Państwo chce przekazać 300 tys. zł na legalizację nielegalnych budynków w Koszarach
Koszary. Małopolski Urząd Wojewódzki może zapłacić za legalizację domów na osiedlu romskim we wsi Koszary, wybudowanych bez stosownych pozwoleń i uzgodnień. Pieniądze mają pochodzić z rządowego programu integracji mniejszości. Uregulowanie sprawy jednego budynku to koszt rzędu 50 tys. złotych.
Może Cię zaciekawić
Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejUderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejPonad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
W czwartek (11 czerwca) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, po rozpoznaniu apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonego, utrzymał w mocy wyrok Sądu R...
Czytaj więcej70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie zorganizowano jubileusz ks. prałata Józefa Ko...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
- Ponad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
- 70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
- Entomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
Komentarze (78)
Czemu zawsze mają fory?! Jak by normalny Polak wybudował właśnie taką 'samowolkę', to by sie państwo nad niczym nie zastanawiało. Kazali by zburzyć budynek, wystawilili wysoką grzywnę i nie zastanawiali by się czy lokatorzy mają się gdzie podziać. A tu?! Oczywiscie wszstko by im pomóc! Chcą równości to niech wszystkich równo karają!
Przecież ma swoich pracowników nadgorliwych czyżby bali się o swoje dupy???
Nas Polaków się nie boją dziwne!!!
Co ta sfora nierobów daje społeczeństwu, że ono się chce tak odwdzięczyć dając im 300 tyś?
Każdy normalny człowiek musi przejść procedurę uzyskania pozwolenia i odbioru płacąc po drodze za projekty, uzgodnienia i odbiory. Za cyganów zrobi to wynajęte przez urząd biuro i podatnicy, czyli my za to zapłacimy.
Wysłać buldożery, a cygany niech idą pod most , albo wracają do siebie czyli do Indii. Tam jest ciepło i można spać na chodniku. Tylko kto im da na papierosy jak każdy z nich lubi spalić paczkę dziennie?
To ma byc panstwo prawa rownego dla wszystkich?
Kpina, czysta kpina! Byscie lepiej ludzi nie wkur.....(zali).
Skandal! Czuję sie w tym kraju jak niewolnik, który wykorzystywany jest przez cwaniaków typu: politycy,mniejszości etniczne , lumpy i inne perfidne darmozjady ! Nie mam złudzeń, że żyję w kraju bezprawia. Przykre...
Satelitki widzę mają.Gdyby się coś zapaliło to kto będzie winny oczywiście niedobrzy Polacy - tak jak było z palącym się nagrobkiem w Łososinie.
Kto płaci za prąd śmieci podatki itp.Skąd mają na telefony papierosy i na piękne tatuaże !
Czy na coś sobie zarobili czemu o to nie zapytała kiedyś reporterka TTV
Ciekaw jestem kto i jakim prawem przyłączył te budynki do sieci elektrycznej,czy były jakieś odbiory ?
Satelitki widzę mają.Gdyby się coś zapaliło to kto będzie winny oczywiście niedobrzy Polacy - tak jak było z palącym się nagrobkiem w Łososinie.
Kto płaci za prąd śmieci podatki itp.Skąd mają na telefony papierosy i na piękne tatuaże !
Czy na coś sobie zarobili czemu o to nie zapytała kiedyś reporterka TTV '
A co - o nie słyszał nigdy o 'PRAWIE KADUKA' zawsze ini o hamurabiego - 'oko za oko '
no przecie PAN MP - 'PIASTUJE' ..
To jak to jest - jeszcze nie skontrolowali, ale już chcą legalizować? Jeszcze nie widzą co, ale już 'przyklepują pieczątki'? Kierując się tą metodologią działania, jak podejdzie do mnie Policjant na ulicy i poprosi o dokumenty, a ja go kopnę, za przeproszeniem, w d.pę, to zamiast oskarżenia o czynną napaść powinienem usłyszeć pytanie, czy życzę sobie podwózkę na siłownie w celu pokopania worka treningowego. Bo to właśnie uczynili Panom Inspektorom romowie - kopnęli mentalnie w d.pę na progu swojej działki odmawiając prawa do kontroli. Kiedy to się skończy?
Jeszcze szyderczo pieniądze na potraktowanie ulgowo romów będą pochodzić z programu integracji mniejszości romskiej. To jest integracja mniejszości - uczenie że stoi się ponad prawem dotyczącym większości?
Mieszkają w Polsce, chcą się asymilować, niech zaczną od przestrzegania polskiego prawa! Amen!
'kopnęli mentalnie w d.pę na progu swojej działki odmawiając prawa do kontroli.'
Panie kpiarz-u, proszę nie nazywać wspólnego dobra, ich progiem.
'– przed kilkunastoma laty, cztery zostały wybudowane na działce należącej do gminy Limanowa, dwa zaś na gruncie Skarbu Państwa. '
PINB potrafi dać w kość szaremu człowiekowi, CZEMU GMINIE LIMANOWA I SKARBOWI PAŃSTWA NIE PODSKOCZYŁ, WŁAŚCICIEL(urząd) ODPOWIADA ZA TO CO JEST NIELEGALNE NA JEGO GRUNCIE, mam na takich inspektorów jedno określenie, które publicznie użyć mi nie wolno ... :)
Jaka linia obrony P.Starosty ?
Jacy to my jesteśmy złośliwi a oni tacy biedni!!!
Tym co w d..ę dawał!!!
Dziwny 'DEMO'- kratyczny kRAJ /..nie PAŃSTWO / - tu CYGANY / no może być ROMY - pokazują że 'kupy' nikt nie ruszy a .. z kolejnej strony doktory R / -rodzinne / odwrotnie - że to jednostki decydują o zdrowiu 'kupy ' ..
Pana redaktora i nas czytelników ktoś wprowadza w błąd. 4 metry odległości jest wymagane od budynku do granicy działki własnej działki to daje łącznie 8 osiem metrów pomiędzy domami.
Przepraszam leżeli się mylę bo prawo cygańskie może stanowić inaczej ... hi,hi
Za pudełko czekoladek mogę wskazać 2 działki jedna gminna druga skarbu obydwie powyżej pół hektara na których można budować z dopłatą państwową 50 tysiaków i bez konieczności straty czasu na załatwianie formalności trwających średnio od pół do jednego roku. :)
@boba'wybudowali mostek, szer. ok 1,5 m własnoręcznie. Dostali nakaz natychmiastowej rozbiórki, lub zapłaty...125000 zł'
jak się jest synem burmistrza to wystarcza kara 10 tysięcy złotych bez nakazu rozbiórki willi.
http://zakopane.naszemiasto.pl/artykul/zakopane-nie-bedzie-apelacji-ws-grzegorza-m,1731107,art,t,id,tm.html
Art. 32.
1.Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2.Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Szanowny panie starosto a ten wyrok to co .
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9590E4AEF5
Wypadało by zadbać o własne podwórko i bezpieczeństwo .
Nie lepi poprośić ksiendza z kropidłem i poświęcić , więcej to pomoże a pieniądze dać daremnikom niech majom.
Chyba że władze postawiły na opłatę cenzora... Niektóre komentarze tu i ówdzie giną...
Co do samego artykułu, to ja w takim razie jestem za oddaniem im tych 300tys., ale w zamian proszę rząd od razu o zniesienie wszystkich przepisów dotyczących działania na własnej działce - od budowy domu, garażu, pozwoleń od konserwatorów zabytków na remonty w niektórych przypadkach, przez płot, aż po zieleń itd. Żadnych potrzebych pozwoleń, planów itp. na swoim terenie. Może wtedy poczujemy się jak oni - jak w trochę bardziej wolnym kraju. Ewentualnie niech rząd mi to wszystko sponsoruje. A co!
Może panna @bearchen również odpowiedzieć!
https://www.youtube.com/watch?v=t8gHjZwnXo0
No pewnie,u nas chcąc odbior domu zrobić to sie trzeba ochodzić jak głupi z każdym kwitkiem i jeszcze problemy MASAKRYCZNE stwarzaja,a ile sie czeka aż łaskawie odpowiedzą,to źle tamto źle a cyganom jeszcze my zapłaćmy... Blaszak jak postawi sie na działce to problemy robią przy odbiorze, a cyganie jest super ,cacy moresiki ,jeszcze im tam burdel darmowy postawcie !!! Limanowscy urzędnicy nawróćcie sie póki jeszcze czas,i nie róbcie na złość zwyklym obywatelom,cyganie na pewno to docenią i będą pluli na was jak do tej pory na wszystkich.'kameruj ....' tyle w temacie ;/
Takie zamiary Urząd Wojewódzki miał parę lat wstecz. Nic z tego nie wyszło bo tego zalegalizować się nie da.
Nie płacisz podatków, to ci się nie należy.
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-burmistrz-odmowil-pogrzebu-romskiemu-niemowleciu,nId,1583310
płaćcie dalej frajerzy podatki, to dzieki Wam jest taka patologia! Ja nie płacę żadnych podatków ani do gimy na moresy, ani do skarbówki ani ZUS (piramida finansowa) tylko odwołuje się od wszystkich decyzji, piszę skargi i mogą mnie urzędasy cmoknąć w d*****!
Nie wspieram patologii na Koszarach!
Przecież Romowie nie zawrą z gminą umowy najmu i nie zaczną płacić czynszu.
SZANOWNI STAROSTO I BURMISTRZU I WÓJCIE - KATEGORYCZNIE NIE MA TEN POMYSŁ POPARCIA. WY WŁODARZE NIE MOŻECIE SIE ZGODZIĆ NA TAKIE BEZPRAWIE. NAM NIE WOLNO STUDNI WYKOPAC BEZ ZGŁOSZENIA A TU TAKIE RZECZY SIE WYPRAWIAJĄ. CYGANY BUDUJĄ BUDYNKI I SZOPY , ZACZEPIAJĄ POD SKLEPAMI ŻEBY IM PIENIĄDZE DAĆ, ZACZEPIAJĄ I STRASZĄ MŁODZIEŻ KTÓRA STOI NA PRZYSTANKACH . ZACZEPIAJĄ I BLUŹNIERCZO OBRAŻAJĄ DZIEWCZYNY CZEKAJĄCE NA BUSY NAWET JE SZARPIĄ ZA TORBY CZY PLECAKI. OPLUWAJĄ POLICJANTÓW INTERWENIUJĄCYCH. I W 99% TYCH PRZYPADKÓW UCHODZI IM TO BEZ KONSEKWENCJI.
WYŁUDZAJĄ Z KASY Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ZAPOMOGI , A PRZECIEŻ PRAWIE WSZYSCY ZBIERAJĄ ZŁOM I WYSTARCZY ZAPYTAĆ W SKUPACH ZŁOMU PO ILE TYSIĘCY ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE IM WYPŁACAJĄ. ZŁOMY PROWADZĄ EWIDENCJĘ DOWODÓW OSOBISTYCH DO WYSTAWIONEJ ZAPŁATY ZA ZŁOM WIĘC ŁATWO URZĘDY SKARBOWE MOGŁY BY TO USTALIĆ. A TU MASZ CI TAKI PREZENT Z NASZYCH CIĘŻKO ZAROBIONYCH PIENIĘDZY UTRZYMUJEMY 'PASOŻYTY SPOŁECZNE' . WOBEC TEGO NIECH STAROSTWO OGŁOSI AMNESTIE BUDOWLANA DLA WSZYSTKICH , A NIE TYLKO DLA PASOŻYTÓW.
CZY SPRAWIEDLIWOŚĆ I RÓWNE TRAKTOWANIE TO FIKCJA !? LEGALNIE POSTAWIONE OGRODZENIE JEST NIELEGALNYM, A NIELEGALNE ROMSKIE BUDY UZNAJE SIE ZA LEGALNE !?
LUDZIE PISZMY WSZYSCY O TYM DO MEDIÓW I TO TEGO ORGANU CO IM CHCE TO ZALEGALIZOWAĆ ... TYLKO SZUM MOZE POMÓC W BEZPRAWIU