Na co dzień zajmuje się audytem oraz kontrolą finansów w samorządach i instytucjach. Teraz chce zostać wójtem
Jodłownik. Jednym z kandydatów ubiegających się o stanowisko wójta gminy Jodłownik jest Mariusz Repelewicz, na co dzień audytor wewnętrzny w małopolskich samorządach. - Obserwując co działo się w ostatnich latach, postanowiłem wystartować w wyborach, aby nasza gmina Jodłownik nie traciła dalej czasu – przekonuje.
Mariusz Repelewicz startuje w nadchodzących wyborach jako niezależny, bezpartyjny kandydat na wójta gminy Jodłownik. Ma 43 lata i mieszka w Szczyrzycu, gdzie prowadzi niewielkie gospodarstwo rolne. Prywatnie - mąż oraz ojciec trzech córek.
Jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości na Politechnice Krakowskiej i Akademii Ekonomicznej oraz studia z zakresu zarządzania nieruchomościami na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Obecnie pracuje jako audytor wewnętrzny w Starostwie Powiatowym w Krakowie i Urzędzie Miasta Bochnia, a także w innych gminach województwa małopolskiego. Jego zadaniem jest przeprowadzanie kontroli, analiz i doradztwa w zakresie planowania i wydatkowania środków finansowych przez te jednostki. Jak podkreśla, najważniejszym w jego zawodzie jest przestrzeganie standardów dotyczących obiektywizmu i bezstronności. Prowadzi również działalność związaną z doradztwem podatkowym, a w przypadku występowania dużej ilość szkód wyrządzonych przez żywioły współpracuję w ich szacowaniu.
Zobacz również:W przeszłości pracował m.in. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, NFZ i Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie.
- Moje kompetencje i doświadczenie związane z pracą w samorządzie, którą rozpocząłem w 1999 roku, chciałbym wykorzystać pełniąc funkcję wójta dla rozwoju naszej gminy Jodłownik. Mam świadomość, że jest to niełatwe zadanie, lecz obserwując co działo się w ostatnich latach, postanowiłem wystartować w wyborach, aby nasza gmina Jodłownik nie traciła dalej czasu, zaczęła dorównywać swoim sąsiadom, aby zaczęła iść z nimi co najmniej w parze w podobnym rozwoju – mówi kandydat na wójta. Jego zdaniem, wiele biedniejszych samorządów posiada już lepszą infrastrukturę, a jednocześnie znacznie mniejsze długi, a problemem może być nieodpowiednie zarządzanie posiadanymi zasobami.
Może Cię zaciekawić
Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejUderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Wniosek o referendum trafił do komisarza
Trwa procedura związana z próbą odwołania Rady Gminy Mszana Dolna przed upływem kadencji - w środę (3 czerwca) pełnomocnik inicjatorów refere...
Czytaj więcejPowrót do Rady Gminy - wyniki wyborów uzupełniających
W niedzielę (30 listopada) przeprowadzono głosowanie w okręgu nr 8 gminy Mszana Dolna, obejmującym miejscowość Lubomierz. Obwodowa Komisja Wybor...
Czytaj więcejWybory uzupełniające - dwóch kandydatów walczy o mandat
W wyborach uzupełniających do Rady Gminy Mszana Dolna, które odbędą się w najbliższą niedzielę (30 listopada) zarejestrowano dwóch kandydat...
Czytaj więcejPo rezygnacji radnego mieszkańcy znów pójdą do urn
W sierpniu komisarz wyborczy stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Rady Gminy Mszana Dolna. Pisemną rezygnację złożył Józef Nieckula, wybran...
Czytaj więcej- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
- Ponad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
Komentarze (46)
....przy okazji gratulacje dla pana Chlipały.....zawsze miał swoje zdanie ...dbał o Szczyrzyc....a że współpracował czy prowadził Radę to co miał zrobić jak prawie wszyscy głosowali chyba jednomyślnie...
.....i taka uwaga niech każdy odpowiada za siebie...!
Co do programu to nowy wójt może realizować swoje zamiary za jakieś 2-3 lata. do tego czasu trzeba sprzątać.
Przy okazji podaję informację dla mieszkanców gminy JODŁOWNIK:, g, Dobra, tudzież g.Limanowa.
" Zapraszamy na nasze najbliższe spotkania przedwyborcze w 6.10.18 (sobota), godz. 16, Limanowa (Karczma Matras) oraz 7.10.18 (niedziela), godz. 16, Wola Skrzydlańska (Karczma Zbójnicka). :) Małgorzata Sidor, pełnomocnik wyborczy KWW Patrioci Polscy Ziemia Limanowska
Nasze Zwycięstwo Waszym Zwycięstwem! "
Serdecznie zapraszamy.
" Jego zadaniem jest przeprowadzanie kontroli, analiz i doradztwa w zakresie planowania i wydatkowania środków finansowych przez te jednostki. Jak podkreśla, najważniejszym w jego zawodzie jest przestrzeganie standardów dotyczących obiektywizmu i bezstronności. "
To rodzi się podstawowe pytanie:
Dlaczego on nie wykorzystał swoich uprawnień zawodowych , posiadanej wiedzy w celu ZABOBIEŻENIA dojścia gminy Jodłownik do tak katastroficznej sytuacji finansowej powyżej zaleceń RIO?
Jaką ma on siłę przekonywania w tym własnego teścia Przewodniczacego Rady Gminy Jodlownik, który wraz z pozostalymi radnymi i wójtem tak żle decydowali w sprawach finansowania?
Nie przyszło mu do głowy dużo wcześniej , aby nawet SPOŁECZNIE zaoferować swoją pomoc dla dobra publicznego , w tym swojej rodziny?
Gdzie więc podziały się standardy zawodowe na jakie się powoluje tj " OBIEKTYWIZM i bezstronność" ?
Mój dziadek mialłwiele mądrych , złotych" myśli życiowych, jedną z nich była ta myśl:
" Gorszy w życiu jest fakt posiadania umiejętności i wiedzy, których NIE CHCE się wykorzystać w życiu lub nie potrafii , od faktu nie posiadania danej wiedzy czy umiejętności przy wielkiej chęci ich poznania, nauczenia i ZROBIENIA tego . Bo chcieć znaczy MÓĆ. "
Tą piękną myślą życiową chciałabym podsumować marzenia rzeczonego Pana .
https://www.youtube.com/watch?v=FG1c7NeofXU&start_radio=1&list=RDFG1c7NeofXU
POWODZENIA życzę.
"3. Pomoc w tworzeniu marki produktów regionalnych , ich promocja w kraju i za granicą:
• żywność oraz zioła. Jest bowiem ogromny rynek zbytu dla ziół (głównie za granicą) i dobre warunki glebowe do ich uprawy w naszym regionie,
• wsparcie dla tworzenia punktów sprzedaży regionalnych (rolnicy, sadownicy, gospodynie domowe, rękodzielnicy).
4. Zainicjowanie budowy polskiej sieci sklepów spółdzielczych przez stworzone w tym celu grupy producentów produktów (promocja i ulgi dla spółdzielców, ulgi podatkowe i ZUS do czasu trwałego uzyskania przez nich zysków, poszukiwanie dla nich krajowych i zagranicznych sponsorów)."
plus punkt 21:
" 21. Tworzenie sieci informatycznych wśród Polonii , korzystanie z polonijnych portali i wykorzystanie ich do promocji naszego regionu, prezentacji lokalnych produktów , szukania rynków zbytu za granicą. "
Mam też dodatkową propozycję nie ujętą w tym programie to0 jest budowa regionalnych browarow, gdyż nie mamy już polskich firm browarniczych poza malymi lokalnymi.
Taki podstawowy browar zatrudni9ający ok. 60 ludzi na starcie to koszt ok. 1,5 miliona zlotych, są nawet gotowe podelementy instalacji.
Mam sporo pomysłów na biznes w gminie w tym oferują przekazać je Panu Przybytkowi w razie wygranej. Nad jednym pomysłem pracuję z mężem już od dłuższego czasu i pragniemy sciągnąć pieniędze z zagranicy do naszej gminy , ale o detalach porozmawiam z przyszłym wojtem.
Widzisz sa i inne realne pomysly. Udało też mi się nawiązać kontakt z Panem Romanem Kluską ( twórcą Optimusa) do 15go go nie będzie, później jednak postaram się wznowić z nim kontakt i skorzystać z jego doświadczeń,. ;-))
Zawsze wychodzę z założenia, że najlepiej jest korzystać z wiedzy i doświadczeń ludzi,, którzy sami ciężką pracą do czegoś w życiu doszli.
Pozdrawiam.
Pamiętajcie jednak obecny wójt niewiele znaczy ( tak praktycznie w działaniach) bez wsparcia pewnych "sił" powiatowych.
Te "siły" bez względu na to czy przejdą w tych wyborach czy też nie , są JUŻ na slabiutkiej pozycji w świetle ujawnionych pewnych spraw wczoraj. Póki co nie mogę o tym pisać.
Tak czy siak popatrzcie na nową ustawe o samorzadach powiatowych, która daje silny mandat działania radnym, nowe możliwości. Tutaj napewno z nich skorzystamy i nie tylko z nich.
W razie "W" gdyby cudem obecny wójt przeszedl to i tak trzeba go rozliczyć z jego obietnic i można po roku przeprowadzić referendum w gminie.
Niech Bóg będzie z Nami. ;-))
Ciągle jednak wiertzę w wygraną Pana Przybytka. ;-))
Przecież to program wyborczy do Rady Powiatu Limanowskiego. Powiat i sieci informatyczne poza granicami Polski??, Powiat i ulgi ZUS dla grup producenckich To jest po prostu nieuczciwe wobec ludzi. Nawet gdybyście bardzo chcieli to przepisy na to nie pozwalają. Tak samo jak przepisy nie pozwalają, żeby Powiat budował browar - zresztą skończyłoby się tak samo, jak z balneologią. Pani Hayes pomysł na lokalny browar i szacunek kosztów z tym związanych wzięła z przeczytanego wywiadu.
Zapomnieliście o reparacjach od Niemiec, sprowadzeniu kamieni mocy z kosmosu i likwidacji grupy Bildenberga.
Boże, chroń nas wszystkich przed głupotą i nieuczciwością
Odnośnie ulg to są takie możliwości.
W pracy samorządowca najważniejszym cechami są : determinacja, odwaga, determinacja w walce z korupcją, nieprawidlowościami, chęć pracy na rzecz ludzi, PRAWOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ od tzw. "klik i sitw, grup intersu" zdolności negocjacyjne, szacunek do współpracowników, ludzi, umiejętnośći wola zastosowania wiedzy w praktyce, itp.
Ile z tych cech posiada rzeczony Pan Repelewicz?
Jak wszyscy wiemy nie wykazał się on zdolnościami negocjacyjnymi z obecną władzą aby zaoferować im swoją pomoc, wykazać błędną politykę finansową, tym samym nie wykazał swojej odwagi, determinacji oraz pracy na rzecz dobra ogółu, . Z mojego stanu wiedzy i nie tylko jest on osobą zadufaną w sobie, zawistną i przeszkadzającą innym normalnie żyć ( te ostanie doświadczyliśmy osobiście, odnosi się do moich doświadczeń).
W relacjach sasiedzkich wykazał się totalnym egoizmem ( piszę tutaj o mojej rodzinie), przeszkadzał Nam w podłączeniu gazu do domu pomimo faktu wcześniejszego zgody wyrażonej na piśmie z wlasciwą instytucją.
.
Interweniował w wielu instytuacjach w tej sprawie i nawet tam Nam powiedzieli, że jest on osobą KONFLIKTOWĄ.
Ci ludzie stwarzali Nam wiele problemów , pomówień i zawistnych działań, podczas gdy My tego nie czyniliśmy w stosunku do nich. z wyjątkiem zgloszenia do wójta pewnych wątpliwych dzialań z ich strony ( to jednak miało miejsce na końcu tego procesu szykan z ich stronyi zdarzyło się Nam TYLKO raz w ciągu calego naszego życia.
Tylko raz , bo zaiste nigdy wcześniej nie mieliśmy tak zawistnego sasiada.
Przez nich mogliśmy zostać bez ogrzewania w okresie zimowym.
Wszystko ogarneliśmy BEZ KŁÓTNI,.
Nie wyobrażam sobie jak taki konfliktowy , zawistny człowiek mógłby sprawować władzę w gminie.
Jeśli chce dbać o gminę tak jak np. o swoje "małe gospodarstwo" to biada Nam, gdyż tak zaniedbanego gospodarstwa rolnego , nie pielonego, zarosniętego chwastami dawno nie widzialam, o relacjach międzyludzkich nie wspominając.
Dopóki jego teściu sprawował wraz z innymi władzę w nierozsądny sposób to nic jemu i jego rodzinie nie przeszkadzało?
Ciekawe jest kiedy wreszcie będą mieli wlasny kosz do kolekcjopnowania śmieci i czy wreszcie się zameldowali na adresie domu w którym mieszkają?
Tak to wszystko wygląda w praktyce. Nie wymieniłam tutaj wiele innych DEKTRUKCYJNYCH dzialań ze strony tego Pana i jego rodziny, ale ich oszczędzę.
Stawiam na Pana Krzysztofa Przybytka , znam go , może nie na poziomie koleżenskim, ale dał się poznać jako spokojny , ROZSĄDNY, odpowiedzialny czlowiek.
https://www.forbes.pl/gospodarka/jak-samorzady-ukrywaja-zadluzenie-spolki-komunalne-to-nie-jedyny-sposob/mbfxsle