KOD i Strajk Kobiet organizują manifestację w Limanowej
Limanowa. W najbliższą niedzielę na płycie limanowskiego rynku ma odbyć się manifestacja organizowana przez małopolski Komitet Obrony Demokracji oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet.
Komitet Obrony Demokracji wraz z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet organizują protest w Limanowej. Manifestacja ma odbyć się w najbliższą niedzielę, 7 marca o 11:30 na płycie rynku.
- Protest przeciwko władzy kosztuje w dużym mieście trochę wysiłku, od jakiegoś czasu również odrobinę odwagi. Protest przeciwko władzy w niedużym mieście kosztuje trochę wysiłku, ale odwagi znacznie więcej. Protest przeciwko władzy w niedużym mieście, w którym na tę władzę głosuje ogromna większość mieszkańców, wymaga odwagi naprawdę dużej. W Limanowej protestowała nastolatka. Spotkały ją za to szykany, groźba zawrotnej kary pieniężnej z sanepidu, wreszcie proces sądowy, w którym kilka dni temu zapadł wyrok skazujący - podkreślają organizatorzy.
Według KOD i Strajku Kobiet, manifestacja ma być wyrazem solidarności 17-letnią Małgorzatą oraz wszystkimi osobami, które "odważyły się wyjść, zorganizować, zabrać głos".
- Czy mamy się godzić z faktem, że w kwestii praw obywatelskich jest Polska A, Polska B, Polska C? Pod żadnym pozorem! Ani władza centralna, ani żadne lokalne sposoby wywierania presji nie mogą nas zastraszyć. Mieszkanko i mieszkańcu Limanowej i innych miejscowości w Polsce, niezależnie od miejsca na mapie, liczby ludności czy tego, z kim sympatyzuje tam większość: Konstytucja daje Ci prawo do uczestniczenia w pokojowych zgromadzeniach i do swobodnego wyrażania swoich poglądów publicznie! - apelują organizatorzy.
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/event...
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca. To właśnie wtedy do Komisariatu Policji w Mszanie Do...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (58)
Polscy politycy od lewa do prawa to pazerne skorumpowane bydło.
Tak to, moi drodzy było za komuny - wówczas nawet protesty (do pewnego czasu) organizowała władza (w 98 przeciwko syjonistom, a w latach 80-tych przeciwko rewizjonizmowi amerykańskiemu i zachodnioniemieckiemu).
MOGĘ SIĘ Z HASŁAMI PROTESTUJĄCYCH NIE ZGADZAĆ ALE JESZCZE BARDZIEJ NIE ZGADZAM SIĘ NA OGRANICZANIE PRAWA DO PROTESTOWANIA.
no konstytucja jednak nic nie mówi o wolności jazdy po pijaku :)
a wolność zgromadzeń to nie anarchia.... choć w stanie wojennym partia tak uważała.... nawet kiedyś uważała że słuchanie muzyki amerykańskiej to demoralizacja....a brak wolności osobistej i łamanie prawa do zgromadzeń, no cóż, to jest już w zaraz za pólnocno-wschodnią granicą i się może rozejść naokoło...
niech się poszarpią a nie ma im co dawać paliwa to szybko zgasną
Nie zgadzam się natomiast na czas i miejsce. Albo godzina późniejsza np. 15-18 lub inny dzień (np. sobota), albo o tym czasie, ale inne miejsce np. okolice sądu. Wtedy będę i ja uczestniczył w tej manifestacji.
Jeżeli będzie to o wspomnieniowej godzinie na Rynku - to, niestety, beze mnie. Nie będę bowiem uczestniczył w czymś co ma stać się zarzewiem sąsiedzkiego konfliktu.
Ja osobiście nie wspieram ruchów tzw. pro-life, ale też nie mogę pozwolić na antykatolickie manifestacje. Manifestacje mają być zawsze przeciw łamaniu prawa, ale nie powinny być źródłem światopoglądowych wojenek. Moi sąsiedzi, mają prawo chodzić do kościoła na msze, chociaż ja - od lat - w tego typu uroczystościach nie uczestniczę.
To jest podstawowe prawo demokracji. Niezależnie od wyznawanej wiary masz prawo do uczestniczenia w uroczystościach swojej religii. Nieważne w co wierzysz, jak wierzysz i jak się modlisz. To prawo jest dla każdego! TO JEST CENA DEMOKRACJI.
Uważam, że szkoda zaprzepaszczenia ludzkiego wysiłku na taką miałkość jak demonstracja (moim zdaniem w absolutnie słusznej idei - prawa swobodnego wyboru dla kobiety w ciąży z uszkodzeniem letalnym płodu) w czasie gdy jest odprawiana msza w pobliskim kościele. O tym że jest tam kościół wszyscy wiedzą. Jak również o tym, że o 12 w niedzielę jest msza.
Chcecie Państwo zyskać poparcie dla swoich idei musicie wykazać się odpowiedzialnością i zmienić miejsce lub termin.
Za klasykiem poradzę - nie idźcie tą drogą.
Bo kto to będzie? Małolaty? Niemające pojęcia o rzeczywistości? Wykrzykujące wulgaryzmy? I pokazujące chamstwo???
Zwycięzcę trudno wytypować!
Miejsce i czas na pewno nie przypadek.
Większy byłby pożytek jak by ludzie zjednoczyli siłę przeciwko tym pobożnym krętaczom co zasiadają w limanowskich urzędach.
To takie aniołki puttowe na urzędach.
Dla każdego prawdziwego katolika nie jest ważne skąd Pan w czarnej sukience wziął na nowego mercedesa najważniejsze w imię Boga skąd mój sąsiad wziął na tego Matiza pewnie ukradł i podatku nie zapłacił ale ten sąsiad po tej ciężkiej próbie podjęcia wykształcenia i kontaktu z otaczającym światem nie zrozumie że
tylko dwie instytucje są nie opodatkowane w naszym kraju mafia i pan w czarnej sukience
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-protest-prostytutek-w-hadze-masazystki-moga-pracowac-normaln,nId,5082295
( Niderlandy to już nie Holandia utożsamiana z ulicami czerwonych latarń i narkotykami .)
My to jednak mamy szczęście że w Polsce nie ma tej branży, bo Limanowski Rynek wszystkich by nie pomieścił, zwłaszcza że niektórzy nawołują wszystkich, a do tego jak z kościoła wyjdą wierni - rewitalizacja bis rynku pewna.
A tak konkretnie to protestujemy; obronie macic? anty kowidowo? anty władzy? sądowi???, tak dla sportu tak żeby Policja się nie nudziła w niedzielę???