Rząd wycofał się z Podłęża-Piekiełka? Tak twierdzi poseł PO, minister temu zaprzecza
Oczekiwana od lat linia kolejowa Podłęże – Piekiełko miała powstać do 2026 roku. Tymczasem według posła PO Andrzeja Czerwińskiego, rząd podjął decyzję o zawieszeniu finansowania prac projektowych związanych z tym przedsięwzięciem. Informacje dementuje minister Andrzej Adamczyk, nazywając je „wyssanymi z brudnego palca”.
Może Cię zaciekawić
Niejednogłośne wotum zaufania
W piątek (19 czerwca) odbyła się sesja Rady Miasta Limanowa, której głównym punktem była debata nad raportem o stanie miasta za 2025 rok. Radni...
Czytaj więcejMilionowe straty i setki interwencji. Sześć lat od powodzi (ZDJĘCIA, WIDEO)
W czerwcu 2020 roku, nocą z soboty na niedzielę (20/21 czerwca) podczas nawałnic woda wystąpiła z koryt potoków i rzek w całym region...
Czytaj więcejOdeszli w ostatnich dniach…
21 czerwca 2026 r. śp. Janina Boczoń, 66 lat (Dobra) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w D...
Czytaj więcejOtwarcie sezonu na górze Paproć. Znamy program wydarzenia
W niedzielę (28 czerwca) na górze Paproć (645 m n.p.m.) zorganizowane zostanie Otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej. Wydarzenie rozp...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Ruszają letnie szkolenia małopolskich terytorialsów
W piątek (26 czerwca) rozpocznie się pierwsze letnie szkolenie w 11. Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Wakacje z WOT”...
Czytaj więcejEkspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejWojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcej
Komentarze (44)
@wartownik1, a dla ciebie nic nie zostało? Bo ja i wiele moich znajomych skorzystało na tym.
Jeszcze jest tutaj paruj 'totalnych' skrętów którzy wyją. To bez znaczenia. Takie wycie skraca życie. A zaś SŁYCHAĆ WYCIE-ZNAKOMICIE!!!!!
*licznik jawnego długu publicznego
Szacunkowa wielkość jawnego długu publicznego, po uwzględnieniu wahań kursu złotego, rośnie obecnie z 1005,2 mld zł na koniec grudnia 2017 r. do 1110,8 mld zł na koniec grudnia 2018 r., czyli o 289,1 mln zł na dobę, 12,1 mln zł na godzinę i 3346 zł na sekundę. Szacunki wykonano przy założeniu stałego kursu złotego z 4 IV 2018 (4,21 PLN/EUR).'
Źródło;
https://www.dlugpubliczny.org.pl/metoda-liczenia/
Ktoś chce to skomentować?
Kojot jaka z miana tematu? Brakuje pieniedzy w budżecie a PiS zadłuża nas tak jak PO.
Zadłużają nas na potęgę rozdając przy tym pieniądze i podnosząc podatki, rośnie inflacja a ty dalej jeden bełkot. Tak lepiej mają teraz Ci co przy korycie tacy jak- chyba Ty - bo teraz tylko im rośnie. Przeciętny pracujący Polak ma przerąbane i wiecznie pod górę.
Najpierw bylismy pod zabirem radzieckim, później niemieckim a teraz nadeszły czasy zaboru USA i Izrael (bankowy).
To taka polska ponoć skuteczna metoda, test na prawdomówność. ;-))To tak pół żartem, pół serio.
Może poiwodem pogłębiającej się zapaści finansowej w Polsce są już jawne , bezpodstawne i bezprawne żądania niektórych środowskich żydowskich o pieniądze od Polski i Polaków?
' ZACZĘŁO SIĘ - Polska Oficjalnie Dostała Żydowskie Roszczenia na 330 MLD w tle 447 i USA - Komentator '
https://www.youtube.com/watch?v=mwha8bQvMqE
Może jednak rząd podratuje budżet państwa , a tym samym znajdzie pieniądze na tę inwestycję w takli sposób?
' PIS Może Konfiskować Majątek Polaków - Jest USTAWA - Komentator '
https://www.youtube.com/watch?v=SEjws1NgxNE
Chociaż z drugiej strony można i tak:
' Wyciekła Tajna Instrukcja Fiskusa - Gnębić UCZCIWYCH - Oszuści są ZA CWANI - Komentator '
https://www.youtube.com/watch?v=8bhDPv6GY3U
Tak na zupełnie poważnie to jedyną NADZIEJĄ dla Polski i Polaków , aby powstrzymać kolejny rozbiór Polski to należałoby postąpć tak jak onego czasu postąpił J. Piłsudski to jest:
Wojsko powinno aresztować Prezydenta i Premier za domniemane działanie na szkodę Polski i Polaków, przeprowadzić proces coś w rodzaju sądu polowego.
Potem każdego, który sprzeniewierzył majątek Polski , wyprzedsał za pół darmo itp, też pod sąd, tak każdy po kolei .
To jest jedyna słuszna droga zaprzestaniu złodziejstwu i rozbiorowi Polski.
Wtedy nowe wybory i nowe możliwości się przed Nami otworzą. W normalnym kraju nie byłoby takich gierek i zagrywek przedwuyborczych jak się wydaje ta tutaj opisana jesy.
To wszystko wygląda jak przysłowiowy DOM WARIATÓW.
Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących.
https://marucha.wordpress.com/2010/07/01/kim-sa-kaczynscy/
TSilwer, pamiętasz ile było wrzasku w Unii jak zapowiedziano to, o czym piszesz? Zewsząd opory, a największe ze strony targowicy, która o mało się nie zapłakała, bo skończą się 'kanapki'? Ale jakoś przebrnięto i sklepy płacą już podatki. Co zaś do podziałów Polaków, najwięcej maja do powiedzenia Moskale. Oni nigdy nam tego nie odpuszczą, że ich opuściliśmy. Dlatego wraz z Niemcami chcą utrzymać ten status, poprzez skłócanie nas w polskojęzycznych niemieckich mediach, np. Onet, Fakt i wiele innych w 80% znajdujących się w rękach niemieckich tytułów. (Alex Springer)
@Spokojny, widać że jesteś bardzo niespokojny. Coś się stało i zabrali ci coś?
I to jest jedyne co warto było czytać z tych przesiąkniętych jadem ,nienawiścią,i głupotą komentarzy większości z was!
https://youtu.be/rTmiC-mt9rE
te opowieści o Podłęża-Piekiełko krąży jak się nie mylę
od około 30-lat ( i obwodnica grodu Limanowa )
między innymi jako kiełbasa wyborcza
ZNANY TEMAT OD LAT
aczkolwiek chciał bym by ta wiadomość okazała się
zwykłym feykiem a zapowiadana inwestycja doszła do skutku
pozdrawiam .
Przecież to nielogiczne - przecież rzut oka na mapę pokazuje, że gdyby Podłęże - Piekiełko miało powstać to właśnie tędy jest najbliżej do okolic Warszawy (przez Kraków). Jeżeli rząd polski zakłada, że w 2037 z Nowego Sącza do Baranowa pod Warszawą koleją mamy jeździć przez Tarnów i Kielce to ja się pytam, o co chodzi?????
Pomijając ujadanie polityczne to warto by Pan Minister na to pytanie odpowiedział rzeczowo.
I tyle - bo przecież tą koleją mają jeździć zarówno ci, którzy umierają teraz za PiS, jak i ci z PO.
Arcyksiąże Lech Kaczyński powiedział, że nie będziemy kupować gazu od Rusków tylko budujemy gazoport. Drugi arcyksiąże Jarosław Kaczyński jako premier powiedział, że nie podpisze umowy o gaz z Ruskami i podał rzad do dymisji..................Tylko problem w tym, że gazoprot budowano 11lat, a GAZ POLSCE BYŁ POTRZEBNY JAK KONIU OWIES..............................................
Pawlak przyszedł jako nowy wicepremier negocjował i musiał podpisać taką cenę jak mu ruscy dali............... Bo możliwości innego zakupu gazu nie było.................................Podpisał i zaskarżył umowe do swoich kolegów w UE dzięki czemu ruscy ceny gazu musieli obniżyć, a różnicę oddać.............
Włącz myślenie TSilver i nie pisz, że się interesujesz polityką jak tylko powtarzasz to co w TV reżimowej mówią i na portalu który o zgrozo nazywa się 'niezależna'