Senator pyta prezesa o pocztę w Przyszowej
Przyszowa. Senator Jan Hamerski skierował pytanie do prezesa zarządu Poczty Polskiej SA w sprawie przywrócenia zlikwidowanego punktu poczty w Przyszowej.
Mieszkańcy miejscowości Przyszowa w gminie Łukowica, wraz z lokalnym kołem Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych Solidarność, zwrócili się do senatora Jana Hamerskiego z zapytaniem o możliwośc powrotu agencji pocztowej (punktu pocztowego) Poczty Polskiej SA, zamkniętego w czerwcu 2014 r.
- Zamknięta agencja pocztowa Poczty Polskiej SA znacznie ułatwiała załatwianie spraw dotyczących korespondencji listownej, wypłat świadczeń socjalnych, opłat rachunków dla pobliskich mieszkańców. W chwili obecnej najbliższa placówka PP SA znajduje się w oddalonej od Przyszowej o około 10 km Łukowicy - mówi Jan Hamerski i dodaje, że szczególną trudność w skorzystaniu z usług placówki w Łukowicy mają osoby starsze, rodziny z małymi dziećmi, a także te które nie posiadają własnych środków lokomocji.
Popierając starania mieszkańców oraz lokalnego ZZRI Solidarność senator złożył zapytanie i prośbę na ręce prezesa zarządu poczty Poskiej SA Przemysława Sypniewskiego, kiedy powróci do Przyszowej zlikwidowany punkt pocztowy. - Powrót punktu pocztowego wpisywałby się w postulaty Prawa i Sprawiedliwości dotyczącej aktywnej polityki społecznej na wsi oraz przybliżeniu wsi do urzędów - twierdzi senator Jan Hamerski.
Zobacz również:Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcej
Komentarze (36)
Szkoda, że nikt wcześniej nie zauważył tego problemu. Jedno jest NIEZAPRZECZALNE, Pan Hamerski aktywnie realizuje program PIS i niewątpliwie nie popdpiera się znakiem PIS dla własnych interesów.
Jego słowa i czyny mowią same za siebie. :
' Powrót punktu pocztowego wpisywałby się w postulaty Prawa i Sprawiedliwości dotyczącej aktywnej polityki społecznej na wsi oraz przybliżeniu wsi do urzędów - twierdzi senator Jan Hamerski.'
Z naszego rejonu Polski to Czorsztyn chyba też chciano sprzedać.
Tak w skrócie...
@34607szczawa W sumie wyprzedaż i 'wygaszanie' gospodarki, administracji Polski zaczęło się od układu pomiędzy komunistami z grupą 'michnikowską'. Pisałam o tym wielkorotnie. Zamieszczony przez Ciebie link skrótowo to pokazuje.
Jak to mówił Sienkiewicz w taśmach prawdy ,' Polskie państwo istnieje tylko teoretycznie' czyli 'ch..., dupa i kupa kamieni'.Oto obraz Polski za czasów rządów PO-PSL Donalda Tuska.
http://esanok.pl/2014/minister-sienkiewicz-polskie-panstwo-istnieje-tylko-teoretycznie-czyli-ch-dupa-i-kamieni-kupa.html
'Mieszkańcy miejscowości Przyszowa w gminie Łukowica, wraz z lokalnym kołem Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych Solidarność, zwrócili się do senatora Jana Hamerskiego z zapytaniem o możliwośc powrotu agencji pocztowej (punktu pocztowego) Poczty Polskiej SA, zamkniętego w czerwcu 2014 r.'
Ciekawe ile razy w przeciągu tych 2 lat mieliście potrzebę skorzystania z usług pocztowych w placówce Poczty Polskiej?
Gdyby nie były dochodowe już dawno 'umarłyby' śmiercią naturalną w krajach zachodniej Europy. Tak jednak się nie dzieje, jest wręcz przeciwnie. Nie ma to jak pielęgnowanie tradycji , ludzie bywają sentymentalni. W wielu tego typu miejscach można również nabyć podstawowe artykuły typu: zabawki, słodycze itp.
Wszystko zależy od pomysłowości i polotu organizatorów.
@panda1 Korzystam z usług poczty bardzo często. Wielokrotnie widziałam tam kolejki. Poczta znajduje się we wsi.
Lokalne wiadomości to niekoniecznie plotki. Skąd takie skojarzenie Panie @Normalny?
Normalnie i na spokojnie , lepiej merytorycznie komentuj,. Przykro mi jest to stwierdzić , ale właśnie tym wpisem reprezentujesz 'plotkarski' poziom dyskusji.
Wybacz mi prosze ten komentarz.
He, he , he
https://www.youtube.com/watch?v=VVbsl_ZJsdM
Od nich otrzymasz wszystko czego dusza zapragnie. ;-)))
@grazynahayes Poczta Polska powinna się skupić na tym do czego została stworzona - czyli przesyłkach.
Jeszcze zrozumiem możliwość regulowania płatności itp. ale to co się teraz dzieje, np. w limanowskiej placówce to jakaś komedia. Klocki, puzle, słodycze, jedynie słuszna prasa (ta przynajmniej jest eksponowana na widoku), przepisy siostry Władysławy (czy jak ona się tam nazywa) itp. itd.
Czy tym się powinna zajmować ta placówka? Nie sądzę.
Wspominałem wyżej o tegorocznych podwyżkach cen usług. Dochodzi do tego, że już bardziej opłaca się zamówić kuriera niże marnować swój czas na nadanie paczki w tej instytucji.
Nie nadasz jednak listu poprzez kuriera. Mnie osobiście odpowiada te rozwiązanie, z różnorodnością asortymentów dostępnych na Poczcie Polskiej. Takie rozwiązania są również stosowane w krajach zachodnich. Tam często placówki pocztowe mieszczą się w dużych supermarketach, więc nie mają problemu z klientami. W tych, które nie sa w supermarketach też zazwyczaj wyodrębnione mają drugie stanowisko, które stanowi mały sklep z artykułami spożywczymi i prasą. Praktycznie więc są to podobne rozwiazania do naszych polskich.
Pamiętaj to ludzie często decydują gdzie chcą mieszkać, na wsi czy w mieście. Wielu mieszkańców dużych miast, buduje się na wsi lub tam migruje. My też dokonaliśmy takiego wyboru. Nie znaczy to jednak , że ludzie mieszkający na wsi mają mieć gorszy dostęp do infrastruktury.