„Może już konał, ostatnie oddechy oddawał, a oni drwili dalej”. Nagranie z bulwersującym zachowaniem młodzieży w programie TVP
We wczorajszym wydaniu programu „Alarm!” na antenie TVP widzom przedstawiono bulwersującą sprawę uwiecznionego na nagraniu zachowania młodzieży ze Słopnic wobec 50-latka, który później zmarł.
Już na samym początku materiału, dziennikarze wskazują, że mieszkańcy miejscowości niechętnie wypowiadają się na temat bulwersującego zdarzenia z udziałem miejscowej młodzieży. – Wszyscy jak ognia unikają rozmowy o tej bulwersującej sprawie. A wyglądało to podobno tak: kilku miejscowych nastolatków kupiło mężczyźnie alkohol, mówi się nawet o denaturacie; 50-latek miał go spożywać, a w zamian za wypitą butelkę, otrzymać od chłopców paczkę papierosów – słyszymy w programie. Ci, którzy zgodzili się porozmawiać anonimowo, mówili o panującej w społeczeństwie znieczulicy i niedopuszczalnym zachowaniu młodzieży.
O zmarłym 50-latku wypowiada się jego siostra. – Był na odwyku przed świętami: trzeźwiutki, zadbany, umyty, elegancki. Obiecywał mi, że już się nie chwyci. Ale znowu jakaś dobra dusza się napomknęła i poczęstowała go. A on właśnie nie umiał powiedzieć słowa „nie” – mówi kobieta w rozmowie z autorami programu.
Siostra 50-latka potwierdza przy tym informację o tym, że na ciele zmarłego miały znajdować się napisy wykonane mazakiem. – Oni nie udzielili mu pomocy, jeszcze drwili. Brat pojechał na identyfikację, żeby potwierdzić czy to on. Jeszcze na czole miał pomalowane „Józek ch*j” i jeszcze genitalia narysowane. Mogli po śmierci drwić i jak się już nie ruszał, wymalowali. Mi się wydaje, że to jest zbeszczeszczenie zwłok. Może już konał, ostatnie oddechy oddawał, a oni drwili dalej – opowiada, dodając, że nie kieruje się zemstą, ale jednak oczekuje dla młodzieży sprawiedliwej kary.
Zobacz również:
Nowi wikariusze w diecezji. Gdzie zajdą zmiany?
Koniec poszukiwań zabójcy 19-latki. Znaleziono ciało
Za szokujące dziennikarze „Alarmu!” uznają również to, że dwaj nastolatkowie którzy mieli brać udział w uwiecznionym na nagraniu zdarzeniu, są członkami Ochotniczej Straży Pożarnej. – Teraz to się robi pikanteria z tym. Strażacy takie rzeczy, o Jezu – mówi mieszkaniec Słopnic.
Z kolei członek rodziny jednego ze sprawców nie chce wypowiadać się przed kamerą, twierdząc że sprawy nie zna. – Nie wiem, o co w ogóle chodzi. Nie wiem, co państwu powiedzieć. Ja na ten temat nic nie wiedziałam – twierdzi.
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach także nie miała nic do powiedzenia dziennikarzom z TVP. – Nie było mnie tam, nie wiem co tam się działo. Sprawa została zgłoszona przeze mnie na policję jako czyny demoralizujące, czekam na jej wyjaśnienie – mówi Renata Młynarczyk-Pach.
Cały materiał można obejrzeć TUTAJ.
Przypomnijmy, że przed przeszło tygodniem limanowska policja przeprowadziła czynności z udziałem dwóch nieletnich osób, które mogą mieć związek z nagraniem, jakie opublikowaliśmy na łamach portalu. Widać na nim mężczyznę, który leży oparty o ścianę budynku. W tle słychać głosy młodych osób. Jedna z nich mówi: „Ej, ku*wa, Józek, Józek...”. Kolejna z osób krzyczy: „Józek, wstawaj! Józek! Józek! Wstawaj... Trzeba było wypić cały denaturat? Teraz już ku*wa zgonujesz...”. Widać również, że jeden z młodzieńców szturcha nogą nieprzytomnego 50-latka, później naciska butem m.in. jego twarz i krocze. Co ważne, zauważyć można, że mężczyzna porusza rękami.
Ten film młodzież udostępniała sobie w sieci. Policja potwierdza, że nagranie pochodzi z dnia kiedy, zmarł 50-letni mężczyzna. Ustalono również osoby, mogące brać udział w tym zdarzeniu. Były to osoby w wieku od 14 do 17 lat. Dwóch nieletnich zostało przesłuchanych - skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Materiały z prowadzonego postępowania przesłano do Sadu Rejonowego w Limanowej Wydział III Rodzinny i Nieletnich celem dalszego rozpatrzenia.
We wtorek 14 maja wieczorem, obok budynku remizy OSP w Słopnicach Dolnych znaleziono mężczyznę nie dającego oznak życia. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, natomiast medycy powiadomili o wszystkim policję – miało to miejsce przed godz. 22:00. Lekarz wystawił kartę zgonu, a zwłoki zostały przekazane rodzinie. Na tej podstawie policja odstąpiła od dalszych czynności, wykluczając udział osób trzecich.
Może Cię zaciekawić
Alarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejZderzenie na "krajówce" - senior trafił do szpitala
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) kilka minut po godzinie 18:00 w miejscowości Raba Niżna w gminie Mszana Dolna. Na drodze kr...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejFilmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejSport
Kolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPozostałe
Nadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcejAlert IMIGW: nawałnice, ściana deszczu i ryzyko podtopień [OSTRZEŻENIE]
Front wciąż nie odpuszcza, co w połączeniu z ukształtowaniem naszego terenu stwarza doskonałe warunki do tworzenia się niebezpiecznych komórek...
Czytaj więcejJest nowy wniosek do PINB. Urząd nadal nalicza kary - już 250 tys. zł
W odpowiedzi na nasze pytania Urząd Miasta Limanowa potwierdził, że złożono nowy wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Limano...
Czytaj więcejDodatkowe pieniądze na nowy budynek
Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania o prawie 2,5 mln złotych na projekt „Wsparcie Podstawowej Opiek...
Czytaj więcej
Komentarze (35)
czekamy na wyrok
- w pierwszym zdaniu napisałem co o tym myślę,
- wybaczenie to nie znaczy darowanie zasłużonej kary,
- wydaliście więc wyrok - wiedzieli że umiera i dalej to robili ( nie widzicie czy nie chcecie widziec różnicy )
- skąd w Was tyle nienawiści ?
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24859995,zbigniew-ziobro-wreczyl-prokuraturom-medale-w-lacinskiej-sentencji.html#s=amtp_push
" "Bonis nocet, qui malis parcit", co oznacza "kto złym pobłaża, dobrym szkodzi". "
W myśl ten sentencji powinni zostać przesłuchani i doprowadzeni na Policję WSZYSCY uczestnicy tej haniebnej, nieludzkiej akcji potraktowania ŚP. nieboszczyka ze Słopnic , opisanego w tym artykule .
Ciekawa jestem czy w tak podły sposób potraktowano by jakiegoś wysoce postawionego człowieka z tzw. elit, w tym np. prokuratora-alkoholika czy też samorządowca -alkoholika lub np. byłego prezydenta-alkoholika???
Jaka jest różnica dla CHRZEŚCIJANINA , ludzi pomiędzy biednym a bogatym, ALKOHOLIKIEM??
Oto jest pytanie.
Dlaczego niektórzy uciekali przed telewizja, w tym proboszcz??
Skąd ta AMNEZJA się wzięła pośród niektórych mieszkańców Słopnic??
Kochani, NIE UCIEKNIECIE przed własnym sumieniem, ani przed sądem Bożym..
" Życie po życiu, wyszła z ciała i zobaczyła Jezusa, aniołów i Maryję. Śmierć kliniczna. Bóg jest żywy "
https://www.youtube.com/watch?v=s8_0FNG5a7w
BÓG jest ŻYWY. ;-))
tzw. klasy prawniczej.
He, he, he
PRAWDY się boją niektórzy???
Jakiż to afront z waszej strony, przecież mogli by mi Ci ludzie sprawę za to zrobić, a wy im to utrudniliście???
No nie wierzę. ;-))
Czy to znaczy więc, że moje oraz innych ludzi, w tym pokrzywdzonych, PODEJRZENIA są PRAWDĄ??
Niezły samobój , po prostu nie wierzę. ;-))
Pewna pani bardzo się zdenerwowała czy klientów jej już brakuje???
Kolejnymi do osądzenia bodziecie Wy.
To jest TYLKO kwestią czasu.
MAMY WAS. ;-)))
Pokażemy Wam gdzie jest PRAWO i Sprawiedliwość. ;-)))
Dowody (dużymi literami) , to albo są , albo ich nie ma , a bardzo prawdopodobny to może być jutrzejszy deszcz - kompromitacja made in G. Hayes - cdn :-))))
Biada Nam z taką prawniczką. !!! Ty gościu masz zakładane sprawy, więc nie picuj.
Czego się boicie? Dlaczego kasujecie moje komentarze więc??
;-))
Oto są pytania.
" Być albo nie być, oto jest pytanie".
https://www.youtube.com/watch?v=Ef-wkZMMAFA
Lista skarg, pokrzywdzonych przez nasz wymiar sprawiedliwości jest długa. .
Poczynając od sprawy śmierci, a wysoce prawdopodobnego zabójstwa syna Państwa Kubik, sprawy krycia i sprzedaży kradzionych rzeczy , dziwnej sprawy z handlem narkotykami , ignorowaniu zgłaszaniu dilerów narkotykowych, zamiataniu spraw związanych z groźbami pozbawienia życia w stosunku do syna jednej z aktywistek lokalnych , a teraz ZAMIATANIU pod dywan niektórych potencjalnych sprawców śmierci tego Pana ze Słopnic. ??
Ma domiar wszystkiego także podejrzenie o ZAMIATANIE pod dywan sprawy PRZEMOCY DOMOWEJ w stosunku do dziecka z naszego powiatu.
Wiele spraw ma wspólny mianownik, niektóre noszą znamiona ZEMSTY politycznej w stosunku do osób, które zgaszały podejrzenie o korupcje, tudzież inne NADUŻYCIA niektórych z dawnych, a nawet obecnych lokalnych władz??
Te osoby wskazywały" niezdrowe" powiązania pomiędzy niektórymi ze służb, wymiaru sprawiedliwości tudzież lokalnymi samorządowcami w negatywnym aspekcie.
Czyżby Ci, którzy zgłaszają podejrzenie o potencjalnych nadużyciach stawali się ofiarami systemu, który chce bronić 'opadłe anioły" ??,
Pan Krzysztof Dąbkowski , poszkodowany w aferze SKOK Wołomin stwierdził: w 36 minucie 34 sekundzie nagrania w linku poniżej:
" Mamy do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą w organach wymiaru sprawiedliwości".
Cały wątek zaczyna się od 35 minuty w nagraniu oraz w ok 27 minucie nagrania.
To wszystko wygląda podobnie jak w sprawie afery SKOK Wołomin oraz innych afer III RP, wszystko zamiatane pod dywan?
Sprawa zamiatana jest pod dywan przez wszystkich do których skarżący się w tym temacie domniewanego popełnienia przestępstwa na szkodę dawnych klientów SKOK Wolomin na kwotę 10 miliardów złotych. !!
Według tych ludzi ze wspomnianego stowarzyszenia, mają oni listę zamieszanych w tą aferę, twierdzą oni , iż zamieszani są w nią ludzie, w tym politycy z górnej półki od prawa do lewa.
Teraz sedno sprawy:
Najważniejszy SYNDYK w Polsce, Pan masy upadłościowej SKOK Wolomin, Pan Kochański powiedział jednemu z ofiar tej afery, Panu K. Dąbkowskiemu:
" Ani Prokuaror Generalny , ani Minister Sprawiedliwości mnie NIE RUSZĄ.
NIECH SPRÓBUJE COŚ WYJASNIĆ.... "
Kto naprawdę rządzi w tym kraju , skoro ten człowiek NIE BOI się Ziobry i stawia się PONAD PRAWEM??
Czy G. Braun, Sumliński, major Budzyński i wielu innych mają racje twierdząc ???: "
" Polską rzadzą mafie, służby i loże ( w domyśle loże masońskie) "
Tutaj masz nagranie w którym wspomniany człowiek o tym mówi. od około 13 minuty 50 sekundy nagrania w linku ponizej, a te konkretne , zacytowane zdanie pada od 14 minuty 25 sekundy .
https://www.youtube.com/watch?v=szn9I6Ftx1s&t=18s
Ludzie gdzie My żyjemy??
KTO tutaj rządzi? mafie służby? loże masońskie?
Czy tez @saxon ze swoją bandą?
'-)))
https://vod.tvp.pl/video/alarm,03062019,42618115
Czy jest jakaś różnica pomiędzy np, samorządowcem-alkoholikiem , prokuratorem-alkoholikiem, tudzież byłym prezydentem-alkoholikiem a tym śp. człowiekiem ze Słopnic?
Czy uczciwy człowiek widzi jakąś różnicę, a jeśli tak to jaką?
Jak nazwać tzw. "stróży prawa" , tudzież innych, którzy posiadają wiedzę o potencjalnych przestępcach ( np. podejrzanych o morderstwo innej osoby lub o ZWYRODNIALCU stosującym przemoc domową, tą fizyczną oraz psychiczną bezbronnemu DZIECKU , a pomimo tego UKRYWAJĄ PODEJRZANYCH o te przestępstwa?
Jak można nazwać prawnika , który robi ODWET polityczny ludziom, którzy wykazali potencjalne przekręty ludzi władzy lub powiązanych z nimi ludzi, którzy to ukrywali pomimo takiego stanu wiedzy , w tym np. prawnik??
Czy ten "strażnik/ strażniczka prawa" potrafią OBOJĘTNIE przejść wobec krzywdy innych ludzi, w tym małoletnich DZIECI???
Ostatnie pytanie:
Czy tym ludziom mogą pomóc TYLKO egzorcyzmy??
Jeśli tak, to módlmy się za nich., gdyż ja nie potrafię znaleźć żadnego innego wytłumaczenia dla potencjalnych, podejrzanych oraz tych, którzy ich ewentualnie ochraniają, POZA opętaniem poprzez DIABELSKIE narzędzia jak np. PIENIĄDZ, WŁADZA nade wszystko..............
Nade ludzkie życie, w tym spokój NIEWINNEGO dziecka, dzieci, które w desperacji może targnąć się na własne życie......
KIM Wy jesteście, wy opętani teoretycznie lub praktycznie, na kogo usługach jesteście, ???
Na usługach lucyfera???