Policja o manifestacjach: ponad 300 uczestników, bez zakłóceń porządku i konfrontacji (nowe zdjęcia)
Limanowa. - Z naszego punktu widzenia całość przebiegała stosunkowo spokojnie – informuje limanowska policja, w odniesieniu do wczorajszych wydarzeń w rynku. Według szacunków mundurowych, w obu manifestacjach wzięło udział ponad 300 osób.
Według szacunków policji, wczoraj wieczorem na rynku w Limanowej zgromadziło się około 300 osób – mniejszą, liczącą około 100 osób grupę stanowili uczestnicy kontrmanifestacji organizowanej przez nowosądecki oddział Młodzieży Wszechpolskiej, natomiast ponad 200 osób uczestniczyło w „strajku kobiet” na płycie rynku.
- Policjanci byli na miejscu, z naszego punktu widzenia całość przebiegała stosunkowo spokojnie. Nie doszło do większych zakłóceń porządku, były jedynie drobne utarczki słowne, na które od razu reagowali policjanci, przywołując uczestników do zachowania zgodnego z prawem. Nie doszło też do konfrontacji dwóch przeciwnych grup – mówi nadkom. Piotr Wąchała z Komendy Powiatowej
Jak ponadto informuje przedstawiciel limanowskiej policji, nie stwierdzono by osoby uczestniczace w obu manifestacjach nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.
Komenda nie informuje, ilu funkcjonariuszy obstawiało wczorajsze wydarzenia w Limanowej oraz z jakich jednostek skierowano w tym celu policjantów.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Sandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (53)
Cudownie. Dziewczyny, Dominikanin, ksiądz ojciec Szustak jest po waszej stronie :) Może dzięki wam nawet Kościół się nawróci i tam też dokona się rewolucja i porzucenie scieżki fanatyzmu, zła, chciwości i nieprawosci w jego wnętrzu.
https://wpolityce.pl/polityka/523304-sejm-przeglosowal-przymus-szczepien-na-covid-19
Znacie Powiedzenie "Divide et impera" ??? co oznacza DZIEL I RZĄDŹ czyli na obecną chwilę najprościej ujmując chcą poróżnić Polskie Społeczeństwo byśmy się wszyscy razem nie zjednoczyli przeciwko nim bo wiedzą że to mogłoby się dla nich źle skończyć.
POLACY WSZYSTKIM NAM CHYBA LEŻY DOBRO NAS WSZYSTKICH JAK I NASZEJ OJCZYZNY ALE DO TEGO PROWADZI WIELE ŚCIEŻEK I NIE WAŻNE CZY JESTEŚ ZWOLENNIKIEM ABORCJI , KK , I INNYCH RZECZY BO TO SĄ SPRAWY ŚWIATOPOGLĄDOWE I KAŻDY MA DO TEGO PRAWO , ALE NA OBECNĄ CHWILĘ SĄ SPRAWY O WIELE WAŻNIEJSZE BO MOŻE I NAWET WALCZYMY O SWOJĄ POLSKĘ O SWOJE RODZINY.
Zjednoczmy się wszyscy i zapomnijmy o różnicach jakie nas dzielą , stańmy RAZEM w obronie nas wszystkich przed próbą wprowadzenia totalnego zamordyzmu !!!!!!!
POLACY NIE WALCZCIE MIEDZY SOBĄ !!!!!!
POLACY WALCZCIE RAZEM Z PRAWDZIWYM WROGIEM !!!!!!!
Mamy jednak szczęście że urodziliśmy się w normalnych czasach i możemy żyć, pracować itd, bo niejeden z nas całe życie zmaga się z jakąś chorobą lub ułomnością a jednak dane nam było się urodzić . Strach pomyśleć co będzie jeśli kiedyś twojej "mamusi" nie spodoba się że będziesz miał rude włosy, a może krzywe zęby , a może w ogóle że będziesz.........
Odczłowieczanie zaczyna się od dzieci nienarodzonych ale nikt nie jest w stanie powiedzieć od kiedy jest się lub przestaje się być człowiekiem i wg "aktywistek" można cię zabić, mam nadzieję że ja tego nie dożyję ale obawiam się że idąc tym tokiem myślenia zaczniemy zabijać nie tylko tych którzy sie jeszcze nie urodzili bo z jakichś względów nam są niepotrzebni lub nie pasują np(za małe mieszkanie") ale też zaczniemy zabijać tych którzy już przestają być potrzebni bo trzeba się opiekować, bo marudzi bo ZUS nie daje rady.........
Powtarzam mam nadzieję że ja tego nie dożyję...
z raportu Guttmacher Institute wynika, że w krajach gdzie jest najostrzejsze prawo antyaborcyjne przeprowadza się najwięcej aborcji. Że zajmowanie się aborcją to zwracanie uwagi na płomienie, a nie benzynę je podsycającą, bo najczęściej powodem aborcji jest niechciana ciąża, a ta jest wynikiem słabego dostępu do antykoncepcji i braku odpowiedniej edukacji seksualnej. Że prawo do aborcji to nie obowiązek jej przeprowadzania i taka narracja to absurd.
i dalej wiem z innych raportów, że takie zakazy jednak uderzą w ludzi. Najbiedniejsze nie będą mogły pojechać do Czech. Więcej z nich będzie próbowało usunąć ciążę chałupniczo, w późniejszym etapie, z większym ryzykiem. I nie jest mi do śmiechu.
i mi też nie jest do smiechu a swojej moralności nie zaaplikujesz do innych siłą
@Manitou do Ciebie i do innych bardzo anty manifestacją!To że były młode dziewczyny to one nigdy nie dorosną, nie będą matkami? Czy według Was każda z dziewczyn/kobiet które wczoraj były na demonstracjach są za aborcją?? chyba w ogóle nie rozumiecie idei całego protestu! Hasło ,,nie przymus a wybór" mówi Wam coś? chyba nie muszę więcej pisać?
Skopiowalam wpis Polki ( nie pomne nazwiska, bo nie moge juz znalezc)
Wklejam, bo podpisuje sie pod powyzszym.
wystarczy rzucić hasło i jak stado baranów rzucają się za tłumem. Politykom ostatnią rzeczą o jaką chodziło to los tych dzieci, a jedynie o zrzucenie z siebie odpowiedzialności za tragiczny stan kraju. Polecam obejrzeć dzisiejsze obrady sejmu gdzie karakan bez maseczki wprost pluje ludziom w twarz. Punkt ustawy powinien być doprecyzowany a nie całkowicie usunięty, ale kto z wojujących o tym wie. Wszyscy liczą że nie będzie kolejnego lockdownu, kiedy wszelkiego rodzaju protesty i zamieszki będą to tego idealnym pretekstem. Najlepiej się wzajemnie zabijać, oskarżać, kłócić, dać możliwość garstce będącej przy korycie pozjadać resztki ze stołu i uciec. Osądzi ich jak zwykle Bóg i historia....czyli nikt.
Najlepiej decydować za kogoś, ale jakby wam się taka sytuacja zdarzyła, że połowy płodu nie ma w imię czego chcielibyście to znosić? Bo religia nakazuje? To ja współczuję wam tej religii.
Jak jesteście tacy świętojebliwi to pewnie grzecznie co tydzień w kościele, żadnych zdrad, kradzieży (pobranie nielegalne pliku to też kradzież) - sami święci idący do nieba. Przecież tak nakazuje religia.
Odwalcie się więc od kobiet, one same potrafią decydować.
Lekcja 1. Godność każdego człowieka i prawa, które mu przysługują
Lekcja 2. Nasze prawa i obowiązki
w lekcjach wg policji uczestniczyło około 300+100 osób (różne klasy)
wg mnie zdali egzamin
Bladego pojęcia o życiu.
No chyba, że przyszły tylko po to by po imprezach, które kończą się seksem i ciąża - mogły usunąć ciąże bez przeszkód - zgodnie z prawem.
Gówniary do nauki
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7990609,jaroslaw-kaczynski-kotwica-w-klapie-polska-walczaca-powstanie-warszawskie.html
https://www.youtube.com/watch?v=I0tEpeX1e98
Ale uważaj , aby ci po imprezach kończących się seksem i ciążą niespodzianki do domu nie przyniosła. Daj boże w całości i bez wad . Tak że pomyśl jednak najpierw tępy klocu co piszesz tatuśku z bożej łaski i nie obrażaj tych dziewczyn .
A tu głos ciut młodszego pokolenia od Powstańców Warszawskich
https://www.kik.waw.pl/aktualnosci-kik/stanowisko-zarzadu-klubu-inteligencji-katolickiej-w-warszawie-w-zwiazku-z-sytuacja-po-decyzji-trybunalu-konstytucyjnego-z-dnia-22-pazdziernika-2020-r/?fbclid=IwAR2H9skHFXSeQyAVL6id6yC2KbOlb8BD-yAYu0UP6jOyZ0SfLbWTf2Kd8wY
https://www.facebook.com/solidarnizkobietamipl/videos/266928654746706/
Nikogo nie obrażam - zachowanie dziewczyn podczas protestu pozwala wyciągnąć takie wnioski.
Jak ja chodziłem do szkoły to było nie do pomyślenia, żeby dziewczyna przeklinała.
Teraz w imię nowoczesności pozwala się na takie zachowane.
Z resztą Twój styl pisania raczej kulturalny nie jest....
i tak na tym forum nie rozwiążemy tej sprawy
nie maja sensu te potyczki słowne
dobranoc wszystkim
Kochaj bliźniego jak siebie samego!
1 za fałsz
2 nie zachowanie 1.5m
3 dymy do negocjatorów
4 opuszczenie schodów
Krzysztof Grochot
Nie widziałem jeszcze księdza w sejmie, choć wg konstytucji ma do tego prawo, więc ciężko powiedzieć że jest upolityczniony. Każdy z Nas ma prawo do swoich poglądów i kościół także.
Pewnie jesteś niedowidzacy i niedosłyszący. Nie usprawiedliwia to wprawdzie ale tłumaczy stan twojej głowy.
Weź sobie wygogluj pis i kościół i rzuć choć jednym okiem na zdjęcia z mszy w których uczestniczy cały pisiorski rząd i posłuchaj agitacji głoszonych z ambon przez pisiorów . A poten resztkami zwojów pomyśl ....... i nie pisz kłamstw.