Szpital bez dalszych przekształceń. Znany odsetek zaszczepionych pacjentów z ciężkim przebiegiem
Limanowa. Na 81 pacjentów z COVID-19 hospitalizowanych w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, 14 to osoby wcześniej zaszczepione. Obecnie placówka posiada wolne łóżka i nie ma konieczności wprowadzania dalszych przekształceń.
Wczoraj wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał kolejne decyzje w sprawie zwiększania bazy łóżek covidowych w szpitalach w naszym regionie. Przekształcenia dotyczyły placówek m.in. w Myślenicach, Gorlicach, Brzesku i Rabce-Zdroju.
Mimo dużego wzrostu liczby pacjentów z minionego weekendu konieczność przekształcenia kolejnych oddziałów przeznaczonych na leczenie osób z COVID-19 nie zachodzi obecnie w przypadku limanowskiego szpitala.
Na jak długo sytuacja się ustabilizowała? - Wszystko zależy od tego, czy miniony weekend był szczytem fali zakażeń na naszym terenie. Od wczoraj widzimy jednak mniejszą liczbę pacjentów przywożonych na SOR. Natomiast jeśli sytuacja z weekendu powtórzy się, może zachodzić konieczność dalszych przekształceń – mówi w rozmowie z nami lek. Andrzej Gwiazdowski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego.
Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach w ślad za strategią przyjętą przez wojewodę szpital przekształcił oddziały pulmonologii oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej, a także część oddziału chorób wewnętrznych i stary blok operacyjny. W tej chwili, nie wliczając łóżek obserwacyjnych znajdujących się na szpitalnym oddziale ratunkowym, Szpital Powiatowy w Limanowej dysponuje bazą 89 łóżek dla pacjentów z ostrym przebiegiem lub powikłaniami po przejściu COVID-19. Spośród nich 10 to łóżka respiratorowe (w tym 4 do terapii inwazyjnej oraz 6 tzw. hig flow).
Zajętych jest obecnie 81 łóżek, w tym wszystkie do terapii respiratorowej. Według danych z dzisiaj, w szpitalu w Limanowej hospitalizowanych jest 14 pacjentów, które są osobami wcześniej zaszczepionymi przeciwko COVID-19, co stanowi około 17% wszystkich pacjentów. Jak poinformowała nas dyrekcja, są to głównie osoby z grup ryzyka, z poważnymi schorzeniami towarzyszącymi, które prawdopodobnie z tego właśnie powodu nie były w stanie wykształcić wystarczającej odporności.
W dzisiejszym raporcie Ministerstwa Zdrowia wykazano na terenie powiatu limanowskiego 68 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Ostatniej doby zmarło 5 mieszkańców Limanowszczyzy – 2 to pacjenci z chorobami współistniejącymi, przyczyną śmierci 3 pozostałych był wyłącznie COVID-19.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca. To właśnie wtedy do Komisariatu Policji w Mszanie Do...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (49)
http://www.takniewiele.pl/
Albo niech się odezwie tutaj ktoś kto żałuję tego.
jak dotychczas, żadne z proroctw Kolegi się nie sprawdziło...
ale jak już kilka razy pisałem...
czas pokaże
może tego nie zauważyłeś ale jesteś niewolnikiem...
zresztą ja też
zmarła na covid
nie sądzę, żeby szczepionka jej bardziej zaszkodziła
czekam kiedy będą takie które podają poziom cukru we krwi
to jest mój prawdziwy problem
oświeć mnie guru
ale postraszyć nie zaszkodzi
W szpitalu przebywa 17% pacjentów zaszczepionych (14/81=0,17)
Wniosek:
Szczepienie zmniejsza tylko ~2x ryzyko hospitalizacji. Coś kiepska skuteczność tej szczepionki.
GRUŹLICA
POLIO
ODRA
OSPA
BŁONICA
KRZTUSIEC
TĘŻEC
ŚWINKA
GRYPA
WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY
ZAKAŻENIA PNEUMOKOKAMI
ZAKAŻENIA ROTAWIRUSAMI
i jeszcze parę mniej popularnych chorób zakaźnych występujących sporadycznie po wprowadzeniu powszechnych szczepień.
"Dr_Carrie_Madej: bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki| Napisy PL "
https://rumble.com/vnf30p-sjdnsmas-drcarrie-nappl.html
1.Dlaczego skarżącym i składającym zawiadomienie na Morawieckiego i ministra zdrowia , o popełnieni szczepionkowego przestępstwa eksperymentu medycznego na ludziach , prokuratura odpowiedziała, że NIE PODLEGAJĄ oni polskiej jurysdykcji?
To kim oni są? Nie są Polakami? Nie są ludźmi?
2. Dlaczego lekarz będący w sklepie i robiący tam zakupy zawrócił od kasy i schował się za półkami sklepowymi gdy nazwałam lekarzy rekomendujących te szczepionkowe badziewie nieukami lub celowo prowadzących ludzi na śmierć- czyli ludobójcami?
Skoro jest to takie niby cacy to czego oni się boją ?
Dlaczego uciekają od prawnej odpowiedzialności i nie potrafią oni stawić czoła PRAWDZIE, LUDZIOM?
dlaczego PROKURATURA NA ZGŁOSZENIE SKARŻĄCYCH NIE PODDAŁA, ZGŁOSIŁA Morawieckiego i ministra (nie)zdrowia do Interpolu w celu ich sądzenia?
To są święte krowy, gady czy co??
A bo to wiesz jak nie wiesz???
;-))
Opublikowany 2021-11-30
Ze strony rządowej usunięto mianowicie:
„ Wyniki skuteczności klinicznej w ochronie przed hospitalizacją i zgonami z powodu covid-19:
100% dla szczepionki mRNA Pfizer/Biontech
100% dla szczepionki mRNA Moderna.
100% dla szczepionki wektorowej Astra Zeneca.
100% dla szczepionki wektorowej Jansen.”
A pozostawiono:
Wysoka skuteczność Kliniczna szczepionek przeciw covid-19 jest na bieżąco potwierdzona w kolejnych badania szczepionek stosowanych w masowych programach szczepień [i tak dalej].
Z tej strony https://szczepienia.pzh.gov.pl/najlepsza-szczepionka-przeciw-covid-19-to-ta-ktora-masz-szanse-sie-zaszczepic/
Wyniki "Skuteczności preparatu" na podstawie jednego szpitala to nieporozumienie. A tu mamy typowe ADE
Wielka Brytania: Cztery piąte ofiar Omikrona to zaszczepieni [po ang.]
http://dakowski.pl/?p=559
"Powiat limanowski wszczepiony jest w 37%
W szpitalu przebywa 17% pacjentów zaszczepionych (14/81=0,17)
Wniosek:
Szczepienie zmniejsza tylko ~2x ryzyko hospitalizacji. Coś kiepska skuteczność tej szczepionki."
Gdyby te badziewie mylnie zwane szczepionką nie byłoby w 3 fazie badań klinicznych czyli w trakcie eksperymentu medycznego na ludziach( dowód Ustawa " Prawo Farmaceutyczne" ) to miałbyś 100 % racji.
Jak jednak wiemy jest ona w 3 fazie badań medycznych , a to oznacza , że co najmniej 50% z nich MUSI BYĆ PRÓBAMI ZEROWYMI. !!
Co to oznacza?
Oznacza to, że co najmniej 50% pierwszych dwóch dawek tego badziewia było PLACEBO. !!
Stąd należy wnioskować , iż kolejne rekomendowane przez sprzedawczyków dawki tej szczypawki będą z tym złym, genetycznych i ludobójczym nadzieniem.
Stąd taki napór na kolejne szczypawkowania.
Gdyby dali wszystkim od razu to ludobójcze badziewie to ludzie by się szybko połapali co piszczy w trawie.
'Tutaj w linku poniżej macie dowód na to, że tzw. badania kliniczne ś eksperymentem medycznym na ludziach. To jest bowiem fragment ustawy " Prawo Farmaceutyczne:
Rozdział 2a. Badania kliniczne produktów leczniczych
https://lexlege.pl/prawo-farmaceutyczne/rozdzial-2a-badania-kliniczne-produktow-leczniczych/6244/
A tiu tu kuku na muniu:
"Art. 37a. Zasady przeprowadzania badań klinicznych
1.
Badania kliniczne przeprowadza się zgodnie z zasadami określonymi w art 37b-37ag, a badania kliniczne weterynaryjne w art 37ah-37ak.
2.
Badanie kliniczne produktu leczniczego jest eksperymentem medycznym z użyciem produktu leczniczego przeprowadzanym na ludziach w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2021 r. poz. 790 i 1559), zwanej dalej "ustawą o zawodzie lekarza".
Ci politycy to zwykłe Łajzy, kłamcy , bo mówią , że jest to kłamstwo.
Mając na uwadze powyższe fakty( bo to wynika z wymogów proceduralnych tzw. badań klinicznych 3 fazy) śmiało można stwierdzić:
Skuteczność tych "szczypawek" jest ZEROWA.
P.s. Prawdziwym problemem są ludobójcze napromieniowaniu fal częstotliwości 5 G. !!
Po 14 tym tego miesiąca udostępnię Wam rewelacyjny materiał na temat tego ludobójstwa i naporu lokalnych władz małopolskich i krajowych na ten ludobójczy proceder.
Teraz ja odpalę dynamit .
Wielu to przypłaci swoimi stołkami a gamoni oskarżę o LUDOBÓJSTWO.
tylko prawda Nas wyzwoli od ludobójców psychopatów.
POWODZENIA.
;-))
https://www.youtube.com/watch?v=ydlPhwksqsg
Tak miało być.
Schwab to psychopata , technokrata, zalozyciel i prezes Swiatowego Forum Ekonomicznego , prywatnie psychopata i perwer.
Te niby guru, ktore narzuca wraz innymi psychopatami glowom panstw oraz organizacjom miedzynarodowym co maja robic.
On sam pisze o tym co wy nazywacie teoriami spiskowymi.
On sztucznej inteligencji, o tzw. BEZUZYTECZNEJ KLASIE- tak nazywa potencjalne 90 % spoleczenstwa bezrobotnych ludzi na swiecie, bo chca ich zwolic . Roboty maja sie nami zajac , a ludziom maja odebrac wszelka wlasnosc, w tym ziemie, dom , auta itp.
Te chipy, mnanochipy w szczypawkach maja ludzi przerobic na maszyny ich ukochany trans humanizm.
Grafen ma byc aktywowany falami z nadajnikow masztow telefoni komorkowej i tzw. komorek czyli tych skrzynek na slupach ze swiadlowodami.
Tych, ktorzy przezyja , a beda fikac to ich wylacza jak pilot telewizor.
To kopntrolowania ludzi potrzebuja tej sieci 5 G
Obsluga wymaga ogromnej ilosci energii wiec Wam dali niby granty na te panele sloneczne, bedzie za wlasne pieniadze napedzac ich ludobojczy system.
Pisze Wam o tej technologii conajmniej 5 lat i o ludobojczych chemtrails, - opryski z samolotow, o badziewiu w szczyionkach, o zatruwaniu wody chlorem i fluorem, a Wy ciaGLE JESTESCIE W CZARNEJ DOOPIE.
Nie ma niczego za darmo , morduja ludzi za nasze wlasne pieniadze.n
Ci psychopaci, ktorzy morduja ludzi , wspieraja te ludobojstwo sami beda takim trans humanistycznym szambem, bez wlasnopsci prywatnej z chipem, biorobotem bez mozliwosci sprzeciwu.
Takie cymbaly mysla , ze mordujac ludzi nachapia sie kasy i sie ustawia.
BARANY elity chca zlikwidowac gotowke io wszelka wlasnosc.
BARANY LUDOBOJCZE was tez skasuja, kiedy to do was dotrze do waszych pustych łbów?
Pisze juz od lat czytajcie AGENDY czyli miedzynarodowe dokumenty ONZ , tam wszystko jest napisane. !!
Wszystko o czym pisze juz od lat.
To nie sa teorie spiskowe TO JEST SPISEK PRZECIWKO LUDZKOSCI.
Rzady sie sprzedaly obcej cywilizacji gadziej.
Chca zrobic z Nas cyborgow i czerpac na wiecznosc z Nas energie,
Zeby moc sie odradzac, te gadzie pomioty , te 14 gadzich rodow, znanych Wam jhako najbogatsze rodziny, rody na swiecie jedli LUDZI , aby przejac ich ducha, niezbednego do odradzania duszy po smierci.
Niech mi juz zaden baran nie ubliza, ja to studiuje prawie cale moje zycie, podczasy gdy barany ludobojcy sludzy gadzi ganiaja za FIKCJA fikcyjnego pieniadza.
Ma POTEZNA wiedze w tym temacie. Nie pisze wam , bo Wy nawet tego co dzieje sie na waszych oczach nie widzicie w wyscigu szczurow. !!
Robta co chceta,chcecie tej niewoli to wasza sprawa.
Sami zobaczcie tego perwersyjnego psychopate na zdjeciu.
https://twitter.com/laweta2/status/1396771201805078533?lang=en
Takich ludzi sluchaja sie rzadzacy krajami. !!
Gadzi niewolniku poklap sobie jeszcze , tyle tylko mozesz.
Ty nawet nie wiesz czym jest Tzw. zrównoważony rozwój to jest wlasnie zawarte w programach Agendy ONZ.
Nie napinaj sie , bo ci gumka w majtkach peknie.
;-))
https://www.youtube.com/watch?v=3nm8rTY4MrM