Limit wiernych w kościołach - minister odpowiada na apel przewodniczącego episkopatu
Trzeba się trzymać kryterium bezpieczeństwa; jeżeli sytuacja epidemiczna poprawi się, to wtedy wchodzą obostrzenia, które są mniej dolegliwe - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o apel przewodniczącego KEP dotyczący zmiany limitu wiernych w kościołach.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do premiera Mateusza Morawieckiego zwrócił się o to, aby od Wigilii uroczystości Bożego Narodzenia obowiązujący obecnie limit wiernych w kościołach został zmieniony z jednej osoby na 15 metrów kwadratowych do jednej osoby na 7 m kw.
Niedzielski pytany był, co w tej kwestii doradził premierowi. "Że musimy tutaj przede wszystkim trzymać się kryterium bezpieczeństwa zdrowotnego, że oczywiście jest przestrzeń do zmiany tych standardów, bo w tej chwili mamy taki standard jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, a jeżeli sytuacja epidemiczna się poprawi - generalnie wszyscy obserwujemy pozytywne tendencje - to wtedy wchodzą obostrzenia, które są mniej dolegliwe, które na przykład definiują ten standard w przypadku wprowadzenia żółtej strefy na jedna osoba na 7 metrów kwadratowych, czyli zwiększa się zagęszczenie dwukrotnie" - zaznaczył.
"Ta - przypomnę - żółta strefa, o której będziemy podejmowali ewentualną decyzję przed świętami wymaga tego, żeby poziom zakażeń był przez siedem dni średnio na poziomie 10 tys., z czym przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia. Jeżeli te tendencje by się przedłużyły, to być może z automatu takie decyzje będziemy podejmowali" - mówił szef resortu zdrowia.
Zobacz również:
Szturm na samolot i akcja w terminalu. Nocne ćwiczenia służb na lotnisku (ZDJĘCIA)
Szczegóły zabójstwa 19-latki. Znaleziono narzędzie zbrodni
Premier Mateusz Morawiecki pytany we wtorek na konferencji prasowej o apel przewodniczącego KEP odpowiedział, że toczą są rozmowy z Episkopatem, ale "na ten moment żadnej zmiany w tym zakresie jeszcze nie ma".
"Dla nas jest rzeczą niezwykle ważną, żeby mimo otwarcia części sklepów od początku grudnia nie doszło do ponownych przyrostów zakażeń. My tego nie wiemy, czy tak będzie, dlatego musimy trzymać rękę na pulsie. Dlatego wszelkie obostrzenia, bardzo proszę, żeby wszyscy traktowali w sposób rygorystyczny, wszyscy ich przestrzegali, ponieważ to od odpowiedzialności nas wszystkich zależy, jak będzie wyglądać druga połowa grudnia, jak wyglądać styczeń" - mówił szef rządu.
Przestrzegał przed ewentualną trzecią falą koronawirusa, która - jak wskazał - zdaniem ekspertów jest możliwa na przełomie lutego i marca.
W informacji przekazanej PAP wtorek przez Biuro Prasowe KEP czytamy, że abp Stanisław Gądecki w liście do premiera Mateusza Morawieckiego podkreślił, że "Kościół katolicki od początku trwania pandemii ze zrozumieniem podchodził do decyzji władz państwowych, również gdy dotykały one sfery życia religijnego".
Zwrócił uwagę, że zbliżająca się uroczystość Bożego Narodzenia jest dla chrześcijan czasem szczególnym. "Należy więc zrobić wszystko, aby – przy zachowaniu norm bezpieczeństwa – jak największa liczba osób miała możliwość uczestnictwa w świątecznej liturgii, w tym we mszy świętej pasterskiej. W związku z powyższym proszę, aby od Wigilii uroczystości Bożego Narodzenia obowiązujący dotąd limit wiernych (jedna osoba na 15 mkw.) został zmniejszony do osoby na 7 mkw." – napisał przewodniczący KEP.
Może Cię zaciekawić
Czołowe zderzenie na DK 28. Cztery osoby trafiły do szpitala
Do zdarzenia doszło wczoraj (20 czerwca) po godzinie 20:00 na ul. Zakopiańskiej w Mszanie Dolnej, będącej częścią drogi krajowej nr 28. Doszło...
Czytaj więcej21 czerwca to pierwszy dzień lata, ale był taki rok, w którym lato nie nadeszło
W XXI wieku najczęściej mówi się o anomaliach klimatycznych związanych z ocieplaniem klimatu. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że...
Czytaj więcejDrugi stopień zagrożenia: ulewy do 55 mm, wiatr do 100 km/h i alert hydrologiczny
Nawałnice uderzą z potężną siłą. Wiatr nawet do 100 km/h! IMGW wydał dla powiatu limanowskiego i całej Małopolski ostrzeżenie drugi...
Czytaj więcejJest lepiej niż dobrze
W piątek była cudowna pogoda. Pierwszy dzień prawdziwego lata. Takiego, co to pozwala grzać kości, chodzić w krótkich spodenkach, jeść lody n...
Czytaj więcejSport
Poznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPorażka, która daje nadzieje
Relacja na podstawie informacji Orkana Niedźwiedź: Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny grały w szybkim tempie i starały się nar...
Czytaj więcejZawodnicy z całej Polski rywalizowali w rejonie Góry Kostrza. Patria stanęła na wysokości zadania.
Tegoroczna edycja odbywała się na wymagających terenach w rejonie Góry Kostrza. Program zawodów obejmował dwa biegi średniodystansowe, a zawo...
Czytaj więcejDwa tytuły mistrzów Polski dla limanowskich karateków
Podopieczni shihana Arkadiusza Sukiennika po raz kolejny potwierdzili, że należą do krajowej czołówki karate kyokushin. Na matach rywalizowali ...
Czytaj więcejPozostałe
Stracił widoczność i prosił o pomoc. PKBWL o kulisach katastrofy
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych prowadzi postępowanie w sprawie katastrofy śmigłowca na zboczach góry Lubogoszcz w Beskidzie Wyspo...
Czytaj więcejTory na stacji (ZDJĘCIA)
Na zdjęciach z drona widać aktualny stan robót prowadzonych na stacji Limanowa, gdzie powstają dwa perony połączone przejściem podziemnych oraz...
Czytaj więcejKoniec prac na drogach powiatowych
Zakończył się odbiór dwóch zadań drogowych, które zrealizowano w 2026 roku. Finansowanie obu przedsięwzięć zostało w całości pokryte ze ...
Czytaj więcejGdzie nie będzie prądu? Planowane wyłączenia w powiecie limanowskim (LISTA)
22 CZERWCA 2026 R. 08:00 - 16:00 w miejscowości Przyszowa, okolice sklepu spożywczego Delikatesy Centrum, cmentarza parafialnego. ...
Czytaj więcej- Czołowe zderzenie na DK 28. Cztery osoby trafiły do szpitala
- 21 czerwca to pierwszy dzień lata, ale był taki rok, w którym lato nie nadeszło
- Drugi stopień zagrożenia: ulewy do 55 mm, wiatr do 100 km/h i alert hydrologiczny
- Jest lepiej niż dobrze
- Stracił widoczność i prosił o pomoc. PKBWL o kulisach katastrofy
Komentarze (17)
Na urodzinach w Toruniu widać jak się trzymali i jeszcze przyklaskiwali pedofilii.
Tylko tutaj sie maślicie,,
Co najmniej 20 lat za różnych rządów rożni próbowali mu się dobrać do dupy. i beż efektów
.Beksy tu będą plakać
Jak mawiają niezależni naukowcy, lekarze, ekonomiści , LUDZIE DOBREJ WOLI PANDEMIA COVID-19 JEST imperialnym projektem PSYCHOPATÓW W CELU GLOBALNEGO PRZEJĘCIA KRAJÓW PRZEZ BANKIERSTWO, GLOBALISTÓW NA PODSTAWIE NIEWYOBRAŻALNIE OGROMNYCH DŁUGÓW PAŃSTW NARODOWYCH spowodowanych zaostrzeniami, ograniczeniami nałożonymi na narody przez ich marionetkowe rządy. !!
Takie raporty istnieją, pokazujące jak niektóre rządy-nierządy oddały już suwerenność tym psychopatom globalistycznym, międzynarodowym korporacjom, banksterom.
Mówi o tym ten profesor wraz ze wskazaniem źródła tych informacji.
ODBIERAJĄ i odbierać chcą LUDZIOM WSZYSTKO , bo już uzurpują sobie prawa właścicieli państw narodowych oraz ich tubylców, narodów.
ODBIERAJĄ też ludziom nadzieje, tak jak tutaj chcą odebrać im WIARĘ. !!
Tutaj wspomniany link:
"NIE WIEDZIAŁEŚ O CO CHODZI? To teraz już wiesz. Prof. Michel Chossudovsky, wersja LEKTOR "
https://www.youtube.com/watch?v=XP2rivYkx7s&feature=emb_logo&ab_channel=SAMO%C5%9AWIADOMIKsi%C4%85%C5%BCkiiEdukacja
Ot cala PRAWDA o diabelskich podnóżkach, satanistach lub ich sługusach zwących się marionetkowymi rządami państw. !
MARIONETKI, ZDRADZIECKIE MARIONETKI. !
i tak dla przykładu gostek na wstępie „nabija się” z geotermii toruńskiej mówiąc o „wybiciu” zimnej wody, którą należy podgrzać
mam propozycję pogrzej sobie wodę w garnku do 60 0 C i włóż rękę sam się przekonasz co to jest 600 C
ale`… zostawmy tego „nabijacza”
czytałem kiedyś entuzjastyczne artykuły, że pod Paryżem odkryto zasoby wody geotermalnej
(co ciekawe o podobnych parametrach do geotermii toruńskiej)
dwa linki co z tego wynikło
https://www.solscope.fr/forage-d-eau-geothermie-fin-du-chantier-de-forage-geothermique-a-champs-sur-marne,b23-669.htm
https://www.revolution-energetique.com/reseaux-de-chaleur-lancement-du-projet-geothermique-geomarne/
w każdym razie we Francji do powód do dumy, który przyczynia się do rozwoju w Polsce dla lewactwa powód do śmiechu
i na koniec …
Ojciec redemptorysta Tadeusz Rydzyk wykonując taką inwestycję „przeciera szlak”
być może będzie to inwestycja chybiona a być może będzie opłacalna pod względem ekonomicznym przyczyniając się do ochrony środowiska
jednego nie można zaprzeczyć … powodzenie tego przedsięwzięcia będzie powodzeniem nas wszystkich w kontekście walki ze zmianami klimatu