Niedzielski: rozważamy ograniczenie dostępu do usług dla niezaszczepionych
W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych; my to też rozważamy, np. tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych – powiedział w wywiadzie dla "Wprost" szef MZ Adam Niedzielski.
Rozmowa została opublikowana w piątek na stronie tygodnika.
Szef MZ Adam Niedzielski przekazał w niej, że rząd będzie zwiększać benefity dla osób zaszczepionych "podobnie jak inne kraje w Europie, które przygotowują już takie plany".
Pytany, czy wzorem Wielkiej Brytanii wprowadzone zostaną specjalne legitymacje zaszczepionych, minister odparł, że na razie w planach jest wprowadzenie w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta kodu QR, który każdy zaszczepiony będzie mógł mieć w pamięci swojego telefonu. "I w razie potrzeby wydrukować, by choćby osoby nie korzystające ze smartfonów, mogły mieć go fizycznie przy sobie" - dodał.
Zobacz również:
Odeszli w ostatnich dniach…
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
Na pytanie, czy jest "plan B", gdyby jednak nie udało się przekonać większości do szczepień, Niedzielski odparł, że w wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych. "I my to też rozważamy. Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji" - czytamy.
Szef MZ poinformował, że sam nie przewiduje szczepienia się przed kolejką. Na uwagę, że w takim razie "wyjdzie na to, że się boi", minister odparł, że "zawsze będzie krytyka". "Jak zaszczepię się pierwszy, to będzie, że politycy pchają się bez kolejki. Jak się pierwszy nie zaszczepię, to znowu dam paliwo tym, którzy twierdzą, że to jest niebezpieczne i mam jakieś ukryte powody" - ocenił.
Jak dodał, najwcześniej uda mu się pewnie zaszczepić "w okolicach wakacji". "A wtedy temat szczepionek będzie już tak oklepany, że nie będzie popytu na to, żebym występował w towarzystwie igły przed kamerami" - wskazał.
Minister powiedział także, że w kampanię na rzecz szczepień zaangażują się m.in. sportowcy, "choćby z grupy Orlen Team, czyli reprezentanci Polski". "Mamy też kilku celebrytów znanych z ekranu. Reszta będzie zaskakująca. Nic nie powiem do 15 stycznia" - dodał.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (33)
Odpowiedzią na ich rozważania jest :
Art.32 Konstytucji RP
Zasada równości obywatela wobec prawa
1.Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2.Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
mali i wielcy,
bogaci i biedni,
wolni i niewolnicy
otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia -
imienia Bestii
lub liczby jej imienia (...)"
Moi Drodzy, lepiej już było! Powoli trzeba zdać sobie sprawę z tego, w jakim czasie żyjemy...
Straszyc to ten informatyk , finansista moze kury w kurniku.
@daniel 393 a KTO kombinowal przy zmianie zapisu biblii?
Satanisci, gady?
Mnie to nie rusza , znamienia bestii nie przyjme , oprocz pieniedzy jest tzw bartel czyli wymiana towarow i uslug bez pieniedzy, jak za starych dobrych czasow.
przyjecie tej szczepionki rowna sie zmianie BOSKIEGO KODU INFORMACYJNEGO jakim jest ludzkie DNA na DEMONICZEN czyli w prakatyce 'wyszczepieni" ludzie beda slyszec glosy w glowie tzw. demoniczne opetanie.
Nie beda miec kontaktu ze STWORCA bo odcieci beda od BOGA.
Innymi slowy BOG ich nie uslyszy, nie bedzie MOGL im pomoc.
WYBOR jest prosty, zostac przy STWORCY i zyc wiecznie po smierci czego niestety nie dostapia ci zaszczepieni tym demonicznym badziewem oraz demoniczne gady.
"Tiffany Dover zmarła po podaniu szczepionki ? Analiza. "
https://www.youtube.com/watch?v=uer3D4F0uXM
Czas demonow sie konczy , a data ich konca zawarta jest w tzw. WARUNKOWYM dopuszczeniu tej "szczepionki" na rynek czyli okres 1 roku.
Jesli demonisci nie osiagna zalozonego celu wyszczepienia ludz, w zalozonej liczbie, i, nie osiagna tzw, masy krytycznej to ten caly demoniczny plan ulegnie zaprzepaszczeniu, a gady i ich demoniczny system PADANA jak muchy na wiosne.
;-))
Sta ta gadzia PANIKA, POSPIECH.
Ha, ha, ha.
To jest czas najwiekszej PROBY LUDZKOSCI.
Przepraszam za brak polskich znakow, nie piszcie mi jak je odzyskac , bo i tak zmieniam wkrotce laptopa.
Wszystkiego dobrego w 2021 roku , nie panikujcie, wytrwajcie w Bogu.
;-))
Nie stawiajcie pieniedzy ponad stworce, bo diabel kusi ludzi mamona. ( pieniedzmi).
Zaradni ludzie sobie poradza bez pieniadza poprzez wymiane uslug i towaru pomiedzy soba.
Przepraszam za poprzedni blad.
Jeśli w Polsce i na świecie nie najważniejszy jest DEKALOG - to mamy, co mamy...
Prawo ustanowione przez ludzi, nie może stać w sprzeczności z prawem ustanowionym przez Boga!
Już niebawem, być może właśnie za rok, będziemy musieli wybrać: albo dać sobie założyć uprząż i korzystać z profitów, albo hodować kury na wsi i nosić przez wiele lat to samo ubranie''
Zresztą sami sie odsuwaja na margines cywilizacji z przeznaczeniem do wymarcia. Bez żalu za nimi.
:-D ale masz wyobraźnię, skąd ty to bierzesz? Albo inaczej, co ty bierzesz? Retilianie? serio?
P.S. moje pytanie to sarkazm, nie objaśniaj mi ;-)
"Przepraszam za brak polskich znakow, nie piszcie mi jak je odzyskac" - Czy to nie widoczna sprawka gadziej zmowy bestii i demonów wspólnie z Billem Gatesem?
Nie namawiam do szczepienia, ani do unikania szczepień, ale to wszystko zakrawa na kpinę i dopóki będą mieli tubę propagandową to marne szanse na lepsze czasy dla obywateli.
To my płacimy podatki, z których oni maja wysokie pensje.
Płacimy ubezpieczenie zdrowotne a oni zamykają nam dostęp do lekarzy.
Co za kraj? Kraj dyktatury?
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
Nie jestem antyszczepionkowcem ale sam wybieram na co sie zaszczepic a nie pod przymusem. Covid jak dla mnie to odmiana grypy i podobnie jak z grypa wolę wzmacniać naturalnie odporność niż zaufać wielkim koncernom z wątpliwą historią.
Zgodnie z tym co mówią w propagandowych mediach już dawno powinienem leżeć pod respiratorem.
Poszukaj sobie na portalu o pierwszych przypadkach w Szczawie i zastanów się. Jak wpadniesz na coś interesującego napisz myślenie wskazane.
To my płacimy podatki, z których oni maja wysokie pensje.
Płacimy ubezpieczenie zdrowotne a oni zamykają nam dostęp do lekarzy.
Co za kraj? Kraj dyktatury?
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
ja nie zauważam wśród komentujących antyszczepionkowców, tylko ludzi, którzy boją się o swoje życie i zdrowie! Nikt bowiem nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa! Politycy, oraz naukowcy uzależnieni od pieniędzy firm farmakologicznych nie są wiarygodni! Mają konkretny przekaz do rozpowszechnienia w zamian za określone umową przywileje! Poza tym, lekarze, którzy apelują o rozwagę ze szczepieniami są ignorowani, a politycy szykują represje i pozbawianie praw konstytucyjnych ludzi! Z jakiego powodu to robią? Gdyby wszystko było właściwe, nie musieliby zmuszać nikogo, bo każdy poddałby się tym zabiegom. W pierwszej kolejności zrobiliby to lekarze! Im bardziej przymuszają, tym większe uzasadnione obawy pojawiają się w społeczeństwie! Politykom nie zależy na ludziach i ich dobru! Chodzi wyłącznie o władzę absolutną nad milionami! Pokazanie im ich miejsca w szeregu! I tylko od nas zależy, czy pozwolimy się tak zdominować, i czy ulegle oddamy wolność, którą wywalczyli dla nas nasi przodkowie!