Strzelcy na Śnieżnicy
Przez trzy dni tymbarscy Strzelcy uczestniczyli w zajęciach szkoleniowych na górze Śnieżnica.
Bazą był Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjno – Rekreacyjny na Śnieżnicy na wys. ok. 840 m. n. p. m. którego kapelanem jest ks. porucznik Jan Zając.
Zajęcia z zakresu zielonej taktyki i pierwszej pomocy przedmedycznej w górach przygotowali i prowadzili drużynowi ZS Dawid Grys i Kamil Smoroński. Dowódcą plutonu był plutonowy ZS Kacper Kordeczka.
Obóz szkoleniowo – turystyczny zorganizowano dzięki pomocy finansowej Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Tymbarku oraz prywatnych sponsorów. Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS "Strzelec" OSW w Tymbarku dziękuję za udzieloną pomoc finansową dzięki której młodzież miała możliwość realizacji programu szkoleniowego oraz wypoczynku turystycznego w górach.
Może Cię zaciekawić
Straż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejWojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejSport
Kolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPozostałe
Zlot “orkanowskich” szkół
W czwartek (11 czerwca) Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu zorganizowała XIX Zlot Szkół Orkanowskich. Wydarzenie poświęcone jes...
Czytaj więcejZdobył II w ogólnopolskim konkursie IT
Konkurs zorganizowany przez Informatyczne Branżowe Centrum Umiejętności w Mszanie Dolnej nie należał do łatwych. Składał się z trzech etapów...
Czytaj więcejUczniowie ze Słowacji odwiedzili limanowską szkołę
Na zaproszenie dyrektora Alberta Golonki do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej przyjechali uczniowie wraz z nauczycielami z partnerskiej...
Czytaj więcejPierwszy piknik rodzinny - szkoła zintegrowała mieszkańców
W sobotę (23 maja) na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu zorganizowano pierwszy piknik rodzinny. W spotkaniu uczestnicz...
Czytaj więcej
Komentarze (12)
Szkoda że Pierwszy Ministrant Obrony Narodowej nie mianował dyrektora z Torunia Marszałkiem Polski. W prawdzie było by to możliwe, pewnie gdyby w dalszym ciągu pełnił funkcję ministranta. A na co księdzu stopień wojskowy? Tylko dla kasy do emerytury z naszych podatków za ........Panie .....zapłać. Czyli jednym pstryknięciem, załatwił tym księżom wojskowe emerytury. Mylę się ?. Ci klerycy byli żołnierzami przez dwa lata, i teraz od razu zostają oficerami. To obraza prawdziwych oficerów. Teraz za machanie kropidłem dostana oficerskie pensje i emerytury. A na jakiej podstawie został mianowany do stopnia podporucznika?? Bo co przerwali mu studia?? To inni ludzie z takim schorzeniem też powinni być podporucznikami, wiele osób zostało powołanych do wojska.. Nie tylko księża.. Trzeba dla nich utworzyć nowy rodzaj wojsk np. Wojska Krzyżowe albo po prostu Czarna Sotnia.
Na przykład pierwszy z brzegu Sławoj Leszek Głódz.
Szlachetna i wybitna postać kapłana i żołnierza.
Piszesz tak: "Za mundury i podróż do Warszawy zapłacili ze swoich". A skąd masz taką wiedzę, jesteś jednym ze sukienkowych. Już to widzę jak zapłacili ze swoich. No chyba, że według ciebie "ze swoich" znaczy z zebranych od owieczek. Bo raczej to bardziej wyobrażalne
Przyjęcie patentów oficerskich (medale też dostali?) przez tych 132 klechów, z pominięciem przyjętej drogi stopniowego awansu - to żaden zaszczyt!!! To współudział w okradaniu państwa polskiego i odbieranie godności jego armii!!!
I na koniec przytoczę jeszcze jeden Twój cytat: "Więc zanim znów zaczniesz pluć, zasięgnij wiedzy". @piotrek22: miej rzesz litość. Sypiesz dowcipami i mnie już brzuch rozbolał od śmiechu.
Do rangi szkół wyższych podniósł seminaria konkordat.
"Uprzedzam - to tekst dla ludzi o twardych nerwach i mocnej psychicznej odporności"- napisał ks. Wojciech Lemański.
Duchowny zareagował w ten sposób na materiał "Dużego Formatu" o ks. Henryku Jankowskim. Opisano w nim historię kobiety, którą prałat miał molestować.
"U normalnych ludzi, już po pierwszych zdaniach tego tekstu ręce same zaciskają się w pięść (ze złości, z bezradności, z przerażenia).
Potem jeszcze uzasadniony odruch wymiotny i oburzenie na wszystkich tkwiących w tym przestępczym procederze po uszy" - napisał na Facebooku ks. Wojciech Lemański.
Duchownym wstrząsnęła lektura materiału opublikowanego w "Dużym Formacie", magazynie reporterskim autorów "Gazety Wyborczej".
Barbara Borowiecka opowiedziała dziennikarce o molestowaniu, którego lata temu miał dopuszczać się wobec niej oraz innych dzieci ks. Henryk Jankowski.
- Dopadł mnie, gdy szarpałam się z klamką. Dotykał piersi, powiedział, że pokaże mi, co to znaczy od tyłu. Wkładał ręce w majtki i próbował je zdjąć.
Nie udało mu się. Pamiętam, że miałam spódniczkę na gumce, naciągnęłam majtki tak, że trzymałam je w zębach i odpychałam się rękoma - opisywała swoje przejścia z dzieciństwa.
Ks. Lemański uznał, że to "lektura obowiązkowa dla wszystkich polskich księży", a "zwłaszcza dla księży biskupów". "Innych też do tej lektury zachęcam, choć uprzedzam - to tekst dla ludzi o twardych nerwach i mocnej psychicznej odporności" - napisał.
Dodał też, że jest to odpowiedź na "buńczuczną tyradę" o. Tadeusza Rydzyka. Duchowny podczas świętowania 27. urodzin Radia Maryja uznał, że osoby, które poszły na "Kler", dołożyły pieniądze na "szkodzenie".
"Tak, i on, i jeszcze kilku uczestników jubileuszowych uroczystości w Toruniu, po lekturze tego artykułu, powinno spłonąć ze wstydu albo zaszyć się w jakąś mysią dziurę.
Niestety ci ludzie nie mają wstydu" - dodał Lemański.
Wielki szacunek dla ks. .Lemanskiego chylę czoła za odwagę. Czas najwyższy zakończyć fałsz zakłamanie i zamiatanie pod dywan.by bronić dzieci
Nie mam zamiaru się utożsamiać z takimi osobami jak:
Jarosław Kaczyński - "Gorszy sort polaków, zdradzieckie mordy"
Stanisław Karczewski - "Żeby świry tam się nie dostawały i nie szkodziły"
Beata Szydło - "PIS się te pieniądze po prostu należały"
Krystyna Pawłowicz- "Dzi@ki, ku@wy, alfonsy, szmaty"
Jacek Kurski - "Ciemny lud to kupi"
Ryszard Czarnecki - "O ciągnięciu pani, pewnie wie lepiej ode mnie"
Marek Kuchciński - "Odgrzybić, odszczurzyć Polskę"
Dominik Tarczyński - "Olać to mogę Twoja matkę"
Mateusz Morawiecki - "Ludzie powinni za@ierdalać za miskę ryżu"
Nie ma takiego zaklęcia, które z chama zrobiłoby księcia
Jeżeli po drodze Tobie jest z taki osobami, to Twoja sprawa. Stopień oficerski w Polsce nie znaczy już nic. Można go dostać nawet za nierytmiczne pier*dzenie przed 1989r. A ilu z tych kleryków przeszło na ciemną stronę mocy? Ilu zostało agentami?. Być może wśród tych awansowanych są Ci, którzy wydali na śmierć ks. Popiełuszkę...
Tyle i aż tyle w tym temacie.