Polityczne spotkanie opłatkowe PiS w szkole
Limanowa. W budynku jednej z limanowskich szkół odbyło się w niedzielę noworoczne spotkanie działaczy partii Prawo i Sprawiedliwość. Na "opłatku" obecni byli parlamentarzyści i lokalni członkowie struktur PiS. Spotkanie było również okazją do "rozmów, wymiany poglądów i planów na przyszłość" - w kontekście zbliżającego się terminu wyborów samorządowych.
Spotkanie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości odbyło się w niedzielę (21 stycznia). Członkowie i sympatycy partii zebrali się w budynku Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej.
Poza liderem PiS na Limanowszczyźnie Mieczysławem Urygą, w noworocznym spotkaniu udział wzięli m.in. poseł Arkadiusz Mularczyk i jego żona Iwona Mularczyk, senator Jan Hamerski, radny wojewódzki Grzegorz Biedroń oraz radni powiatowi, m.in. przewodniczący Józef Pietrzak, Wojciech Włodarczyk, Czesław Kawalec, Józef Jaworski, Ewa Filipiak, Beata Krzyściak, Stefan Hutek i Kazimierz Jasiński. Obecni byli też wójtowie, radni z miasta Limanowa i gminy Limanowa oraz urzędnicy m.in. limanowskiego starostwa.
We wspólnej modlitwie i podczas łamania się opłatkiem działaczom partii towarzyszył proboszcz limanowskiej parafii Matki Boskiej Bolesnej ks. Wiesław Piotrowski.
Wspólnie połamaliśmy się opłatkiem, co jest dla mnie tradycją pełną symboliki i wzmacniającą więź między nami. Spotkanie było również okazją do rozmów, wymiany poglądów i planów na przyszłość - napisał w mediach społecznościowych starosta Mieczysław Uryga, który dziękował parlamentarzystom za obecność i wspieranie lokalnych struktur.
Wydarzenie w mediach społecznościowych skomentowała także radna Ewa Filipiak. W jej wpisie znalazły się bardziej polityczne wątki. Przede wszystkim było to nawiązanie do zaangażowania się wicestarosty z PiS Agaty Zięby w tworzenie własnego, niezależnego komitetu wyborczego “Wspólny Powiat”. Warto odnotować, że Agata Zięba nie wzięła udziału w noworocznym spotkaniu struktur Prawa i Sprawiedliwości.
Bardzo miło mi było spotkać wszystkich życzliwych członków PiS powiatu limanowskiego oraz naszych sympatyków. Jestem pod wielkim wrażeniem, że w momencie, gdy chwilowo nie rządzimy w kraju i gdy niektórzy z naszych członków "ustawiają się do wyborów samorządowych" z opozycją, tak wielu z was jest lojalnych, a co mówiąc więcej… jestem pod wrażeniem ilości osób, które chcą zostać członkami PiS. Przywracacie mi wiarę w ludzi i dobrą przyszłość naszego powiatu! - skomentowała w mediach społecznościowych radna Ewa Filipiak.
Czy według Ciebie spotkania polityczne powinny odbywać się w szkole?
Może Cię zaciekawić
Wahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową DP1632K na odcinku między miejscowościami Zawadka i Podłopień muszą przygotować się na nadchodzące z...
Czytaj więcejAuto uderzyło w rów oraz skrzynki z gazem i prądem
Do zdarzenia doszło w środę (24 czerwca) około godziny 11:30 w miejscowości Krasne-Lasocice na terenie gminy Jodłownik. Samochód osob...
Czytaj więcejKierowca stracił panowanie i doprowadził do wywrócenia Seata
Wczoraj (23 czerwca) kwadrans po godzinie 16:00 doszło do kolizji drogowej w miejscowości Stara Wieś na terenie gminy Limanowa. Z ustaleń p...
Czytaj więcejZarząd Powiatu bez wotum zaufania - to w praktyce wniosek o jego odwołanie
Dzisiaj (24 czerwca) odbyła się sesja Rady Powiatu Limanowskiego, podczas której podsumowano działania samorządu za 2025 rok. Głosowania nad wot...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Nocny pożar zabudowań - ewakuowano siedem osób i stado bydła
W środę (24 czerwca) o godzinie 3:16 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dobra. Na miejsce ski...
Czytaj więcejOd dziś wahadło na DW 968 - sprawdź utrudnienia drogowe
Od dziś zmienia się organizacja ruchu na ulicy Władysława Orkana, będącej ciągiem drogi wojewódzkiej nr 968. Pierwsze dwa etapy zaplanowanych ...
Czytaj więcejAbsolutoryjna sesja Rady Powiatu - oglądaj na żywo
Transmisja sesji na żywo od godziny 9:00 Porządek obrad: Otwarcie sesji. Wnioski do porządku obrad. Przyjęcie protokołu z XVI sesji...
Czytaj więcejJutro sesja absolutoryjna. Co z odwołaniem członka zarządu?
Jutro odbędzie się sesja Rady Powiatu Limanowskiego. Porządek obrad obejmuje m.in. debatę nad raportem o stanie samorządu, a także głosowanie n...
Czytaj więcej- Wahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
- Auto uderzyło w rów oraz skrzynki z gazem i prądem
- Kierowca stracił panowanie i doprowadził do wywrócenia Seata
- Zarząd Powiatu bez wotum zaufania - to w praktyce wniosek o jego odwołanie
- Nocny pożar zabudowań - ewakuowano siedem osób i stado bydła
Komentarze (68)
1. Czy za wynajęcie sali na spotkanie szkoła otrzymała stosowną opłatę?,
czy możne kartonowy czek?
2. Co robił na spotkanie partyjnym proboszcz?, pewnie popierał życie członków PiS w pokorze, skromności i służbie narodowi.
Takie sytuacje pokazują, że politycy PiS-u nie są tak zgodni, jak się to może wydawać. W rzeczywistości często rywalizują ze sobą, a ich układ jest oparty na interesach osobistych i politycznych.
Takie sytuacje pokazują, że układ PiS-u w Limanowej jest oparty na interesach osobistych i politycznych, a nie na wspólnych wartościach.
No właśnie się skupiamy na komuchach. Przecież PIS to partia populistyczna, jest w niej wielu byłych działaczy PZPR, ostatnie 8 lat to były autorytarne rządy Jarosława Kaczyńskiego
Proszę nie mylić krytyki z merytorycznymi uwagami. Gdy zarzad z nich skorzystał pochwaliłam ale o tym Pan @tonymld raczył zapomnieć.
Panowie obowiązkiem radnego jest brać czynny udział w praca rady a także zadawać trudne pytania a także sugerować odmienne rozwiązania. Rada nie może służyć jedynie do naciskania przycisku "ZA" na urządzeniu do głosowania.
Uważa Pan, iż nie miałam racji mówiąc n.p., iż za mało wydatkujemy środków na rozwój turystyki albo, że mamy wiele ważniejszych inwestycji niż rozbudowa budynków starostwa itp.?
A co do wzrostu komunikatywności to chętnie skorzystam z Pana rady..
Interesuję mnie to, czym by mogła się zajmować w razie utraty posady w starostwie.
Oczywiście, nie można wykluczyć, że ludzie w Limanowej rzeczywiście nie są głupi i dlatego nie popierają KO. Jednak należy pamiętać, że wyborcy nie zawsze głosują racjonalnie. Często kierują się emocjami lub innymi czynnikami, które nie mają związku z programem partii.
Ostatecznie, to wyborcy zdecydują, jaka partia będzie rządzić w Limanowej. Ale nie będzie już tak kolorowo dla Prawa i Sprawiedliwości, chyba mieszkańcy się przekonali co są warci.
Ja pomimo wszystko jestem lojalna wobec wyborców i solidnie pracuję w radzie.
Wasze partie nie organizowały nigdy po 89 roku spotkań w szkole? Niech mi ktoś wskaże partię, która nigdy nie wykorzystała szkoły do spotkań. To z waszej strony MOWA NIENAWIŚCI. W ten sposób nakręcacie innych i napędzacie skalę nienawiści.
Po pierwsze to ja nie jestem w żadnej partii a po drugie nie pisz głupot bo to PIS nakręca skalę nienawiści i jak to robił przez 8 lat w TVPiS tak i dalej teraz w TV Republika
Albo jeszcze jak to wcześniej napisałeś "Kto pyta nie bladzi" - to zapytaj i nam powiesz.
Co do organizacji wesel w szkołach - wyobraź sobie, że ja miałem w latach 90. weselisko w szkole. No a teraz? Mój syn wyśmiewa wszystkich znajomych co to robią wesela po OSP. W szkołach nie ma mowy, bo czy zabawach tanecznych posadzka na salach gimnastycznych ulega zniszczeniu - normy nie puszczają
Nakręcało życzliwość ???????!!!!!!!!!
Nienawiść do prawicy tak ci przyćmiła mózg, że ty już nie potrafisz obiektywnie spojrzeć na rzeczywistość
Staroście należy współczuć za to, iż zawsze stał za p. Agatą Z. murem, w kampanii ją popierał nawet a ona nigdy go nie obroniła przed zarzutami radnych.
2. Pan Hutek zarzuca staroscie czlonkostwo w ORMO, choc jest to niemozliwe, poniewaz starosta byl wtedy za mlody. Hutek jest w PiS czy poza pis? Nawet opozycja tak zarzadu nie krytykuje jak wasza dwojka.
3. Kazdy ma prawo do odmiennego zdania ale liczy sie jakosc dyskusji. Niestety obecnie Pani atakowala zarzad PiSowski a teraz nagle przed wyborami na spotkaniu oplatkowym udajecie jedna wielka kochajaca sie i obludna rodzine. To jest po prostu falszywe.
4. Odnosnie starosty: wyznaczyl Ziebie do kandydowania do Sejmu, Pani oraz Pan Wlodarczyk za plecami Mieczyslawa zabiegaliscie o miejsca na listach do sejmu. Jak wiemy skonczylo sie porazka, dla wszystkich.
5. Dlatego uwazam ze ww dzialania oslabiaja pozycje pelnomocnika oraz partii.