Nagłe rozstanie i niepewna przyszłość klubu
Limanowa. Wczoraj zarząd MKS Limanovia zwolnił po trzech latach trenera drużyny seniorów Pawła Zegarka. To prawdopodobnie początek problemów klubu, obchodzącego w tym roku jubileusz 100-lecia, który w ostatnich latach rósł i wychowywał coraz większą liczbę młodych piłkarzy. Pod dużym znakiem zapytania stoi nawet udział drużyn seniorskiej w IV lidze w sezonie 2024/2025.
Miejski Klub Sportowy Limanovia Limanowa powinien mieć już nowy zarząd. Odbyły się dotąd dwa zebrania wyborcze, ale nowe władze nie zostały wybrane. Powód? Nikt nie chce przejąć sterów, bo przyszłość finansowa klubu jest niepewna. Problemem ma być "nie do końca układająca się dobrze" współpraca z nowymi władzami miasta.
Wczoraj stracił pracę Paweł Zegarek - trener drużyny seniorów. Powodem nie miały być wyniki, czy brak zrozumienia z zarządem lub zawodnikami, a… finanse. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, klubu nie stać już na utrzymanie takiego trenera.
Paweł Zegarek trenerem Limanovii został w sierpniu 2021 roku. W sezonie 2021/2022 prowadzony przez niego zespół zajął na swoim szczeblu rozgrywek 4. miejsce w tabeli. Wówczas ze względu na reorganizację czwartoligowych rozgrywek Limanovia uzyskała miejsce w Małopolskiej Lidze (wcześniej były dwie małopolskie grupy w IV lidze).
W poprzednim sezonie zespół walczył o utrzymanie. W obecnych rozgrywkach, mimo kadrowego osłabienia, Limanovia po rundzie jesiennej zajmowała miejsce w czołówce. Kolejne kadrowe ubytki sprawiły, że wiosną Limanovia stawiała bardzo mocno na młodzież. Drużyna utrzymała jednak miejsce w pierwszej części tabeli.
Dziś rozgrywki Limanovii w czwartej lidze w sezonie 2024/2025 są pod dużym znakiem zapytania.
Klub nie ma na to budżetu - mówi nam jedna z osób związana MKS Limanovia, która prosiła o zachowanie anonimowości.
W obecnej sytuacji nie wiadomo nawet, czy dojdzie do organizacji planowanych obchodów stulecia MKS Limanovia.
Z poprzednimi władzami miasta mieliśmy ustalenia dotyczące wsparcia klubu na poziomie wyższym, niż w ubiegłym roku. Teraz prawdopodobnie większych pieniędzy nie będzie, tylko zostaną na poziomie ubiegłorocznym. Klub nie ma skąd wziąć brakujących funduszy, nie mówiąc już o organizacji jubileuszu, czy o planowanej rozbudowie obiektów klubu - dodaje nasz rozmówca.
Jego zdaniem, “plany były ogromne”, ale klub dowiedział się od nowej burmistrz Jolanty Juszkiewicz, że zapowiadana rozbudowa nie będzie realizowana w "najbliższej przyszłości".
Obecne władze klubu nie chciały zająć w tej sprawie oficjalnego stanowiska.
Prośbę o komentarz wysłaliśmy do burmistrz Limanowej Jolanty Juszkiewicz.
Paweł Zegarek:
Trenerem Limanovii został w sierpniu 2021 roku. Jako piłkarz znany jest przede wszystkim jako zawodnik Cracovii (wychowanek). Następnie reprezentował kolejno: Pogoń Staszów, Stal Stalowa Wola, Górnik Wieliczka, Bronowianka Kraków, Skawinka, Zjednoczeni Branice, Zdrój Busko-Zdrój, Wilga Golkowice, Wiślanka Grabie.
W swoim trenerskim dorobku ma m.in. pracę w Jutrzence Giebułtów, Proszowiance Proszowice (awans do IV ligi), Węgrzcance Węgrzce czy juniorach Cracovii (wicemistrzostwo Polski w 2014 roku)
Może Cię zaciekawić
Sąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejOdeszli w ostatnich dniach…
23 czerwca 2026 r. śp. Magdalena Leszczyńska z d. Dzielska, 58 lat (Limanowa) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w Bazylice Matki B...
Czytaj więcejRegionalne smaki wracają na rynek. Inauguracja wakacyjnej akcji
Już jutro (26 czerwca) na limanowskim rynku zainaugurowana zostanie tegoroczna edycja wakacyjnej akcji pod nazwą „Regionalne Smaki Powiatu Limanow...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Ciągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcejWahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową DP1632K na odcinku między miejscowościami Zawadka i Podłopień muszą przygotować się na nadchodzące z...
Czytaj więcejZarząd Powiatu bez wotum zaufania - to w praktyce wniosek o jego odwołanie
Dzisiaj (24 czerwca) odbyła się sesja Rady Powiatu Limanowskiego, podczas której podsumowano działania samorządu za 2025 rok. Głosowania nad wot...
Czytaj więcejNocny pożar zabudowań - ewakuowano siedem osób i stado bydła
W środę (24 czerwca) o godzinie 3:16 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dobra. Na miejsce ski...
Czytaj więcej
Komentarze (86)
I poco to było...
A teraz, witajcie w ciemnogrodzie! Przygotujcie się na życie w miejscu, gdzie innowacja to wciąż tylko słowo z encyklopedii, a umiejętność pozyskiwania funduszy publicznych jest równie rzadka jak smok w legendach.
Budynek zamieni się na terapię dla petentów. Już teraz Burmistrz zamiast innowacji prowadzi dyskusje. Leczy złamane dusze poprzez: rozdzielanie obietnic bez pokrycia, organizowanie festynów rozczarowań i prowadzenie codziennych sesji lamentu nad starymi władzami.
Dobrze, że Pan Bieda się zabezpieczył! Teraz już nie mają na kogo składać winy.
Igrzyska w Polsce są rozgrywane od dekad, niezaleznie od paryji rządzącej.
Do dziś rządzą okrągłostołowcy , którzy mają gojów za idiotów, parobków itp. Chierarchowie KK też mają swoje za pazuchą. Razem z czerwonymi dopilnowali w 89tym by "żyło nam się lepiej" . Tylko jakim kosztem , się pytam?
Zachód się powoli budzi, trochę późno ale budzi. A u nas jeszcze średniowiecze. Przyjdzie czas, że i my powstaniemy z kolan. Głęboko w to wierzę.
Czuj duch!
Niech sobie wszyscy zapomną o obwodnicy i wielu innych inwestycjach ,to nie na jej głowę.
Proszę o jakieś argumenty, bo naprawdę nie wiem po co tylu radnych?
W takim San Francisco jest 22 radnych!
Los Angeles podobnie . Tylko Los Angeles ma ludności 12mln a a San Francisco ponad 7mln !
To absurd, by tak mala mieścina miała tak rozrośnięty aparat do drenażu budżetu miast. I wiem ,że to dotyczy wszystkich miast , gmin , powiatów.
Jednym słowem to jest żałosne, co sie wyprawiaw tym kraju.
Zacznijmy od siebie , róbmy porządek u nas to jest jakiś kabaret.
Co do klubu to ja rozumiem że to jest miejski klub sportowy ale czy on nie ma jakiegoś prezesa menadżera czy kogokolwiek kto ruszył by 4 litery i ogarniał temat sponsorów czy organizacji takiego 100lecia wy wszyscy którzy tu piszecie co wniesliscie od siebie żeby klub dobrze funkcjonował.
Jeśli w klubie nie będzie kogoś kto będzie nim dobrze gospodarzył to nawet jak bańkę burmistrz da to się lampka cwaniakom zapali i kasa się rozejdzie nie takie pieniądze były za wspomnianego Pana Szubryta.
Na stronie naliczyłem 40 sponsorów,plus dotacje z PZPN bo chyba jakieś są, plus wpłaty nie małe od rodziców na każdym etapie przygotowania młodych adeptów to ja się pytam gdzie są te pieniądze bo jakoś ich nie widzę.
A czy jest jakieś oficjalne stanowisko że miasto nie da na klub ani złotówki?
Chętnie się z nim zapoznam
Corocznie to obserwuję i widzę, że mieszkańcy Limanowej uczestniczą w znikomej ilości.
Można powiedzieć, że dni Limanowej są organizowane dla okolicznych wsi i wiosek.
Wójt gminy i starosta powinni się dołożyć do tej imprezy
Rozumiem,że potrzeby są ogromne ,ale spójrzmy prawdzie w oczy zanim kogoś odrzucimy błotem, niech zarząd pomyśli jak my może zaradzić problemom, a nie tylko daj. Pan anonimowy mówi co było obiecane, ale nie jest zabezpieczone w budżecie, to trochę niepoważne. A jeśli chodzi o inwestycje, wspaniale, ale skoro były również zmowy z poprzednim Burmistrzem to proszę podać źródło finansowania, a nie opowiadać ,że ktoś coś kiedyś obiecał. Nie eleganckie........