Ruszyła budowa muszli koncertowej
Limanowa. Ruszyły prace związane z budową w Limanowej nowej muszli koncertowej w Parku Miejskim. Koszt budowy to 614 tys. zł.
W ramach projektu „Lachowsko- Orawski Festiwal Kultur”, na który uzyskano dofinansowanie w wysokości 55 tys. euro, zrealizowana zostanie budowa muszli koncertowej oraz zorganizowany zostanie festiwal prezentujący dorobek artystyczny kultury polskiej i słowackiej.
Istniejące przyziemia muszli zostaną zaadoptowane. Powstanie tam zaplecze dla obsługi sceny koncertowej, na które składać się będą pomieszczenia: szatnia/przebieralnia, WC, pomieszczenie porządkowe. Nadbudowana część obiektu stanowi zadaszenie klatki schodowej i zaplecze techniczne obsługi plenerowych imprez rekreacyjno-kulturalnych.
Budowę muszli realizuje limanowska firma P.U.B. BUDREM Sp. z o.o. Według przetargu inwestycja ma zostać zrealizowana do 15 kwietnia.
Nowa muszla koncertowa ma być miejscem spotkań, imprez, koncertów i festynów. - Stworzy możliwość organizowania corocznych festiwali oraz będzie baza do organizacji wielu imprez o charakterze lokalnym i międzynarodowym - informuje Miasto Limanowa.
„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013”.
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcej
Komentarze (18)
Takie idealne miejsce na budowę amfiteatru było za budynkiem LDK. Tam widownia mogła być wkomponowana w skarpę Siwego Brzegu.
To jest lokalizacja z dala od budynków mieszkalnych.
Tam na miejscu jest Dom Kultury z całym zapleczem.
No to przez 'wspaniały' pomysł 'obwodnicy' spieprzyli wszystko:(((
Podstawą jest powszechny dostęp do wody pitnej, ochrona środowiska poprzez najbardziej efektywny dla mieszkańców odbiór nieczystości ciekłych i stałych i dobra komunikacja do każdego domu.
Dopiero w drugiej kolejności realizuje się inne potrzeby.
I tak to było robione w poprzednich kadencjach.
Teraz realizujecie inwestycje populistyczne, pozostawiając mieszkańców samym sobie.
O przepraszam, kupiliście, lub chcecie kupić cysternę do dowozu ludziom wody pitej, no jest to wręcz symbol XXI wieku, brawo:)))
Mogę równie dobrze zapytać Was czemu na przykład nie wybudowaliście nowej biblioteki, czemu nie wyremontowaliście sali widowiskowej w LDK, czemu nie wybudowaliście hali sportowej w Łososinie i tak dalej.
Wszyscy powinni robić po kolei, logicznie począwszy od tego co ludziom najbardziej codziennie do życia jest niezbędne, a i tak pracy starczy jeszcze na pokolenia.
Natomiast fakt pozostaje faktem, że ten teren za LDK został po prostu spieprzony i już:(((
Fajnie, że będzie muszla, czy jak kto woli amfiteatr. Poprzednicy nie wiedzieli, że można coś zrobić nie sprzedając czegoś z miasta.
Znany, a może byś się wyprowadził gdzieś, na przykład w Bieszczady, byłbyś przedstawicielem kolejnego ginącego gatunku w tamtym miejscu. Może nawet jakieś żubry lub jelenie by na ciebie głosowały. Z przeszłością bez-radnego byłbyś teź najsłynniejszym zakapiorem :D
Byli tacy, co twierdzili, że im kaktus na dłoni urośnie jak miasto 'muszle' odzyska. No i odzyskało. I robi z nią to, do czego została przeznaczona. No ale głupio gadać ktoś musi - my mamy od tego Pana 'tajemnicza szuflada' ;)
Powodzenia w inwestycji, może wreszcie w lecie można będzie siąść jak człowiek w parku i posłuchać przyjemnej muzyki :)
Wracając do tematu,czekam z niecierpliwością na zakończenie budowy i pierwszą imprezę.
Swoją drogą wciąż mam nadzieję, że wygląd tej muszli będzie inny niż na rysunkach, które gdzieś tu kiedyś były.
Pozostaje typowa zagrywka PO - spróbować zagłuszyć nieudolność igrzyskami.
I tak buduje się stadiony, muszle, ewentualnie ślizgawki za kilkaset tysięcy złotych. Buduje się, naturalnie, za kredyty, które co prawda kiedyś trzeba będzie spłacić kosztem np. dróg, wodociągów i szkół, ale co tam - gawiedź będzie miała atrakcję na wybory, a po wyborach niech będzie choćby potop.