata Długosz to wieloletnia nauczycielka, pełniąca dotąd także funkcję wicedyrektora placówki.
Decyzja o powołaniu Grzegorza Krzaka na stanowisko dyrektora placówki została już podjęta, choć wójt nie wydał jeszcze oficjalnego zarządzenia w tej sprawie. W rozmowie z nami Jan Skrzekut zapowiedział, że nastąpi to w najbliższych dniach.
Grzegorz Krzak to szybko awansujący urzędnik w Urzędzie Gminy Limanowa, zajmujący się przez kilka miesięcy promocją i kulturą na nowo utworzonym stanowisku zastępcy kierownika wydziału, który po zaledwie pięciu miesiącach (w styczniu 2020 roku) mianowany kierownikiem wydziału organizacyjnego. Naboru na powstały wakat nigdy nie ogłoszono.
Pracę w Urzędzie Gminy Limanowa Grzegorz Krzak łączył z nauczaniem w dwóch szkołach, znajdujących się na terenie powiatu nowosądeckiego. Na wniosek Grzegorza Krzaka wójt ustalił dla niego indywidualny rozkład czasu pracy, zgodnie z którym w czasie nauki w roku szkolnym 2020/2021 pracował on od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:30 do 15:30, natomiast w piątki w godzinach od 10:30 do 18:30.
Czym zajmował się kierownik wydziału w piątki przez trzy godziny po zamknięciu urzędu i wyjściu pozostałych pracowników? Dokładnie nie wiadomo.
W odpowiedzi na nasze pytania wójt napisał, iż były to „czynności wynikające z obowiązków kierownika wydziału”, natomiast w rozmowie z nam Jan Skrzekut doprecyzował, iż w tym czasie Grzegorz Krzak „pracował nad dokumentami”. Wójt ponadto zaznacza, iż wielokrotnie jako kierownik wykonywał „inne zlecone obowiązki”, w tym udział w okolicznościowych uroczystościach, wystawach, wykładach czy prezentacjach, także poza godzinami pracy.
O kontrowersyjnym konkursie informowaliśmy szerzej we wcześniejszych publikacjach: Remis w konkursie na dyrektora szkoły. Kandydatura urzędnika wzbudziła sprzeciw szkolnej społeczności oraz Rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły przeciwko kandydaturze urzędnika.
Może Cię zaciekawić
Most nie pójdzie na złom - dostanie drugie życie
W Tymbarku dojdzie do zmiany przebiegu trasy kolejowej, co wymusza demontaż dotychczasowej infrastruktury linii nr 104. Charakterystyczny, wiekowy&nb...
Czytaj więcejEwakuacja, ranny mężczyzna i 140 strażaków w akcji (ZDJĘCIA)
Wczoraj (27 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 16:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej o wymiarach 40 n...
Czytaj więcejPomoc dla Kamila - odbędzie się charytatywny piknik
Dzisiaj (28 czerwca) na terenie przy stacji paliw w Kasinie Wielkiej odbędzie się piknik charytatywny na rzecz Kamila Chmiela, mieszkańca Olszówki...
Czytaj więcejDobry Start - wkrótce rusza nabór wniosków
Wniosek o świadczenie z programu Dobry Start można złożyć tylko elektronicznie – poprzez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PU...
Czytaj więcejSport
Imponujący sezon. Liczne powołania dla zawodników AP Mam Talent Limanowa
Jak podkreślają przedstawiciele APMT, rozwój młodego zawodnika wymaga nie tylko talentu, ale przede wszystkim systematycznej pracy, zaangażowan...
Czytaj więcejDuże osiągnięcie drużyny z Łostówki
Bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice Szkoły Podstawowej w Łostówce podczas ogólnopolskiego finału Igrzysk Dzieci w piłce nożnej dzie...
Czytaj więcejWisła Kraków szykuje się na Ekstraklasę. Mariusz Kutwa po pierwszym sparingu.
Młody obrońca w końcówce ubiegłego sezonu odzyskał pewną pozycję w podstawowym składzie Białej Gwiazdy. Mógł świętować pierwszoligow...
Czytaj więcejMetal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejPozostałe
Ostrzeżenie 3. stopnia dla powiatu limanowskiego. Temperatury mogą sięgnąć 39°C
Ekstremalne temperatury i tropikalne noce Nad Polskę napłynęło zwrotnikowe powietrze. Z opublikowanego dla powiatu limanowskiego ostrzeżenia w...
Czytaj więcejKuratorium po kontroli w ZSTiO: wniosek do rzecznika dyscyplinarnego
Znamy wyniki działań podjętych przez nadzór pedagogiczny w sprawie kontrowersyjnego incydentu w Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Ogólno...
Czytaj więcejZmiany na oddziale. Szpital zwalnia piętro pod nowe usługi
Oddział ginekologiczno-położniczy oraz oddział noworodkowy zostały połączone i funkcjonują obecnie na jednym poziomie. Wszystkie te pododdzia...
Czytaj więcejMarsz terytorialsów w Beskidzie Wyspowym
W ramach zgrupowania zintegrowanego żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszli trasę w rejonie Beskidu Wyspowego, realizując...
Czytaj więcej
Komentarze (35)
@twojsąsiad nie oceniaj czegoś o czym nie masz pojęcia. Zdarzało mi się pracować na budowie. Po 10 godzinnej pracy wracałem do domu zjadłem coś wypiłem piwko i byłem ok. Po 4 godz w szkole nie będziesz ok. Spróbuj a potem mów.
Jak widać znajdą się osoby, które nawet po trupach do celu będą iść "po swoje".
1. Ja sobie na luziku wchodzę tutaj, czasami jestem na drugi dzień, czasami po dwóch miesiącach. Mam ochotę, wchodzę, nie mam, to nie. Po prostu mam życie. A ten spędza całe swoje marne tutaj. Jak niedorozwój. Waruje i czeka na mnie.
2. Wg tego idioty, który tak popiera oszustów, jesteś na forum - żyjesz. Nie ma cię, to nie żyjesz. A prawda jest odwrotna.
Co do łowsika, bo tak naprawdę o to się czepiłeś do mnie i próbowałeś mnie poniżać, więc wróćmy do sedna, fakty o nim są znane i ich nie zakrzyczysz swoimi prowokacjami. Skoro tak bardzo chcesz pisać "prawdę" o Kaczyńskim, to dlaczego boisz się prawdy o łowsiku? Nie dość, że fekalia to jeszcze niekonsekwentne i zakłamane.
Od kiedy interesuje cię moje zdanie, myślałem, że interesuje cię zdanie tylko tego oszusta?!
Niby twierdzisz, że nie oczekuję, ale jednak napisałeś komentarz, tylko nie na temat. Gdzie twoja logika?
I napiszesz, iż jeszcze sporo.
KULowy dyrektor czy kula u nogi dla Wójta?
Ciężka sprawa - a swoją drogą ten nowy Dyrektor to tytan pracy , w dwóch szkołach posada i etat w gminie.
A kręcą się wszyscy wiercą, popierdują i udają, że pracują
Nie jestem przekonany, że leczenie mu pomaga. W każdym razie fajnie, że pragnie kontaktu w sieci.
Zawsze, kiedy tracisz wenę i brak ci siły, to posiłkujesz się argumentem o chorobie. A jedyne wyniki, jakie możesz znać, to twoje własne.
Poprzedni Wójt- ten nie Pisowski to był dopiero wyjątkowy!
Potrafiił właścicieli wywłaszczyć bez żadnej potrzeby, zgody i wiedzy byle tylko chronić przestępców a możliwe,że i zyskać co na tym.
Siła układów poraża nie tylko w Limanowej, ale tu juz jest specyficzne miejsce gdzie zmowa milczenia obowiązuje każdego bez wyjątku jaki wójt by nie był.
Zmiany radców w urzędach jak i dyrektorów szkół są konieczne, ale sitwa rządzi się swoimi prawami.
Pani Długosz możliwe, że jest osobą jak najbardziej odpowiednią na Dyrektora, ja tylko o układach!