Otwarcie pierwszego marketu Kaufland
Limanowa. Jutro otwarty zostanie pierwszy w Limanowej supermarket sieci Kaufland.
Dla klientów market zostanie otwarty jutro (2 października), dzisiaj natomiast odbyło się uroczyste zainaugurowanie jego działalności, na które zaproszono m.in. przedstawicieli lokalnych władz, w tym posłankę Urszulę Nowogorską, przewodniczącego Rady Powiatu Józefa Pietrzaka i członka Zarządu Powiatu Wojciecha Włodarczyka, burmistrz Limanowej Jolantę Juszkiewicz wraz z zastępcą Katarzyną Aue-Kęsek i szefową miejskiego wydziału promocji Justyną Tokarczyk.
W czasie spotkania miała miejsce prezentacja sklepu i jego asortymentu. Przedstawiciele sieci Kaufland podkreślali, że zamierzają rozwijać się wraz z regionem. Jak wskazywali, ich sklep w Limanowej to także miejsce pracy dla kilkudziesięciu osób.
Market w Limanowej przy ul. Zygmunta Augusta 14A jest 255 sklepem sieci w Polsce. Na powierzchni 3,6 tys. metrów kwadratowych oferowanych jest około 16 tys. artykułów, w tym marek własnych. Sklep wyposażono w system umożliwiający samodzielne skanowanie kodów produktów w czasie zakupów przy pomocy specjalnych urządzeń, co pozwala na szybsze dokonanie płatności przy kasie.
Poza tradycyjną halą sprzedaży w budynku znajduje się również mały pasaż handlowy z najemcami, w tym stoisko firmy Laskopol oraz punkt gastronomiczny tarnowskiej piekarni “Strusinianka”.
Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 8:00 do 20:00.
Kaufland to sieć hipermarketów, należących do niemieckiej Grupy Schwarz, do której należy także sieć dyskontów Lidl. Sieć obecna jest w Polsce od 2001 roku.
Może Cię zaciekawić
350 uczestników kolejnego forum osób z niepełnosprawnościami
W środę (17 czerwca) w Parku Hrabiów Wodzickich w Porębie Wielkiej odbyło się IV Forum Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie zgromadziło b...
Czytaj więcejBól gardła od klimatyzacji - jak sobie z nim radzić?
Czy od klimatyzacji może boleć gardło? Tak, klimatyzacja może przyczyniać się do bólu gardła, szczególnie gdy organizm jest narażony na nag...
Czytaj więcejHistoria dwóch wsi - rusza nowy projekt edukacyjny
Limanowski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej przystępują do realizacji projektu pod nazwą „M...
Czytaj więcejNiejednogłośne wotum zaufania
W piątek (19 czerwca) odbyła się sesja Rady Miasta Limanowa, której głównym punktem była debata nad raportem o stanie miasta za 2025 rok. Radni...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Milionowe straty i setki interwencji. Sześć lat od powodzi (ZDJĘCIA, WIDEO)
W czerwcu 2020 roku, nocą z soboty na niedzielę (20/21 czerwca) podczas nawałnic woda wystąpiła z koryt potoków i rzek w całym region...
Czytaj więcejOtwarcie sezonu na górze Paproć. Znamy program wydarzenia
W niedzielę (28 czerwca) na górze Paproć (645 m n.p.m.) zorganizowane zostanie Otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej. Wydarzenie rozp...
Czytaj więcejRuszają letnie szkolenia małopolskich terytorialsów
W piątek (26 czerwca) rozpocznie się pierwsze letnie szkolenie w 11. Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Wakacje z WOT”...
Czytaj więcejEkspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcej
Komentarze (88)
z obiektywnego punktu widzenia wygląda to mocno nieetyczne, kolejny market w Limanowej, rośniemy w siłę!
https://www.facebook.com/share/v/1A9bES9Jzb/
W 2024 roku InPost zapłacił rekordowy podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) w wysokości 375 mln zł, co stanowiło około 3,8% jego przychodów, które wyniosły 9,85 mld zł Dla porównania, zagraniczne firmy kurierskie działające w Polsce w sumie odprowadziły jedynie 89,8 mln zł podatku CIT Widzisz Różnicę!!!!
Bo jest taniej
A dlaczego jest taniej??
Bo rządy tak konstruują umowy z zagranicznymi korporacjami że płacą znikome podatki . więc mogą mieć taniej produkty
I wracamy do punktu wyjścia!!
W sprawozdaniu finansowym Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp.j. za okres 01.03.2023 – 29.02.2024 wykazano:
- Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów: 13 977 736 000 zł
- Łączne przychody operacyjne (z pozostałymi przychodami): 13 983 509 000 zł.
Firma Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp.j. za okres 01.03.2023 – 29.02.2024 wykazała 0 zł podatku dochodowego (CIT).
Firma Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp.j. za okres 01.03.2023 – 29.02.2024 wykazała 0 zł podatku dochodowego (CIT).
Kaufland Ost-Europa — według danych Ministerstwa Finansów, cytowanych w mediach branżowych w październiku 2024 r., wykazano ok. 70 mln zł podatku dochodowego (CIT).
To jakieś 0.005 przychodu. To się nazywa optymalizacja podatkowa
Na tym rozwiązaniu skorzystają przede wszystkim wielkie zagraniczne monopole, które przejmą rynek i jeszcze bardziej uzależnią nas od Brukseli. Fiskalizm, biurokracja i klimatyczna propaganda znów uderzą w zwykłych obywateli, którzy mają coraz mniej do powiedzenia we własnym kraju.
Bo przecież nie ma to jak świętować rozwój lokalnej gospodarki, kiedy nowy supermarket zasila budżet centrali w Monachium
Ale cóż – symboliczna torba gadżetów i zdjęcie przy regale z pieczywem to też inwestycja. Tyle że w PR, nie w mieszkańców.
...he...
Niepoświęcony to nie idę
Od jutra do niedzieli panowie w niebieskich czapeczkach do roboty i ruchem kierować!
Polskie MŚP – realnie płacą blisko ustawowych stawek (9% albo 19%), bo mają ograniczone możliwości przerzucania dochodów.
Duże koncerny zagraniczne – według raportów NIK, MF czy KE, ich efektywna stopa opodatkowania w Polsce często wynosi 2–4%, czyli kilka razy mniej niż dla krajowych firm.
Międzynarodowe koncerny – działają w wielu krajach, więc mogą:
przesuwać dochody do krajów z niskim CIT (np. Irlandia, Luksemburg),
księgować koszty (np. opłaty licencyjne) w Polsce, przez co dochód w Polsce wychodzi bliski zeru,
dobry polski Społem...
lubię ten sklep
lubię chleb z piekarni Społem
i stare dobre bułki
powtórzę się ale uwielbiam chleb z Laskowej ten duży ciemny...
sam robię znakomite chleby (cóż moja skromność sie odezwała)
ale z Laskowej jest numer 1 we Wszechświecie
a kauffand?????...
mięso
to jest g.....
Pytanie do władz , czy chociaż raz zaprosili przedstawicieli handlu, przedsiębiorców z naszego terenu , by wysłuchać jakie mają problemy, swoje spostrzeżenia, chociażby w załatwianiu różnych spraw w urzędach?, otóż chyba nie, mają ich po prostu w czterech literach., ale do firmy niemieckiej polecieli jak na skrzydłach., mieli na to czas.
I jeszcze jedno , czy nasze władze robią cokolwiek, monitują by w Limanowej nie było problemu z przyznawaniem mocy energetycznej, bo jest to bardzo poważna sprawa,nawet nowe budynki mieszkaniowe mają problem, nie mówiąc o jakimś zakładzie, nawet przy rozbudowie , Kaufland jakoś sobie to załatwił.
Uśmiechnięta Polska brawo ...
https://smakidolinyzielawy.pl/sklep/4-paczka-smaki-doliny-zielawy-25kg/?gad_source=1&gad_campaignid=22786648242&gbraid=0AAAAApakUwJV96t71Ih3ivr-GUE5fv07O&gclid=Cj0KCQjwovPGBhDxARIsAFhgkwQISpBTL6z74vewtvgLj4Wj2K5s6UiaEy5BauaBj9K8lFOl2rFRWaoaAsSdEALw_wcB
Kierownicy będą poganiać odgórnie żeby tylko czasem któraś pracownica chwilę nie stanela na odpoczynek
A do wszystkich komentujących tutaj, że to niemieckie itd. Co tam robiliście dziś od rana? Zakupy? Czyli dziś już Wam nie przeszkadza, że to niemiecki kapitał? Oj ludzie, ludzie. Jacy Wy biedni jesteście.
Na tym rozwiązaniu skorzystają przede wszystkim wielkie zagraniczne monopole, które przejmą rynek i jeszcze bardziej uzależnią nas od Brukseli. Fiskalizm, biurokracja i klimatyczna propaganda znów uderzą w zwykłych obywateli, którzy mają coraz mniej do powiedzenia we własnym kraju.