Kilka dni po odwołaniu inspektora gmina otrzymała... pozwolenie na użytkowanie
Kamienica. Kilka dni po odwołaniu Piotra Mamaka z funkcji powiatowego inspektora nadzoru budowlanego gmina Kamienica otrzymała z wojewódzkiego inspektoratu pozwolenie na użytkowanie hali sportowej.
W czwartek do Urzędu Gminy Kamienica wpłynęła decyzja z Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie. Jak powiedział nam wójt, WINB uchylił decyzję wydaną wcześniej przez organ pierwszej instancji – Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Limanowej.
- Uchylono wcześniejszą decyzję i umorzono postępowanie. Decyzja jest bardzo korzystna dla gminy, bo w sentencji stwierdzono, że od czwartku możemy już użytkować halę. Bardzo się z tego cieszymy – mówi Władysław Sadowski.
Organowi pierwszej instancji przysługuje jeszcze prawo do złożenia odwołania do sądu administracyjnego.
Jak już informowaliśmy, w lipcu Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Limanowej odmówił wydania pozwolenia na użytkowanie budynku hali sportowej z zapleczem w Kamienicy. Nadzór miał kilkanaście uwag do złożonego przez gminę wniosku. Z udostępnionej nam przez PINB w Limanowej dokumentacji wynikało, iż samorząd nie przedłożył wszystkich dokumentów wynikających z przepisów i nie naniósł też wszystkich zmian dokonanych względem pierwotnego projektu. W czasie późniejszej kontroli okazało się natomiast, iż w jednym biegu schodów prowadzących na trybuny występuje więcej niż 10 stopni.
Kilka dni po naszej publikacji starosta Mieczysław Uryga niespodziewanie odwołał Piotra Mamaka z pełnionej przez kilkanaście lat funkcji powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Powodu decyzji nie zostały podane do publicznej wiadomości, ale nieoficjalnie mówi się, iż jest to pokłosie licznych skarg kierowanych do Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie, których autorami miały być nie tylko osoby prywatne, ale i samorządy oraz instytucje państwowe.
Przypomnijmy, że władze gminy pierwotnie planowały budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamienicy, ale wybrana lokalizacja okazała się kłopotliwa. Ostatecznie, samorząd zdecydował się wykorzystać projekt sprzed dziesięciu lat, zakładający budowę niezależnej hali sportowej, w pobliżu stadionu w Kamienicy. Wykonawcą inwestycji została firma “Morcin” z Ochotnicy Dolnej, która w postępowaniu przetargowym złożyła ofertę opiewającą na 7 mln 970 tys. zł. Inwestycja – zgodnie z zapisami przetargu – miała zostać zakończona do dnia 30 września 2019 roku.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (28)
A ja mam pytanie czy złośliwiec piastujący ważne stanowisko , poniesie KONSEKWENCJE KARNE , za swoje wredne decyzje .
PRAWO MA BYĆ RÓWNE DLA WSZYSTKICH !!!!!!!! jak czytam były Inspektor traktował wszystkich RÓWNO czego jest przykładem opisana sytuacja w artykule , czyli nie można go OSKARŻAĆ o jakieś niedopełnienie obowiązków , bo jeżeli wymagał przestrzegania przepisów to za co go WINIĆ ???
Widzę że wielu z was o tym zapomniało , jak czytałem komentarze pod ostatnim artykułem w tym temacie to brak słów , oskarżać kogoś że pełnił swoją funkcje zgodnie z obowiązującymi przepisami to co najmniej nieporozumienie.
Takich ludzi właśnie trzeba którzy będą przestrzegać przepisów i będą nieugięci , ale jak widzę w Powiecie Limanowskim ta cecha nie jest mile widziana , ale czy mnie to dziwi ??? NIE !!!!!!!!!!
Starosto Limanowski czy ten człowiek został ODWOŁANY dla tego że był nieugięty i prawo było dla niego najważniejsze ???
Jeżeli są pewne przepisy to trzeba ich przestrzegać , to jest OBOWIĄZKIEM inwestora i wykonawcy.
Jeżeli został odwołany BEZPODSTAWNIE to proponuję mu by poszedł do SĄDU PRACY , tam może dochodzić swoich PRAW.
Nie znam tego człowieka , ale po komentarzach i kilku artykułach wyciągnąłem pewne wnioski.
Takiego właśnie człowieka, chyba że sam nim jesteś i tak umilił Ci życie jak wielu ludziom w powiecie a wtedy wyciągniesz swoje wnioski.
Bo w wielu przypadkach nie chodziło o przepisy, tylko ich nadgorliwe interpretowanie,
po ty aby pokazać swoje ja.
"Gdyby miał MORALNY KRĘGOSŁUP jak Ty to piszesz to nie poleciał by ze stanowiska. "
Z tym niestety muszę się nie zgodzić , bo usuwa się ludzi niewygodnych których nie da się kupić w żaden sposób , tak to już w życiu jest , a czy tu tak było ??? czas może pokaże.
Pan Piotr Mamak był aparatczykiem limanowskiej władzy za czasów jaśnie pana starosty Jana Puchały.
Pełniąc obowiązki PINB w Limanowej uważał się za kacyka Limanowej miał za nic polskie prawo , wyroki sądów , czy prawo budowlane , chyba że nie posiadał stosownych kompetencji ?
Nadszedł najwyższy czas aby takie osoby odsunąć od tak poważnych urzędów.
Jego decyzje poniżały urząd i zajmowane stanowisko .
Panie Mamak jeżeli to jest nie prawdą to tylko jedno słowo a ja ujawnię swoje dane żeby było szybciej i możemy sie spotkać na sali sądowej
Dużo mi mówi że za czasów Puchały , to była cenna informacja ,ale napiszę kolejny raz nie znam tego człowieka , za to widzę WIELKI ATAK na niego , więc nie wiem co mam o tym sądzić , choć dzięki twoim informacjom ten obraz jest BARDZIEJ WYRAŹNY.
Ktoś musi takie stanowiska sprawować.
Ja nie mówię o tym żeby się litował, żeby komuś szedł na rękę bo wybudował coś nie zgodnie z pozwoleniem.
Pan MAMAK powinien wydawać decyzje zgodnie z prawem a nie prowadzić wolnej partyzantki , traktować wszystkich równo wobec prawa. i stosować się do decyzji drugiej instancji, czy wyroków sądowych.
ten jaśnie pan miał wszytko w Du .... robił co chciał
to są fakty
Facet trzymał się prawa, nie było dyskusji, nie było znajomosci.
Nauczyliście się robić tanio pomijając prawo budowlane, na zasadach PRL-kich Szkalujcie gościa, bo nie było u niego kolesiostwa. Dlatego cenię go za to mimo, że poprawki mnie sporo kosztowały.
zapoznaj sie z prawem a później zabieraj głos .
PINB sprawdza czy inwestycja wykonana jest zgodnie z zatwierdzonym projektem .
PINB nie ma prawa sprawdzać czy jest zgodna z prawem budowlanym itp , (nie posiada do tego kompetencji ).
Czy z halą było wszystko ok - oceniam że nie ale uderza to w obecną władzę PiSu więc problem zlikwidowano ;)
Zapewne na szczeblu wojewódzkim. Nikt nie będzie dociekał prawdy a w papierach prawdopodobnie już wszystko ok.
Tak działa ... ;)